Zanda, Lāsma, Zandis

Lieldienu dekori. Darinām kopā ar bērniem!

Gluži nemanīti aiz loga piezogas pavasarīgi saules stari, ar katru dienu gaiss kļūst siltāks un arī mūs pašus aizvien vairāk pārņem dzīvespriecīgas un možas domas, un tas liecina tikai par to, ka straujiem soļiem tuvojas Lieldienas. Kā zināms, šie pavasara svētki katrā mājā tiek sagaidīti daudz un dažādos veidos, un ārkārtīgi atzīti tie ir tieši bērnu vidū. Piedāvājam smelties iedvesmu Lieldienu rotājumu darināšanai kopā ar mazajiem palīgiem no cietējošās plastikas, kas ne vien sniegs neatņemamu prieku gatavošanas procesā, bet arī acīm redzamu un kvalitatīvu rezultātu.

Nepieciešams:

- cietējošā plastika (nopērkama grāmatnīcās, hobiju veikalos)
- spiežamās formiņas (dzīvnieku, dabas un Lieldienu elementu formās)
- kociņi vai jebkurš cits priekšmets ar smailāku galu (ar ko veidot rakstu)
- aukla vai diegs
- krāsas
- ota

Pagatavošana:

1. Vispirms plastiku rokās sasilda, tāpat kā darbojoties ar plastilīnu, un izveido bumbas formu. Izmantojot mīklas rulli, plastiku izrullē uz virsmas nepieciešamajā biezumā. Jāatceras, ka tā nedrīkst būt pārāk plāna, citādi pēc sacietēšanas var pastāvēt lielāks plaisāšanas vai plīšanas risks.

2. Kad plastika izrullēta, ņem formiņas un izspiež to dažādās formās.

3. Pārāk ilgi nekavējoties (lai plastika nesāktu cietēt, līdz ar to darbošanās ap to varētu būt apgrūtinošāka), ar kociņu izdur caurumiņu katras izspiestās formas augšpusē, caur kuru vēlāk tiks izvērta aukla. Ar to pašu kociņu pēc izvēles veido dažādus rakstu vai, piemēram, dzīvniekiem actiņas un muti.

4. Formiņās izspiesto plastiku atstāj cietēt siltā un sausā vietā aptuveni uz diennakti (24 h).

Kad plastika sacietējusi, ar otu rotājumus nokrāso dažādās krāsās un ļauj pāris stundas tiem žūt.

Visu beidzot, caur izdurtajiem caurumiem izver īsākos fragmentos sagrieztu auklu vai diegu un piekarina kā rotājumu izvēlētajā vietā. Ļoti pavasarīgi dekors izskatās iekarināts vāzē ieliktos zaros.

Līdzīgie raksti