Irmgarde

Vaska zīmogs izsmalcinātam dizainam

Vaska zīmogu nospieduma (jeb kā citi dēvē zīmoglakas nospieduma) vēsture aizsākās jau krietni sen - sākotnēji tos lietoja kā personīgo parakstīšanās veidu, apzīmogojot aploksnes un dokumentus. Mūsdienās vaska/lakas zīmogs ir ieguvis pavisam citu nozīmi, proti, tas tiek uzskatīts par izsmalcinātu un oriģinālu papildinājumu visdažādākajām dāvanām, sūtījumiem un aploksnēm, liekot tām kļūt īpašām un vienreizējām.

Piedāvājam iepazīties ar veidiem, kā saviem spēkiem radīt skaistu zīmoga nospiedumu sevis izvēlētajai aploksnei, sūtījumam vai dāvanu kārbai.

VEIDS #1: Vaska zīmoga veidošana, izmantojot vaska gabaliņus vai vaska stienīti

Nepieciešams:

- zīmogvaska / zīmoglakas gabaliņi vai stienītis
- metāla karote
- svece
- zīmogs

Izveidošana:

1. Ievieto dažus gabaliņus metāla karotē un lēnām izkausē virs liesmas. Vaska stienīti sagriež vajadzīgā lielumā, liek metāla karotē un karsē.

2. Lēnām izkausēto vasku lej ārā no karotes tam paredzētajā vietā - uz aploksnes, dāvanas u.c. -, veidojot apļa formu.

3. Izlietajam vaskam uzmanīgi liek virsū zīmogu un tur aptuveni 10-15 sekundes. Svarīgi ir zīmogu nenoņemt par ātru. Kad tas ir atdzisis, zīmogu var noņemt pavisam viegli, turpretī, ja, ņemot nost, jūtama kaut neliela pretestība, tas nozīmē, ka zīmogvasks / zīmoglaka vēl nav pietiekami atdzisusi.

 

VEIDS #2: Vaska zīmoga veidošana, izmantojot vaska vai lakas patronas un pistoli

Nepieciešams:

- zīmogvaska / zīmoglakas patronas
- pistole
- zīmogs

Izveidošana:

1. Ievieto vaska patronu pistolē un zīmogam paredzētajā vietā - uz aploksnes, dāvanas u.c. -, veidojot apļa formu.

2. Izspiestam vaskam uzmanīgi liek virsū zīmogu un tur aptuveni 10-15 sekundes. Svarīgi ir zīmogu nenoņemt par ātru.

3. Kad tas ir atdzisis, zīmogu var noņemt pavisam viegli, turpretī, ja, ņemot nost, jūtama kaut neliela pretestība, tas nozīmē, ka zīmogvasks / zīmoglaka vēl nav pietiekami atdzisusi.

VEIDS #3: Vaska zīmoga nospiedums kā uzlīme

Vaska zīmogs kā uzlīme ir nopērkams jau gatavs. Šis ir vienkāršākais veids, kā iegūt zīmoga nospiedumu. Tas ir ātri, vienkārsi, taču izpaliek īpašais darbošanās process un vaska zīmoga nospiedums ir ļoti pareizs, kā jau masveidā radīts. 

Līdzīgie raksti