Baiba, Barbara, Barba

Pašu radīts Ziemassvētku dekors

Ziema nāk ne tikai ar pirmajām sniega vērpetēm un nepieciešamību ģērbties siltāk, bet arī ar jaunām iespējām izpausties radoši, jo kas gan priecē acis vairāk par pašu gatavotiem labumiem? Lai ienestu mājoklī gaišumu un dabas harmonisko klātbūtni, piedāvājam pagatavot pašiem savu ziemas rotājumu, kas ikvienā telpā uzburs svētku noskaņu.

Nepieciešams:

- metāla riņķis
- priežu vai egļu skujas
- eikaliptu vai citu lapkoku lapas
- dekoratīvo ogu zariņi
- drāts stieple vai stingrs diegs
- balta svece
- sveču stiprināmais (var izmantot to pašu, ko lieto sveču nostiprināšanai egļu zaros)

Pagatavošana:

1. Vispirms no pieejamajām dabas veltēm atlasa sev vistīkamākās un izveido uzmetumu iecerētajai kompozīcijai. To var veidot simetriski, piemēram, izvēloties vienu punktu uz metāla riņķa līnijas, no kuras uz abām pusēm aptuveni vienādā daudzumā un leņķī aties skujas un lapas, vai arī neregulāri – tad no izvēlētā atskaites punkta tās var likt pamīšus, katrā pusē izkārtojot atšķirīgas dabas veltes.

2. Ņem drāts stiepli vai arī izturīgu diegu, ar ko nostiprina zarus un lapas pie metāla riņķa. Procesu veic pamazām un, pirms ķerties klāt nākamā objekta stiprināšanai, pārliecinās, ka iepriekšējais ir piesaitēts gana cieši un no stieples vai diega nevar izslīdēt. Kad kompozīcija vienā pusē pabeigta, pēc izvēlētā principa atkārto procesu pretējā pusē no atskaites punkta.

3. Sveci ievieto tam paredzētajā stiprinātājā, pārliecinoties, vai tas atbilst sveces izmēram, tādējādi nevar radīt nekādu uguns apdraudējumu un ir drošs lietošanai. Tad to kārtīgi piestiprina pie riņķa.

 

Līdzīgie raksti