Alīda, Jūsma

Padomi, kā sagatavot ādu pavasarim

Ja pēc ziemas vēlies attīrīt un atsvaidzināt sejas un ķermeņa ādu, sāc ar labu pīlingu, jo tas ir viens no gludas ādas stūrakmeņiem – ādas skaistumkopšanas noslēpumos dalās “Estētiskās Kosmetoloģijas Telpa” kosmetoloģe Vita Ķestere.

Ķīmisko vai mehānisko pīlingu?

Pīlings pēc būtības ir ādas attīrīšanas un atjaunošanas metode, noņemot virsējo, negludo šūnu slāni. Pēc iedarbības veida pīlingus iedala divās lielās grupās – mehāniskie un ķīmiskie.

Mehāniskie pīlingi ir visa veida abrazīvās, fiziskās iedarbības pīlingi. Savukārt, ķīmiskie pīlingi satur skābes un augu enzīmus, kas vienmērīgi šķīdina pārragojušos virskārtiņu un veicina jaunu šūnu sintēzi. Ķīmiskais pīlings ir mūsdienās vispopulārākā sejas ādas kopšanas procedūra tās lielisko rezultātu dēļ.

Izmantojot kompleksu pieeju, kombinējot pīlingu ar citām progresīvām metodēm (injekcijām, aparātkosmetoloģiju), gandrīz vienmēr ir iespējams sasniegt maksimāli estētisku un ārstniecisku efektu. Turklāt, cik atšķirīgas ir ādas problēmas, tik dažādi ir pīlingi. Tie dalās pēc iedarbības dziļuma – jo izteiktāks ir ādas defekts, jo spēcīgāki līdzekļi jālieto. Visbiežāk izmantotie ir virspusējie ķīmiskie pīlingi, piemēram, mandeļpīlings, anti-akne pīlings.


Pīlings tieši Tavam sejas tipam

Pēc pīlinga procedūrām sausa, nespodra, arī jutīga āda iegūst vienmērīgu, maigu un samtainu faktūru. Tā ir labāk mitrināta, barota, pasargāta no apkārtējas vides kaitīgās iedarbības.

Taukaina un/vai problemātiska āda tiek rūpīgi attīrīta, atbrīvota no "melnajiem punktiem", iekaisuma elementiem, samazinās to atkal rašanās risks, paplašinātās poras kļūst mazāk manāmas, zūd piņņu atstātās rētiņas, paātrinās dzīšanas procesi.

Novecojusi āda kļūst gludāka, izlīdzinās līnijas ap acīm un lūpām, samazinās grumbiņu skaits un dziļums, zūd pigmentācija, izlīdzinās ādas krāsa.

Pēc vienas procedūras jebkura tipa sejas āda iegūs mirdzošu izskatu, tūlītēju tonizējošu liftinga efektu, taču ilgstoši un noturīgi rezultāti tiek sasniegti kursa veidā. To, cik reizes klientam būs nepieciešams apmeklēt speciālistu un visas sagaidāmās reakcijas nosaka vairāki faktori – pašreizējais ādas stāvoklis, izmantotie kosmētiskie līdzekļi procedūras laikā, kā arī ādas sagatavošana pirms un tās kopšana pēc pīlinga.


Pašlaik aktuāls saudzējošais mandeļpīlings

Virspusējs pīlings ir saudzējošs. Mandeļpīlings ir saudzīga, ādu attīroša un revitalizējoša procedūra, kas dod tūlītēju tonizējošu liftinga efektu. Tas der jebkura tipa ādai, pat ļoti sausai un jutīgai, tomēr ir efektīvs arī cīnoties ar iekaisumiem un nevienmērīgu ādas krāsu, pazeminātu ādas tonusu. To var izmantot arī vasarā, jo sastāvā ir īpašas vielas, kas aizsargā šūnas no ultravioletā starojuma kaitīgās iedarbības, paātrina iedeguma veidošanos, uzlabo tā kvalitāti un aizsargā no apdegumu rašanās.

Pēc mandeļpīlinga sejas āda kļūst starojoša, daudz gludāka, stingrāka un elastīgāka, dziļi attīrīta.

Procedūru var veikt dienā, kad ir nepieciešams izskatīties īpaši labi. Ja tiek veikts 4 procedūru kurss (1x/7dienās), šis lieliskais efekts kļūst arvien izteiktāks un noturīgāks! Turklāt, regulāri veicot mandeļpīlingu, tiek samazināta ādas jutība, paaugstinās tās dabīgās aizsargspējas, mazinās piņņu skaits, normalizējas tauku dziedzeru darbība, būtiski uzlabojas ādas krāsa.

Vienīgi šim pīlingam ir raksturīga spēja paātrināt iedeguma rašanos, uzlabot tā kvalitāti, kā arī pasargāt no apdegumiem.

Ja esiet nolēmusi/-is veikt mandeļpīlinga procedūru, 3 dienas pirms un pēc vajadzētu izvairīties no pirts, saunas, baseina, solārija apmeklējuma, sauļošanās, alkohola lietošanas, vaksācijas un citām sejas ādu kairinošām procedūrām.

Procedūras ilgums ir apmēram 1 stunda. Sastāv no 6 soļiem – kosmētikas noņemšana, attīrīšana, pīlings, tā neitralizēšana, speciāla gēla un aizsargkrēma uzklāšana. Tā nerada nepatīkamas sajūtas, neliela kņudināšana un apsārtums ir normāla un ātri pārejoša reakcija uz pīlingu (parasti zūd tūlīt pēc procedūras, maksimums ilgst 3 stundas). 2.-3.dienā āda lobīsies sīkām plēksnītēm, tas ir ļoti svarīgs process, lai āda varētu atjaunoties labākā kvalitātē. Šajā periodā nekādā gadījumā nevajadzētu to traumēt – berzt, spiest, plēst, tas var atstāt paliekošas rētiņas un veicināt nevēlamu pigmentācijas plankumu rašanos.

Mandeļpīlingu iesaka veikt 4 reizes ar 7 dienu intervālu un vēlāk reizi mēnesī, lai noturētu iegūto rezultātu.

Dziļākas iedarbības ķīmiskais pīlings – Velvet peel

Šis pīlings sniedz lieliskus rezultātus novecošanās pazīmju mazināšanai un problemātiskai ādai. Tie palīdz šūnām atjaunoties pilnīgi citā kvalitātē, vienmērīgi nolobot virsējo nelīdzeno ādas kārtiņu. Pirms šādas procedūras ir nepieciešama īpaša sagatavošana, lai nenodarītu kaitējumu. Jākonsultējas ar speciālistu par uztura bagātinātāju, kosmētikas lietošanu, jāierobežo solārija, saunas, baseina apmeklējumi, fiziskās aktivitātes, alkohola lietošana, jāizvairās no asiem ēdieniem. Rezultāts tiešām būs šo pūļu vērts!

Āda pēc pīlinga ir jāpasaudzē!

Ķīmiskie pīlingi izraisa kairinājumu, kas ir nepieciešams ādas atjaunošanai. Jebkurš ādas veseluma bojājums rada sekas, tomēr praktiski visas reakcijas ir iespējams iepriekš prognozēt un novērst. Tūlītēja reakcija ir kņudinoša, velkoša sajūta, ādas apsārtums. Pēc 2 dienām seko ādas lobīšanās, kas ilgst 2-7 dienas. Āda var kļūt jutīgāka kā parasti, tas pāriet pēc 2 nedēļām. Neparedzamas reakcijas ir iekaisumi, infekcijas, hiperpigmentācija. Pareiza ādas novērtēšana, sagatavošana un kopšana ļauj maksimāli samazināt sarežģījumu risku.

Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, ir ļoti svarīgi precīzi ievērot speciālista norādījumus, kā kopt ādu pēc pīlinga.

Dienā, kad veikts pīlings, jāizvairās no jebkādu kosmētisko līdzekļu lietošanas, tai skaitā dekoratīvās kosmētikas. Nākošajā dienā un vēl vismaz 7 turpmākās dienas obligāti ir jālieto speciāla sejas ādu kopjoša kosmētika. Ir nepieciešama papildus mitrināšana ar speciāliem serumiem, jālieto aizsargkrēmi, kas satur SPF filtrus, aktīvus antioksidantus.

Dažkārt klientiem nākas atteikt pīlinga procedūru. Tas jādara gadījumos, kad ir konstatēti jebkādu slimību saasinājumi, vīrusu saslimšanas, ja ilgstoši tiek lietotas antibiotikas, sedatīvie līdzekļi, atsevišķi hormonālie preparāti, ir pastiprināta apmatojuma augšana uz sejas, akne smagā formā, grūtniecība 16.-24.nedēļā. Ja āda ir sakairināta pēc sauļošanās, abrazīvu kosmētisko līdzekļu lietošanas, vaksācijas vai kādā citā veidā. Labāk ievērot papildus piesardzību, nekā vēlāk cīnīties ar sarežģījumiem.

Galvenais ir cieši sadarboties ar speciālistu, stingri ievērot dotos norādījumus, rekomendācijas gan pirms, gan pēc plānotās procedūras, obligāti lietot speciālu kosmētiku. Konsultācijas ir bez maksas. Esiet laipni aicināti! Nāciet un noskaidrojiet, kura procedūra ir vispiemērotākā tieši jums!

Līdzīgie raksti