Aleksis, Aleksejs

Dekoratīvā kosmētika jeb maskējošais grims

Reti kura sieviete varētu iztēloties savu ideālo imidžu bez dekoratīvās kosmētikas - tas ir viens no galvenajiem veidiem, kā izteikt savu personību.

Dekoratīvās kosmētikas pamatprincipus zina katra meitene, tomēr dažreiz šī kosmētika tiek lietota pārmērīgi. Kas tad ir dekoratīvā kosmētika un kā tā jāizmanto?

Dekoratīvās kosmētikas līdzekļi

  • tonālie krēmi
  • vaigu sārtums
  • pūderis
  • maskējošie zīmuļi
  • tuša
  • ēnas
  • uzacu un acu zīmuļi
  • nagu laka
  • lūpu krāsas, lūpu spīdumi, kontūrzīmuļi

Kādiem nolūkiem dekoratīvā kosmētika paredzēta?

Tonālais krēms un maskējošais zīmulis paredzēts sīku sejas defektu slēpšanai. Tie nosedz pūtītes, asinsvadiņus, nelīdzenumus. Gaišu un tumšāku toņu savienojums, prasmīgi tos pielietot, var uzlabot izskatu un nosmaskēt dažādus sejas defektus. Maskējošais zīmulis bieži ir antibakteriāls-tad tas ne tikai apslepj pūtīti, bet arī ārstē ādu.

Pūderis ir ļoti sens kosmētikas līdzeklis. Tas palīdz noslēpt trūkumus, piešķirt ādai matētu, samtainu izskatu. Pūderi var klāt uz dienas krēma vai tonālā krēma, kas uzsūcas agrāk. To labāk klāt ar īpašu otiņu vai sūklīti, nevis ar vati. Atcerieties, ka par daudz tonālais krēms un pūderis padarīs seju sastingušu.

Arī lūpukrāsa ir sens kosmētikas līdzeklis. Tā mēdz būt gan dekoratīva, gan hiēniska. Higiēnisko lūpukrāsu lietot ir vēlams katrai meitenei, jo tā sargā lūpas no sasprēgāšanas, lobīšanās un plaisāšanās. Pārmērīgi nokrāsota meitenes mute ar dekoratīvo kosmētiku, var izskatīties atbaidoši. Lai uzsvērtu skaistu lūpu formu un uzlabotu mutes kontūras, lieto lūpu kontūrzīmuli. Tas parasti mēdz būt tumšāks par lūpukrāsu.

Skropstu tuša, ja tā pareizi uzklāta, optiski pagarina skropstas, dara tās biezākas un pamanāmākas. Ar tušu tāpat kā citiem dekoratīvās kosmētikas līdzekļiem - jābūt ļoti uzmanīgām! Tuša jāuzklāj ar īpašu birtīti nesteidzīgi un pielūkojot, lai liekā tuša paliktu uz birstītes. Ja skropstas ir īsas, tad nevajag tulīt uzklāt lielu daudzumu tušas. Pirms krāsošanas tā ieteicams mazliet iepūderēt un pēc tam krāsot - vairākās kārtās.

Acu ēnas mēdz būt sausas un taukainas. Tās padara acis izteiksmīgākas. Parasti gaišāku toņu ēnas piešķir acīm neatkārtojamu nokrāsu, tumšaku toņu ēnas palīdz optiski mainīt acis formu, rozīgie toņi palīdz paslēpt noguruma pēdas, atsvaidzina seju.

Līdzīgie raksti