Agate, Selga, Silga, Sinilga

Svētku frizūras modernām meitenēm

Gatavojoties svētkiem, matu sakārtojumam ir tik pat liela nozīme, cik tērpa izvēlei. Mazas jaunkundzes svētku frizūrai ir jābūt stilīgai, vienkāršai un noturīgai. Kā tādu uztaisīt pašai māmiņai, droši vien šis jautājums aktuāls kļuvis ne vienai vien mammai, kuras mazā atvasīte šogad tērpta skaistā kleitā dosies pretī savam pirmajam izlaidumam bērnudārzā.

Šajā rakstā Jūs iepazīstināsim ar 5 praktiskiem padomiem, kas jāzina mammām pucējot pašām savas meitas.

Skaistas sprogas bez liekām mocībām

Skaistas matu lokas vienmēr ir bijušas un būs modē. Turklāt tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem kā mammām, kuru meitām ir gari, taču paplāni mati, pašām izveidot skaistu frizūru, bez īpašiem palīglīdzekļiem un prasmēm. Tiesa gan, doma par to vien, ka mazā jaunkundze pa nakti būtu jāliek gulēt ar cietajiem ruļļiem, šķiet neiedomājama. Mēdz jau teikt, uz ko tikai sievietes nav gatavas skaistuma vārdā, taču šī apziņa laikam gan uzrodas tikai vēlāk.

Par laimi klasiskajiem ruļļiem ir vairākas alternatīvas, piemēram, avīzes un audums. Šos alternatīvos ruļļus izveidot ir pavisam vienkārši – ir tikai jāsagriež vairākas audumu strēmeles. Pārējais process ir ļoti līdzīgs parasto ruļļu uztīšanai. Ir jāsadala mati pa šķipsnām, to galos jāpiesien lupatiņa, un tad matus ir jātin uz augšu. Pie matu saknītes abas lentes galus ir jāsasien bantītē. Ja uz auduma gabala tiks uztītas biezākas šķipsnas, lokas būs lielākas, ja mazākas, lokas būs smalkākas. Kādos matos labāk likt šos ruļļus? Ja mati grūti pieņem pārvērtības, grūti pakļaujas, tad tos uz auduma strēmelītēm labāk uztīt nedaudz mitrus.

Ja vēlaties, lai Jūsu meitai skruļaini būtu tikai matu gali, tad visus matus var saņemt astē, un mīksto rulli ietīt tikai astē.

Matus nedaudz viļņainākus var padarīt arī ar bižu palīdzību – uz nakti pusmitrus matus sapinot divās vai trijās bizēs. Ja mati ir ļoti stingri un nepadodas veidošanai, tad tajos būtu vēlams ielikt arī putas vai kādu citu fiksatoru, jo pretējā gadījumā vēlamais efekts varētu nesaglabāties visas dienas garumā.

Matu taisnošana un loku šķēres

Šī ir viena no visdrastiskākajām matu veidošanas metodēm, no kuras bērnu matus vajadzētu pasaudzēt. Tomēr, ja nu esat izlēmušas safrizēt savu atvasīti izmantojot kādu no šīm ierīcēm, tad ir jāievēro vairāki priekšnosacījumi. Nekādā gadījumā bērnam nedrīkst ļaut pašam rīkoties ar šīm ierīcēm, jo tas var beigties ļoti nelāgi – ar galvas ādas apdedzināšanu. Pirms matu taisnošanas, tajos noteikti ir jāieziež aizsargājošs līdzeklis, kas ap matu veido aizsargkārtu. Tāpat vēlams tajos ieziest arī matu taisnojošu līdzekli, kā arī atcerēties to, ka noteikti nav nepieciešams ar pannu pāriet pāri visām matu šķipsnām, pietiek vien ja viegli tiks iztaisnota virsējā kārtā. Jāatceras arī, ka nevienai šķipsnai nevajag pieskarties vairāk par vienu reizi un matu taisnotājam jābūt vismaz divus centimetrus atstatus no matu saknes.

Savukārt, ja talkā izlemjat ņemt loku šķēres, tad ar tām bērnam nebūtu vēlams apstrādāt matu visā tā garumā. Tās var izmantot tad, ja vēlas, lai lokas būtu tikai matu apakšējā daļā.

Lietas, kas nekad neiziet no modes – pinumi, vijumi un bizes

Vēl aizvien modē ir gari mati, un tieši no tiem ir visvieglāk izveidot dažādas svētku frizūras. Tādas var radīt ar pinumu, vijumu tehnikām, veidojot dažādas formas copītes dažādās galvas daļās, piemēram, to var izveidot kā radziņu pieres daļā, bet aizmugurē matus saņemt vienkāršā astē.

No modes nav izgājušas arī dažāda veida bizītes, tostarp arī franču bize. To var iepīt galvas priekšējā daļā, pārējos matus atstājot izlaistus. Vai arī ļoti skaisti izskatās, ja franču bize ir nopīta slīpi pāri visai galvai, nostiprinot galu ar matu gumiju, savukārt pārējie mati atstāti brīvi. Domājams, ka šis matu sakārtojums savu popularitāti nav zaudējis, tieši savas izturības dēļ.

Lai frizūra būtu izturīga

Lai cik frizūra arī nebūtu rūpīgi veidota ir jārēķinās, ka līdz pasākuma beigām tā vairs var arī nesaglabāt sākotnējo formu. Tieši tādēļ, veidojot svētku frizūru, labāk izvēlēties noturīgākus matu fiksējošus līdzekļus. Varat droši izmantot tos pašus, kurus lietojat savu matu sakārtojumu veidošanai. Protams, ka ir jāpārliecinās vai bērnam no šiem līdzekļiem nav alerģiska reakcija. Noteikti pūšot matu laku, bērnam ir jālūdz aizvērt acis, un tām priekšā jāaizliek roka. Jāpūš no 10 centimetru attāluma. Taču pārslogot matu nevajag. Īpaši jāpārdomā vai ir nepieciešams likt kādus līdzekļus, ja mazajai jaunkundzei ir niķis savus matus arī grauzt.

Veidojot frizūru, ir jāpiedomā arī pie tā, cik stipri tā tiek nostiprināta ar sprādzēm, vai cik stingri tiek saņemts bizes pavediens. Ar fiksatoriem vien būs par maz, ja mazā dāma būs pamanījusies izvilkt no saviem matiem, piemēram, visas matadatas vai kādus citus palīglīdzekļus.

Aksesuāri matiem

Aizvien savu aktualitāti nav zaudējuši dzīvie ziedi. Turklāt tos iespējams ievietot arī matu sakārtojumā paša spēkiem, tie vien jāapstrādā ar īpašu laku. Mazu meiteņu matos labi izskatās arī spalvas. Var izmantot arī pērlītes, kas tiek savērtas uz matiem. Aktuālas ir arī matu lentes, jo tās ir piemērotas jebkuram matu garumam un matu struktūrai – gan taisniem, gan lokainiem, gan plāniem, gan bieziem matiem. Tomēr tām piemīt arī kāds trūkums – cik frizūra viegli sataisāma, tik pat viegli arī izjaucama.

 

Līdzīgie raksti