Emīlija

Viss par to, kā ģērbties uz izlaidumu

Viens no svarīgākajiem notikumiem, ko piedzīvo ikviens jaunietis, ir 9. un 12. klases izlaidums. Kura meitene gan nav pavadījusi cauras naktis, domājot par to, ko vilkt uz šo pasākumu, lai izskatītos nevainojami ne tikai savās, bet arī citu acīs? Un tomēr, lauzot galvu par savu ideālo tērpu, bieži vien piemirstam pašu būtiskāko – etiķeti –, jo tieši tā diktē to, kādu priekšstatu par sevi radīsim apkārtējiem.

Lai izvairītos no neērtiem mirkļiem, kad nemitīgi jāvelk īsās kleitas mala uz leju vai jāgrīļojas, ar augstajiem papēžiem ejot pēc diploma, esam apkopojuši būtiskākos etiķetes noteikumus, kas liks jums ne tikai justies labi, bet arī izskatīties eleganti citu acīs.

Izvēloties izlaidumam atbilstošu tērpu, jāņem vērā laiks, kad pasākums norisinās. Svētku tērpi pēc pasākuma iedalāmi oficiālos un neoficiālos, savukārt pēc laika – rīta (līdz plkst. 12.00), dienas (no 12.00 līdz 17.00) un vakara (no 17.00). Izlaidums parasti tiek iedalīts pie oficiālajiem dienas pasākumiem, tādēļ svarīgi izprast, ko šādā situācijā būtu vislabāk vilkt mugurā un ko ne.

 

Ko vilkt meitenēm?

Izrādās, tieši meitenes ir tās, kas visbiežāk pārkāpj etiķeti, izvēloties tērpu, kas ir neatbilstošs izlaidumam. Kā jau minēts iepriekš, izlaidums ir dienas pasākums, tādēļ būtu jāatturas no vakarkleitām. Jāiegaumē – jo tuvāk vakaram, jo garākām un greznākām kleitām jābūt. Izlaidums nepavisam nebūtu īstā vieta, kur ierasties vizuļojošā, ar šķēlumu vai šlepi rotātā kleitā.

Un tomēr bieži tiek pieļauta arī otra galējība, proti, pārāk īsa kleita. Tas, kā zināms, ir nepieņemami jebkurā svinīgā pasākumā – ierasties kleitā, kas tik tikko nosedz sēžamvietu.

Tāpat svarīgi atcerēties par to, ka kleitai vislabākajā gadījumā jābūt vienkrāsainai, bez dažādiem rakstiem vai raibumiem. Tā vietā, lai izskatītos interesantāk, vēlams spēlēties ar tekstūru, piemēram, mežģīņu aplikācijām vai pērlēm. Izlaidumam nepiemērotas būs arī kleitas, kam ir pārāk atkailināta augšdaļa, piemēram, zem caurspīdīgā auduma redzama apakšveļa.

Runājot par kurpēm, ir līdzīgi kā ar kleitu – pārlieku augstie papēži tiek pietaupīti vakara pasākumiem. Visveiksmīgākais papēžu augstums ir 6,5 – 8 cm. Izvēloties pareiza augstuma kurpes, tiek aiztaupītas arī neveiklās situācijas, kad augsto papēžu dēļ nākas grīļoties, ik soli baidoties par to, vai tūdaļ nenogāzīsaties garšļaukus uz zemes. Būtiski pieminēt, ka kurpēm obligāti jābūt ar aizvērtu purngalu – vaļējie purngali pieļaujami tikai vasarā un nekādā gadījumā ne pasākumos vai formālās tikšanās reizēs!

Oficiālos pasākumos būtu vēlamas miesaskrāsas zeķbikses, pat ja ārā ir karsts. Vislabāk izvēlēties matētas zeķbikses bez likras. Tāpat – jo svinīgāks pasākums, jo zeķbiksēm jābūt plānākām.

 

Ko vilkt puišiem?

Pretēji izplatītajam viedoklim, ka melns uzvalks ir ideāls risinājums izlaidumā, pareizāk būtu izvēlēties tumšu uzvalku, bet noteikti ne melnu. Melns uzvalks, tāpat kā vakarkleita, ir piemērots vakara pasākumiem un oficiālām pieņemšanām. Tā kā jaunieša garums pāris gadu laikā var izmainīties, vislabākais risinājums būtu ieguldīt naudu kvalitatīvā, tumšā uzvalkā, kas visās situācijās izskatīsies eleganti.

Izlaidums kā jau dienas pasākums pieļauj neierašanos žaketē, bet kaklasaite ir obligāta. Iegādājoties kreklu, tas jāpielaiko; nepietiek vien ar to, ka uzmet acis izmēram.

Svarīgi ielāgot, ka zeķēm jābūt kurpju krāsā. Neliela atšķirība pieļaujama toņu gammā, bet nekādā gadījumā zeķes nedrīkst būt nepiemērotas vai, piemēram, saskaņotas tikai ar kreklu. Vislabāk, protams, būtu, ja savstarpēji vienots būtu viss apģērbs. Runājot par kurpēm, tām jābūt kvalitatīvām. Ja ģimenes budžets neatļauj iegādāties dārgas kurpes, pastāv tādi risinājumi, kā izīrēšana vai aizņemšanās, tomēr jāatceras, ka apaviem jāizskatās svaigiem, ne nolietotiem.

 

Frizūras, aksesuāri un grims

Vairums jauniešu pirms izlaiduma apmeklē frizieri, lai matus ieveidotu īpašā veidā. Tomēr jāielāgo, ka izlaidumam nav piemērotas pārlieku greznas frizūras, kuras izveidošana prasījusi vairākas stundas. Meitenēm matiem jābūt glīti un kārtīgi ieveidotiem, bet noteikti nedrīkst pārspīlēt. Dārgas un greznas frizūras piemērotas vienīgi vakara pasākumiem.

Kas attiecas uz aksesuāriem, tiem jābūt pieskaņotiem kleitai. Izlaidumā pieļaujama gan bižutērija, gan zelts vai sudrabs, taču būtiskākais ir neieiet pārmērībās, lai aksesuāri nenomāktu apģērbu vai sliktākajā gadījumā pašu absolventu.

Lai arī mūsdienu pasaule kļūst aizvien liberālāka pret dažādām riskantām make-up tendencēm, izlaidums nav tā īstā vieta, kur prezentēt savu seju kā kaut ko kliedzošu. Grimam jābūt prasmīgi un kvalitatīvi uzliktam, bet tā noteikti nedrīkst būt par daudz.

Līdzīgie raksti