Baiba, Barbara, Barba

Populārāko Jāņu preču TOP 5

Mūsu senčiem Jāņi nebija iedomājami bez skanīgām līgo dziesmām, alus darīšanas, vainagu vīšanas un siera siešanas. Lai gan sieru, alu un dziedāšanu vismaz idejiski vēl arvien uzskatām par neatņemamu Līgo sastāvdaļu, mūsdienās dziedāšanu itin labi aizstāj lustīgas ziņģes radio, alus un siers uz galda ceļo no veikala plauktiem, bet trejdeviņu zāļu vainagu vietā tīri smuki gozējas pat mākslīgo puķu rotas. Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls "ELVI" ir apkopojis datus, kāds ir mūsdienu populārāko Jāņu preču TOP5 un kam pieprasījums gada īsākās nakts tuvumā aug visvairāk!

1.vieta – svētku suvenīri

Izrādās – pēdējos gados pati pieprasītākā Jāņu prece, kuras pārdošanas apjomi svētku nedēļā, salīdzinot ar dažām nedēļām pirms tam, aug visstraujāk, ir dažādi svētku suvenīri – tiem pieprasījums aug par vairāk 1200%! Tātad, bez svētku sajūtas iztikt nevaram, taču acīmredzot, aizņemtais latvietis svētku noskaņu bieži  meklē veikalu plauktos, nevis pļavās un upmalās!

2.vieta – šašliks

Mūsdienu līgotāji svētku galdā ceļ ceptu gaļu – dažāda šašlika, un grilējamu gaļas pusfabrikātu pārdošana Jāņu nedēļā aug par 517%, taču pārdošanas dati liecina, ka daudzi šašliku svinībām gatavo arī paši, jo arī svaigas gaļas pārdošanas apjomi aug teju 5 reizes!

3.vieta – siers

Par klasiskāko Jāņu ēdienu tradicionāli uzskatītais siers pieprasītāko produktu topā ieņem vien 3.vietu. Pieprasījums pēc siera, protams, aug  strauji – par 324%, taču tas nespēj izkonkurēt mūsdienu galveno Jāņu ēdienu – uz oglēm ceptu gaļu.

4.vieta – spēles brīvai dabai

Domājot par to, lai līgošana būtu interesanta gan lieliem, gan maziem Jāņubērniem, pirms svētkiem pastiprināti pērkam dažādas preces brīvā laika pavadīšanai (+319% ), ar ko mūsdienās aizstāt lēkšanu pār ugunskuru un papardes zieda meklēšanu.

5.vieta – alus

Lai arī alu pieņemts uzskatīt par neatņemamu Jāņu sastāvdaļu, un tas, protams, ir viena no pirktākajām Līgo precēm, tomēr alus pārdošanas apjomu pieaugums Jāņu laikā aug vidēji par 309%, tādēļ tas preču topā ieņem vien piekto vietu. Te gan jāatzīmē, ka mūsdienās  ar alu konkurē sirds un dažādi alkoholiskie kokteiļi un bezalkoholiskais kvass, kam arī vērojams straujš pieprasījuma kāpums, tāpēc pamatoti varam teikt – piemērotu dzērienu līgošanai veikalā meklē teju katrs jāņubērns.

Līdzīgie raksti