Emīlija

Kāzu ielūgumi: 7 soļi līdz nevainojamam kāzu ielūgumam

Līdz ar raizēm par kāzu tērpa, ziedu un tortes izvēli savu daļu galvassāpju sagādā arī kāzu ielūgumu izveide. Ielūgums, nenoliedzami, ir pirmais kāzu vēstnesis, un tā uzdevums ir ne tikai darīt zināmu viesiem par lielo notikumu, bet arī sniegt pirmo iespaidu par gaidāmo kāzu tematiku, noskaņu un izpildījuma kvalitāti.

Lai ielūgumu izveides procesu padarītu tik vieglu, cik vien iespējams, esam apkopojuši 7 soļus, kas jāveic, lai ielūgumi taptu ne tikai acis priecējoši, bet arī oriģināli un kvalitatīvi.

1. solis – izvēlies kāzu tematiku

Kāzu tematikas izvēle ir ārkārtīgi būtisks solis ceļā uz lieliskām kāzu svinībām, pie tam bez skaidras vīzijas par to, kādu vēlaties redzēt savu lielo dienu, neiztikt, arī plānojot kāzu ielūguma dizainu. Lai smeltos iedvesmu kāzu tematikai, piedāvājam iepazīties ar izplatītākajiem stiliem un īsu to raksturojumu: (links) Kāzu tematika attiecīgi noteiks ielūguma formu, krāsu, dizainu, dekoratīvo elementu klāstu un pat pasniegšanas veidu.

2. solis – izvēlies budžeta apmēru

Pirms ķerties klāt praktiskiem soļiem ielūguma izveidē, būtiski ir atvēlēt kādu laiciņu, lai apdomātu pieejamo budžeta apmēru, ko esat gatavi ieguldīt kāzu ielūgumos. Tā kā ielūgumu izveides process un pats izpildījums var ļoti atšķirties, vēlams jau laikus saprast, kādā virzienā lūkoties tālāk. Piemēram, ja neesat gatavi izdot lielu summu, iespējams, derētu apsvērt domu par pašu rokām veidotiem ielūgumiem (kas patiesībā padara ielūgumu krietni oriģinālāku un īpašāku). Turpretī, ja atvēlētais budžets ir gana liels, varat uzticēt ielūgumu gatavošanu profesionāļu rokās.

3. solis – izdomā ielūguma tekstu

Kad budžeta apmērs noteikts, laiks ķerties klāt rakstīšanai – ir ļoti būtiski šo šķietami garlaicīgo procesu paveikt pirms visa pārējā, jo tieši ielūguma saturs, proti, teksts, lielā mērā ietekmēs ielūguma izmērus un formu. Sāciet ar vienkāršu uzmetumu uz parastas lapas – sakopojiet visu būtisko informāciju, kas jāiekļauj ielūgumā, - kāzu datumu, laiku un norises vietu. Ja kāzas plānotas salīdzinoši nomaļā vietā, pārliecinieties, vai norādītā vieta uzrādās interneta meklētājā, kā arī vajadzības gadījumā sniedziet papildu norādes par precīzu atrašanās vietu. Rakstot ielūguma tekstu, vēlams izmantot oficiālu, bet ne statisku un vēsu valodu, jo galu galā cilvēki, kuriem grasāties sūtīt ielūgumu, jums ir pazīstami. Tāpat neaizmirstiet norādīt, vai ielūgums adresēts vienam vai divām (vai, iespējams, vairāk par divām – tad, ja aicināt ģimeni) personām, kā arī vajadzības gadījumā atzīmējiet, vai kāzu ceremonijā un svinībās ir gaidīti bērni. Ielūguma beigās, pirms norādiet savu kontaktinformāciju, varat izteikt lūgumu laikus paziņot, vai konkrētā persona uz kāzām varēs ierasties.

4. solis – atlasi tematikai atbilstošos dizaina elementus un formu

Tagad, kad teksts ir gatavs, variet sākt domāt par ielūguma formu, teksta izkārtojumu un līdz ar to arī dizaina detaļām, kā krāsu (klasiskāku iespaidu var panākt ar neitrāliem toņiem, neordināru – ar spilgtiem), drukas elementiem (ornamentiem, zīmējumiem),  papildu greznojumiem (piemēram, rožlapiņām, lentām) utt. Iespējams, atradīsies daudz dizaina elementu, kas jums ies pie sirds, taču paturiet prātā, ka nav vajadzības izmantot tos visus. Izveidojiet savu individuālo piedāvājumu katalogu un pēcāk, vadoties pēc viena vai diviem motīviem, atlasiet piemērotākos dizaina elementus.

5. solis – izvēlies burtu stilu un izmēru

Kad teksta izkārtojums izvēlēts, laiks domāt par burtu stilu. Saskaņojiet to ar pārējo dizainu, kā arī pielāgojiet burtu izmērus, lai tie nebūtu nedz pārāk mazi, nedz arī uzkrītoši lieli.  Burtu stils var pildīt atšķirīgas funkcijas; tas var kalpot kā harmonisks papildinājums jau esošajiem ornamentiem (kā tas, piemēram, ir izvēloties kaligrāfisku burtu stilu romantiska dizaina ielūgumiem) vai arī kontrastēt ar izvēlētajiem elementiem. Tomēr atcerieties, ka ielūguma galvenā sastāvdaļa ir tieši teksts, tāpēc parūpējieties, lai tas būtu skaidri salasāms, uz iespējami vienkrāsaina fona un lai to nenomāktu lērums nevajadzīgu rotājumu un izskaistinājumu.

6. solis – izvēlies pasniegšanas veidu

Pēdējais no plānošanas soļiem, tomēr ne mazāk svarīgs kā pārējie, ir pasniegšanas veids. To lielā mērā ietekmē izvēlētā kāzu tematika, tātad attiecīgi arī ielūguma stils. Ja ielūguma dizains ir ieturēts klasiskā vai romantiskā stilā, viennozīmīgi, labs risinājums ir eleganta, neitrāla aploksne, kurā ieliek ielūgumu. Ja kāzas plānotas mazliet neordinārākas, vērts padomāt par oriģinālākiem ielūguma pasniegšanas veidiem, piemēram, jūrnieku tematikas kāzām lielisks risinājums varētu būt ielūgums, kas ielikts pudelē. Rokdarbu cienītājiem savukārt varētu iet pie sirds ielūguma izveide un pasniegšana origami formātā. Pirms ļaujaties fantāzijai, paturiet prātā, ka nosūtīt pudeli pa pastu būs krietni sarežģītāk nekā aploksni, tādēļ, ja vairums jūsu viesu dzīvo tālu un pašiem nogādāt ielūgumus jums nebūs pa spēkam, iespējams, veiksmīgāks risinājums būs aploksne.

7. solis – ķeries klāt

Visbeidzot, kad budžets aprēķināts, teksts uzrakstīts, dizains un burtu stils izvēlēts, laiks sākt darboties praktiski un atbilstoši jūsu izvēlētajam ielūgumu tapšanas veidam ķerties klāt to gatavošanai.

Līdzīgie raksti