Aleksis, Aleksejs

Ziemassvētku dekors – vainags no kastaņiem, riekstiem un čiekuriem

Kā jau katros gadskārtējos svētkos, arī Ziemassvētkos būtisku lomu ieņem dekorācijas, kas visbiežāk arī ir galvenais svētku gaisotnes un sajūtu radīšanas avots. Tieši tāpēc šoreiz piedāvājam smelties iedvesmu no dabas materiāliem gatavota svētku dekora, kas ar savu vienkāršību un eleganci ienesīs Ziemassvētku vēsmas un patīkamo gaidīšanas sajūtu arī jūsu mājā.

Nepieciešams

- vainaga sagatave (putuplasta, salmu, skuju utt.)
- kastaņi
- valriekstu un lazdu riekstu čaumalas
- čiekuri
- koka zari
- dzija
- karstā līme
- šķēres

Pagatavošana

1. Vispirms sagatavo materiālus, lai līmēšanas process būtu raitāks. Piemēram, ja ir koka zari, tos sagriež īsākos gabalos. Lielisks veids, kā ietaupīt laiku, ir jau pašā sākumā sagrupēt atsevišķos traukos kastaņus, čaumalas utt., tādējādi, ķeroties klāt līmēšanai, pavisam ātri varēs atrast visu vajadzīgo.

2. No sākuma pie vainaga sagataves pielīmē izmēra ziņā lielākos materiālus, piemēram, valriekstu čaumalas. Der iegaumēt, ka bagātīgāk dekors izskatīsies tad, ja visi elementi būs izkārtoti pamīšus, nevis katrs no tiem sablīvēts atsevišķā vainaga daļā.

3. Turpina stiprināt klāt pārējos materiālus – čiekurus, lazdu riekstu čaumalas, zarus u.c. Nav jābaidās līmēt citu citam virsū.

4. Lai piešķirtu svētku dekoram nelielu devu individualitātes, to vērts izrotāt ar citiem iecienītiem elementiem, piemēram, kanēļa standziņām vai dziju. Ne mazāk gaumīgi izskatīsies vainags, kas papildināts ar skujām vai citiem sezonāliem zaļumaugiem.

 

Līdzīgie raksti