Agate, Selga, Silga, Sinilga

Pirmā nedzirdīgā un neredzīgā modele modes vēsturē demonstrē Latvijas dizaineres tērpus Milānā

Iepazīstinot ar modes vēsturē pirmo nedzirdīgo un neredzīgo modeli Milānas Modes Nedēļas Atklāšanā by Event SAVO, dizaineres Elvīras Šipicinas kolekcija „I see” („Es redzu”) ikvienam dod iespēju runāt, būt pamanītam, tikt uzklausītam un manifestē mīlestības dedzinošo spēku. Kolekcijas spilgtās sarkanās krāsas un izšuvumi burtiski aizdedzina Esh by esh adīto džemperu kolekciju, provocējot jūs redzēt neredzamo.

Esh by esh (www.eshbyesh.com) ir luksus trikotāžas zīmols, ko radījusi dizainere Elvīra Šipicina. Dizainere strādā ar dabisku augstas kvalitātes dziju, radot dizainu, kas uzsver jūsu unikālo personību.

Šis ir oficiālais sauklis Esh by esh „Es redzu” kolekcijai , kas tika prezentēts Milānas Modes Nedēļas Atklāšanā by Event SAVO. Tas ir aicinājums ikvienam pamanīt citu cilvēku problēmas, ieklausīties, saprast un spert pirmo soli pretī, vienkārši sakot: „Vai es varu jums palīdzēt?”. Tas ir iedrošinājums ikvienam cilvēkam ar redzes vai dzirdes traucējumiem – viņiem jāzina, ka ar šo kolekciju viņi ir sadzirdēti, pamanīti un saprasti. “Es vēlos, lai palīdzēt citiem būtu modē,” uzsver Elvīra Šipicina, Esh by esh modes zīmola radītāja un dizainere. “Cilvēks taču redz ne tikai acīm un klausās ne tikai ar ausīm – mēs redzam un dzirdam arī ar sirdi.”

“SARKANA”  SADARBĪBA

Strādājot pie kolekcijas koncepcijas, sapratām, ka mums nevajadzētu darīt to vieniem, lai atgādinātu pasaulei, cik lieliski ir tad, ja cilvēki apvienojas. Tāpēc mēs sadarbojāmies ar TOOCHE (www.tooche.me) kurpju un aksesuāru zīmolu  Savā darbnīcā Rīgā TOOCHE īpaši mums radīja apavu kolekciju  no tādiem dabas materiāliem kā vilna, ananāss un zivju āda. TOOCHE novērtē cilvēku pašizpausmi un atzīst to patieso dabu. Ar savu spožo dizainu viņi dod cilvēkiem iespēju būt kontaktā ar savu patieso sevi, ļauties drosmīgai pašizpausmei, būt spožiem un būt pašiem.

Gan Esh by esh džemperi gan TOOCHE apavi ir absolūts komforts bez mazākaijem kompromisiem visā, kas attiecas uz  sievišķību. „Jums vajadzētu justies komfortabli tādam, kāds jūs esat, neatkarīgi no tā, kas jūs esat – cilvēks ar redzes vai dzirdes problēmām vai bez tām.  Mūsu ērtā un sievišķīgā trikotāžas un apavu kolekcija ir simbols komfortablai pašsajūtai un apmierinātībai ar sevi un apkārtējo pasauli,” saka Elvīra Šipicina.

KOLEKCIJAS KRĀSAS

Viena no galvenajām kolekcijas krāsām ir sarkanā. Tā ir viena no svarīgākajām krāsām cilvēka dzīvē.  Neatkarīgi no tā. kāda ir mūsu  ādas, matu vai acu krāsa, neatkarīgi no tā, vai spējam redzēt un dzirdēt – asinis mums visiem ir sarkanā krāsā. Starp citu, sarkanā ir viena no pēdējām krāsām, ko redz cilvēks, kurš zaudē redzi. Un sarkanā krāsa ir pirmā, kuru cilvēks sākat redzēt  pēc dzimšanas. Sarkanā krāsa vienmēr bijusi saistīta ar palīdzību un drošību – no Sarkanā Krusta, Sarkanas Grāmatas līdz par sarkanajai krāsai luksoforā, kas aicina apstāties. Arī Elvīras Šipicina kolekcija ir sarkana – mēs nezinām labāku veidu, kā likt jums uz mirkli apstāties skrējienā, lai saprast, cik lieliski ir tas, ka jūs varat  redzēt un dzirdēt šo pasauli un palīdzēt tiem, kas to nevar.

„Mīlestība ir vislielākā dāvana, ko jūs varat dot sev un citiem, kuriem tās pietrūkst,” uzskata Elvīra. „Strādājot pie kolekcijas, es pēkšņi sapratu, ka persona, kas katru gadu nes prieku – Santa Klauss! – taču arī ģērbjas sarkanā! Sarkanā – mīlestības un palīdzības krāsa – piestāv ikvienam.  Ikviens var valkāt sarkanu un kļūt par mūsu sociālā modes projekta vēstnieku!”

Mireja Mendoza Bonnina, pirmā neredzīgā un nedzirdīgā modele uz starptautiskas modes nedēļas mēles, dzimusi Maljorkā. Meitenīte piedzima nedzirdīga. Pēc operācijas viņai ievietoja dzirdes implantu, un tagad viņa mazliet spēj dzirdēt. Diemžēl tagad jaunās sievietes dzirde un redze ar katru dienu kļūst vājāka, un viņa zina, ka kādu rītu pamodīsies pilnīgi akla. Retinīts pigmentosa ir slimība, ko mūsdienu medicīna pagaidām nav spējīga izārstēt. Dzīvot, zinot, ka jebkurā brīdī varat zaudēt redzi un dzirdi, ir ļoti smags pārbaudījums. „Patiesība ir tāda, ka es esmu drosmīga un laimīga Dzīvot ir vērts, neskatoties uz visām grūtībām!” saka Mireia.

KAS IZGLĀBS PASAULI? 
MĪLESTĪBA, MODE UN MĀKSLA.

Līdzīgie raksti