Emīlija

Lieldienu dekoru tendences 2019. gadam

Svētki katru gadu atnāk ar jauniem noformējumiem un kompozīcijām – Lieldienas nav izņēmums. Tā vien šķiet, ka nemainīga vērtība paliek Lieldienu simbolika, kas ir saistīta ar pavasara atnākšanu, bet formas un krāsas, kādās mēs ietērpjam svētkus, – mainās. Šoreiz par to, kādas tendences saskatījām 2019.gada izstādē Vācijā, Frankfurtē.

Lieldienas – pavasara svētki

Lieldienas ir pavasara svētki, tāpēc ir īstais brīdis, lai mājās ienestu hiacintes, sniegpulkstenītes, narcises vai tulpes. Tajās mīt pavasaris. Gluži tāpat kā izplaucētos bērzu zaros vai pūpolos.

Tā kā pavasara tēma ir aktuālākais vadmotīvs Lieldienu dekoriem, noskaņas radīšanai var izmantot visu, kas asociējas ar pavasari – tauriņus, miniatūras bizbizmārītes, izdiedzētu zāli.

Starp citu pavasarī pie mums atkal atgriežas putni, tāpēc arī putnu tēma ir aktuāla – olas var likt vijumos, kas vizuāli atgādina putnu ligzdas, zarus dekorēt nelieliem no spalvām darinātiem putnēniem un kāpēc ne – fona mūzikas vietā der ieklausīties pavasara putnu dziesmās. Savu aktualitāti nezaudē arī zaķa tēls.

It visā, arī dekoros, joprojām aktuāls ir viss ekoloģiskais – salmi, zāle, koki, akmentiņi, pinumi – it viss, kas top no dabas materiāliem un glabā sevī dabas siltumu. Pat Lieldienu zaķi var veidot no ar stieplītēm atbilstošā formā sapītiem salmiem vai sūnām.

Taču svētku dekorācijās aizvien vairāk dominē arī zelta vai sudraba akcenti, košas vai pat neierastas krāsas, teiksim, rozā, gaiši zilā vai pat – melnā.

Uzvaras gājiens patreiz ir minimālisma piekritējiem. Skandināvu dizaina tendences ar moto «ne par daudz, ne par maz» ienāk arī Eiropā. Baltā krāsa un veiksmīga spēle ar dekoru izvietojumu vēstī par sabalansētu dzīvesveidu.

Lieldienu forma – apaļā

Lieldienu forma joprojām ir apaļā. Tā simbolizē dzīvību, auglību. Lieldienu simbols ir ola, tāpēc raibi krāsotas olas jau ir svētku galda dekors pats par sevi. Jāatceras, ka daudzus dekorus var gatavot saistībā ar tām, piemēram, olu turētājus, ziedu kompozīcijas, kuras papildina Lieldienu olu tematika.

Apaļš ir arī vainags. Līdzīgi kā Adventes laikā, arī Lieldienās var gatavot vainagu, izvēloties atbilstošus materiālus – izpūstas paipalu oliņas, spalvas, pavasara ziedus, zaļumus, pūpola zarus.

Krāsaini, raibi un jautri

Pēc garās, pelēki baltās ziemas mēs esam tik ļoti noilgojušies pēc krāsainības. Apaļo papildinot ar raibām krāsām, var rasties virkne jaunu ideju. Varbūt tieši šogad olas dekorēšanā izmantot savas kaligrāfijas prasmes? Arī uzlīmju tetovējumi ir aktuāli.

Nebaidieties eksperimentēt ar krāsām – varbūt, ka tieši Jūsu Lieldienām atbilst svaigi zilais, ceriņkrāsas, sarkanais vai laimīgā apelsīna tonis. Arī zinātniski ir pierādīts, ka krāsas vistiešākajā veidā ietekmē mūsu noskaņojumu.

Bet, ja mājās ir bērni, der atcerēties arī par zaķiem un cālēniem – šis ir viņu laiks!

Līdzīgie raksti