Hermīne, Estere

Ekonomisku kāzu plānošana – kā sarīko lieliskus svētkus un ietaupīt naudu

Kāzu plānošana ir ne tikai viens no aizraujošākajiem, bet arī satraukumiem pilnākajiem notikumiem ikviena pāra dzīvē. Kāpēc kāzu organizēšana ir satraukumu pilna? Jūsu īpašajai dienai ir jābūt patiesi īpašai! Tā pieprasa laimīgu jauno pāri, skaistu norises vietu, lieliskus ēdienus un dzērienus, izcilus kāzu muzikantus, izdevušos foto sesiju un apmierinātus viesus. Lai viss noritētu nevainojami ir nepieciešama laba plānošana, nedaudz veiksmes un arī līdzekļi, kurus tērēt iecerētā kāzu scenārija īstenošanai.

Iepazīsties ar trīs ekonomisku kāzu plānošanas priekšnosacījumiem un izvērtē, vai kādu no tiem neīstenot, plānojot savu īpašo dienu! Kāzas nebūt nav lēts prieks, taču ne vienmēr ir nepieciešams laimēt loterijā, lai sarīkotu skaitus un neaizmirstamus svētkus! Plāno kāzas gudri un sarīko savus sapņu svētkus!

1. Viesi un viesu skaits

Vienas no kāzu organizēšanas dārgākajām pozīcijām ir svinību norises vieta, ēdināšana un naktsmītnes. Visbiežāk šis trīs vitāli svarīgās pozīcijas piedāvā īstenot viesnīcas, viesu mani un pasākumu norises vietas. Lai sarīkotu ekonomiskas kāzas, tieši kāzu viesu skaits ir pirmais, ko izvērtēt. Tieši svētku dalībnieku skaits ietekmēs naktsmītnes, ēdināšanas un norises vietas izmaksas. Visbiežāk, plānojot kāzas, jaunie pāri izvēlas sekojošus scenārijus viesu saraksta plānošanai, pirmkārt, ģimene un tuvākie draugi, otrkārt, tuvāki un tālāki ģimenes locekļi, draugi un paziņas. Ekonomisku kāzu gadījumā ir svarīgi definēt, kāds cilvēku skaits ir pieņemams jūsu svinību budžetam. Kad viesu skaits ir skaidrs, tad svarīgi izvērtēt, kurus no tuvākajiem savās kāzās patiesi vēlaties redzēt. Atcerieties, ka kāzās svarīgākais ir jaunais pāris, jaunas ģimenes dibināšana un apmierināti viesi. Sastādot viesu sarakstu, domājiet par to, kurus no saviem līdzcilvēkiem šajā īpašajā dienā vēlaties redzēt un uzņemt. Tas patiesi atvieglos viesu saraksta veidošanu!

2. Izvēlies kāzu centrālo notikumu

Ekonomisku kāzu galvenais priekšnoteikums ir prioritāšu definēšana. Katrās kāzās ir nepieciešams centrālais notikums, kas veido svētku stāstu un nosaka toni svētku svinībām. Kāzās ar neierobežotu budžetu centrālie notikumi būs vairāki – ceremonijas norises vieta, foto sesija, svinību tērpi, mielasts un ballīte. Lai ietaupītu līdzekļus, nepieciešams definēt vienu līdz diviem centrālajiem notikumiem, kas noteiks svinību toni. Izvērtējiet, kas ir svarīgs tieši jums (jaunajam pārim) un radītu svētku sajūtu, kas būtu piemērotākais kāzu viesiem, kurus plānojat aicināt. Ja svinības plānotas draugu lokā, tad centrālais notikums visticamāk būs ballītes daļa, ja divatā ar lieciniekiem, tad foto sesija. Savukārt, ja svinībās piedalīsies ģimene un tuvākie, tad mielasts un kāzu izklaides. Nosakot kāzu centrālo notikumu, jums būs iespēja tērēt svinību budžetu, lai no tā patiesi iegūt maksimālo efektu un padarītu dienu neaizmirstamu.

3. Dariet paši – bet tikai to, kas jums padodas

Viens no lieliskākajiem veidiem, kā ietaupīt ir plānot kāzas laicīgi un samazināt pakalpojumu sniedzēju skaitu. Taču viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām ir organizatorisku lietu uzņemšanās, kuras nav jūsu stiprā puse. Ja jūs lieliski pārzināt dzērienus un dzēriena karšu sastādīšanu, droši veiciet alkoholisko un atspirdzinošo dzērienu paši. Ja esat pārliecināti par savām dekorēšanas spējām, tad arī galdu un foto stūrīšu dekorēšanu veiciet paši. Tāpat pakalpojumu sniedzējus varat meklēt arī savu draugu un paziņu lokā. Visbiezāk tieši labākie dīdžēji, kūku cepēji un ielūgumu izgatavotāji ir tieši paziņu vidū! Taču atcerieties – nedariet to, par ko neesat pārliecināti. Visbiežāk izdevīgāk būs algot profesionāli, vai atteikties no kādas ieceres vispār, nevis samierināties ar sliktu rezultātu.

Līdzīgie raksti