Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Ziemassvētku vainags

Viens no gada gaidītākajiem laikiem ir advente; līdz ar iedegtajām svecēm un svaigo skuju smaržu sirdīs ienāk miers un rūpestu vadītās domas kaut uz brīdi noklust. Lai Ziemassvētku gaidīšanas laiks būtu pēc iespējas gaišāks un mājīgāks, piedāvajam smelties iedvesmu un pagatavot pašiem savu Ziemassvētku vainagu, kas var būt lielisks akcents mājas interjerā svētku gaidās.

Nepieciešams:

- Zari vainaga pamatnei
- Zari ar skujām
- Čiekuri vai citi rotājumi
- Lente
- Šķēres
- Drāts stieple vai izturīga aukla

Pagatavošana:

1. Vispirms ņem zarus un, izkārtojot tos cieši citu pie cita apļa formā, izveido vainaga pamatni. Lai zari turētos vajadzīgajā izkārtojumā, tos nostiprina ar drāts stiepli vai arī stingru auklu. Vainaga pamatnes lielums atkarīgs no pašu vēlmes, tomēr jāņem vērā pieejamo skuju daudzums, tādējādi jau sākumā, pirms ķerties klāt dekora darināšanai, vēlams izveidot kompozīcijas uzmetumu.

2. Kad pamatne ir gatava, uz tās pakāpeniski izvieto zarus ar skujām, tāpat kā pirmīt stiprināšanai izmantojot drāts stiepli vai auklu. No sākuma izvēlas atskaites punktu vainaga apakšā un no tā divos pretējos virzienos izkārto skuju zariņus, vainaga pamatnes augšpusi atstājot nenosegtu.

3. Izvēlētajā atskaites punktā (vainaga apakšā) apsien lenti.

4. Skujās pamīšus izkārto čiekurus vai citus rotājumus pēc izvēles, piemēram, eglīšu bumbiņas, kanēļa standziņas, kaltētas citrusaugļu šķēlītes u.c. Dekoru nostiprināšanai var izmantot karsto līmi.

5. Ziemassvētku vainagu var papildināt arī ar lampiņu virteni, aptinot to ap vainaga malām.

 

Līdzīgie raksti