Atklāta Hieronīma Bosa darbu multimediālā izstāde „Alegorijas. Slepenās zīmes”. FOTO Atklāta Hieronīma Bosa darbu multimediālā izstāde „Alegorijas. Slepenās zīmes”. FOTO
Ceturtdien, 10. septembrī, par godu jaunās kultūras sezonas atklāšanai Digital Art House notika Hieronīma Bosa darbu multimediālās izstādes „Alegorijas. Slepenās zīmes” slēgts demonstrējums, bet no 12. septembra izstādi varēs apmeklēt visi interesenti.
Lasīt vairāk
Rīgas Doma kora skolas jaunie mūziķi atgriežas koncertdzīvē Rīgas Doma kora skolas jaunie mūziķi atgriežas koncertdzīvē
Pagājušo mācību gadu attālinātā mācību režīma ietvaros Rīgas Doma kora skolas (RDKS) noslēdza ar vēsturē pirmo virtuālo Pavasara koncertu, kas vainagojās ar skolas himnu “Dziesma skolai” audzēkņu, pedagogu un vecāku sniegumā. Radoši piepildīts un ideju pilns šis laiks virtuālā vidē bijis arī visiem četriem Rīgas Doma kora skolas koriem.
Lasīt vairāk
LNMM ir atklāts mobilās lietotnes gids ukraiņu valodā LNMM ir atklāts mobilās lietotnes gids ukraiņu valodā
Ukrainas 29. neatkarības gadadienas svinību ietvaros 2020. gada 3. septembrī, piedaloties Ukrainas vēstniekam Latvijā Oleksandram Miščenko un Latvijas ukraiņu diasporas pārstāvjiem, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā prezentēja LNMM mobilās lietotnes audiogidu ukraiņu valodā.
Lasīt vairāk
Aicina apmainīt biļetes un abonementus uz pārceltajiem “Brīvdienu mūzikas” koncertiem Aicina apmainīt biļetes un abonementus uz pārceltajiem “Brīvdienu mūzikas” koncertiem
Sakarā valstī noteikto ārkārtas stāvokli un pulcēšanās ierobežojumiem šā gada pavasarī nenotika trīs cikla “Brīvdienu mūzika” koncerti, kas tika pārcelti uz rudeni un notiks tagad. Klausītājiem, kuri bija iegādājušies biļetes vai abonementus uz Brīvdienu mūzikas koncertiem “Skaistākās operu ārijas”, “Piazzolla, Lācis, Tango”, kā arī “Spāņu mūzika un dejas”, piedāvājam apmainīt iepriekš iegādātās biļetes un abonementus.
Lasīt vairāk
Krāšņi aizvadīta ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas studentu modes skate. FOTO Krāšņi aizvadīta ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas studentu modes skate. FOTO
Trešdienas, 26. augustā vakarā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā norisinājās ikgadējā studentu modes skate, kuras laikā daudzsološākie jaunie dizaineri demonstrēja savas spilgtās tērpu kolekcijas. Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, šogad modes skate tās 27 norises gadu vēsturē pirmo reizi tika demonstrēta virtuālajā tiešraidē, padarot to pieejamu ikvienam interesentam Latvijā un citviet pasaulē. Jaunais modes skates formāts tika īpaši pielāgots vērošanai attālināti, nodrošinot iespaidīgus un radošus vizuālos, scenogrāfiskos un horeogrāfiskos risinājumus, kuru centrā bija simboliska atgriešanās pie akadēmijas dārgumiem.
Lasīt vairāk
Liepājā pie Ziemeļu mola ir parādījusies nāra Liepājā pie Ziemeļu mola ir parādījusies nāra
Tēlniekam Egonam Peršēvicam sadarbojoties ar mākslinieku Vari Siliņu, ir tapis starpdisciplinārs mākslas darbs “Teika par Karostas nāriņu”, kas šobrīd nodots publiskai apskatei. Teika ir publicēta laikrakstā “Kurzemes vārds”, bet pati skulptūra ir skatāma jūrā pie Ziemeļu mola Liepājā.
Lasīt vairāk
Raimonds Pauls un Xylem Trio noslēdz festivālu “LNSO vasarnīca 2020”. FOTO Raimonds Pauls un Xylem Trio noslēdz festivālu “LNSO vasarnīca 2020”. FOTO
Svētdien, 23. augustā, Ventspilī, koncertzālē “Latvija” izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) vasaras festivāla “LNSO vasarnīca 2020” pēdējā diena. Pēcpusdienā klausītāji varēja baudīt improvizācijas paraugstundu topošajiem mūzikas profesionāļiem un bērnu izrādi “Zenīts”. Festivālu noslēdza LNSO, Raimonda Paula un Xylem Trio veltījums Gruzijas komponistam Gijam Kančeli.
Lasīt vairāk
“BILŽU” mūziķi un mākslinieki ciemojas Kandavas un Tukuma novados. FOTO “BILŽU” mūziķi un mākslinieki ciemojas Kandavas un Tukuma novados. FOTO
Lai aktivizētu “BILŽU BIROJA” pavasarī izsludināto akciju “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”, mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” dalībnieki augustā mākslinieciskoja un nogādāja pastkastītes Tukuma un Kandavas novadu uzņēmumiem, kultūras norises vietām, nozīmīgām administratīvajām ēkām un tūrisma apskates objektiem.
Lasīt vairāk