Otro gadu pēc kārtas uzvara lielākajā ASV smilšu skulptūru čempionātā Otro gadu pēc kārtas uzvara lielākajā ASV smilšu skulptūru čempionātā
Jelgavas zelta tēlnieku komanda Kārlis Īle un Maija Puncule izcīna uzvaru vienā no pasaulē prestižākajiem smilšu skulptūru čempionātiem ASV! Šogad mākslinieki festivālā pirmoreiz startēja komandu kategorijā ar skulptūru “Asni”. Žūrija atzinīgi novērtēja gan mākslinieku tehniskās spējas, oriģinālo idejas pasniegšanu, gan apjomīgo skulptūras risinājumu.
Lasīt vairāk
Rīgā noritēs tradicionālā Rudens Rīgas restorānu nedēļa Rīgā noritēs tradicionālā Rudens Rīgas restorānu nedēļa
No 7. līdz 13. oktobrī Rīgā noritēs tradicionālā Rudens Rīgas restorānu nedēļa, informēja Rīgas restorānu nedēļa organizatori.
Lasīt vairāk
Aizvadīta starptautiskā elektroniskās mūzikas nometne “Baltic Trail”. FOTO Aizvadīta starptautiskā elektroniskās mūzikas nometne “Baltic Trail”. FOTO
Pagājušajā nedēļā Liepājā tika aizvadīta ceturtā starptautiskā elektroniskās mūzikas nometne “Baltic Trail”, kurā piedalījās 12 elektroniskās mūzikas producenti, instrumentālisti un vokālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī divas vizuālo mediju mākslinieces. Līdzās nometnes rezultātu pasākumiem notika arī divi imersīvās jeb telpiskās skaņas koncerti, kā arī nometnes noslēguma koncerts sadarbībā ar Liepājas Mākslas forumu.
Lasīt vairāk
Koncertzāle "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskola gūst uzvaru starptautiskā arhitektūras konkursā IFD AWARD 2019 Koncertzāle "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskola gūst uzvaru starptautiskā arhitektūras konkursā IFD AWARD 2019
Koncertzāle "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskola ir ieguvusi 1.vietu IFD AWARD 2019 nominācijā - fasādes (ventilējamās).
Lasīt vairāk
Orķestris “Rīga” izdod latviešu mūzikas ierakstu albumu Orķestris “Rīga” izdod latviešu mūzikas ierakstu albumu
Ieskandinot jauno koncertsezonu, Orķestris “Rīga” izdevis jaunu mūzikas ierakstu albumu “Pašu auklētie”, kas šī gada maijā un jūnijā diriģenta Valda Butāna vadībā ierakstīts Latvijas Radio studijā. Šis ir pirmais orķestra albums, kas veltīts latviešu mūzikas ierakstiem.
Lasīt vairāk
Ar grandiozu lielkoncertu LSO atklāj 139.koncertsezonu. FOTO Ar grandiozu lielkoncertu LSO atklāj 139.koncertsezonu. FOTO
Piektdien, 21. septembrī, līdz ar pēdējo vērienīgās Mālera Otrās simfonijas noti publika nekautrējās lekt kājās, lai ar bravo saucieniem un sajūsmas pilnām stāvovācijām sveiktu mūziķus, kuru šoreiz uz "Lielā dzintara" skatuves bija īpaši daudz.
Lasīt vairāk
Ar krāšņu koncertu LNSO atkāj jauno sezonu. FOTO Ar krāšņu koncertu LNSO atkāj jauno sezonu. FOTO
20. septembrī Lielajā ģildē norisinājās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts, kurā orķestris uzstājās ar pasaulslaveno vijolnieku Franku Pēteru Cimmermani. Izpārdoto koncertu apmeklēja tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā kultūras ministrs Nauris Puntulis, dziedātāja Inese Galante, finansiste Ilze Jurkāne, diriģents Jānis Erenštreits u.c.
Lasīt vairāk
LNSO prezentē 2019./2020. gada sezonas programmu. FOTO LNSO prezentē 2019./2020. gada sezonas programmu. FOTO
19. septembrī Latvijas Nacionālā simfoniskās orķestra (LNSO) pārstāvji iepazīstināja ar 2019./2020. gada sezonas programmu. Īpaša loma tika piešķirta sezonas atklāšanas koncertam 20. septembrī Lielajā ģildē, kurā LNSO uzstāsies ar vienu no izcilākajiem vijoļspēles virtuoziem Franku Pēteru Cimmermani. Tāpat LNSO ar prieku paziņoja, ka uzsāk biļešu pārdošanu uz ziemas un pavasara koncertiem, un iezīmēja sezonas galvenos pieturpunktus.
Lasīt vairāk