Modris, Matīss, Mariss

Kāzu frizūras: dzīvie ziedi līgavas matos

Jau kopš senās Ēģiptes laikiem sievietes svētku reizēs savas frizūras papildina ar ziedu rotām. Īpaši iederīga būs kāzu dienas frizūra ar ziediem. Būtiski gan atcerēties, ka par frizūru ar ziediem jādomā laikus, meklējot labākos risinājumus tā, lai kāzu dienā frizūra pamazām nepārvērstos novītušu ziedu kārtojumā.

Kādus ziedus?

Klasika līgavu pušķos ir rozes, bet frizūrās ļoti bieži tiek likti nelieli rožu pumpuri, kuri simbolizē šīs dienas sajūtas un ir arī labi no praktiskajiem apsvērumiem - tie ir izturīgi un labi iederas dažādās frizūrās. Aktuāli ir frizūrās izkārtot arī orhidejas vai frēzijas. Latviskai līgavai patiks dažādu lauku puķu izmantojums vai pat neliels ziedu vainadziņš. Būtiskākais kritērijs to izvēlē ir līgavas gaume, ko jāpārrunā ar floristu, kurš ieteiks, kā konkrētos ziedus ilgāk noturēt skaistus. Floristi apgalvo, ka gandrīz visus ziedus iespējams atbilstoši apstrādājot sagatavot kārtošanai frizūrās. 

 

Kā iegūt ilglaicīgu efektu?

Lai ziedi pārlieku ātri nenovītu, florists tos iepriekš speciāli sagatavo - ieliek kātiņos drātis, notin ar speciālu lenti un/vai galus ieliek pavisam nelielos konusos ar ūdeni. Šādi iespējams veidot gan atsevišķus ziedus, gan miniatūrus pušķīšus. Frizieris prasmīgi šādus ziedus ieslēpj matos un tie spēj izturēt arī garu dienu. 

 

Kam pieskaņot ziedus?

Vislabāk, ja visus kāzām paredzētos ziedus un ziedu dekorus var pasūtīt vienā salonā, pie viena florista. Tad būs jūtams vienots stils. Ziedus frizūrā jāpieskaņo līgavas pušķim, kleitai, sejas īpatnībām un vērā ņemot arī plīvura lielumu un novietojumu. Jāizvērtē kāds būs līgavas stils. Ja tas ir romantisks, matos var likt lielāka izmēra, vizuāli vieglus ziedus, savukārt, ja avangardisks - idejas var būt pašas neprātīgākās un drosmīgākās. 

 

Vai ziedi matos piestāvēs?

Lai būtu droša, ka izvēlētie ziedi un to izkārtojums piestāvēs, vēl pirms īpašās dienas frizūru ieteicams izmēģināt. Tā būs skaidra apjausma, vai šāda frizūra patiks un vai līgava savā dienā tādā jutīsies labi. Ieteicams konsultēties ar profesionālu frizieri un, iespējams, arī floristu, jo tieši viņi ieteiks, kuri ziedi ir piemērotākie, kā tos izkārtot, lai tiktu panākts efekts, ne defekts. 

 

Vai tas ir modē? 

Jā! Dabīgie ziedi frizūrās joprojām ir aktuāli un pieprasīti. Jāatzīst gan, ka ziedi paši par sevi nekad neiziet no modes, tāpēc, ja tas saskan ar līgavas sajūtām, nav jāprāto par modi, bet jāļaujas savām vēlmēm. 

 

Kā frizūras ziedu izvēli ietekmē gadalaiks?

Plānojot frizūru ar ziediem, jārēķinās ar to, kādi laika apstākļi paredzami īpašajā dienā. Aukstā salā vai svelmaini karstā dienā ziediem būs ļoti liela slodze, tāpēc labāk izvēlēties īpaši izturīgus. Ir vairāki ziedi, kuri novīst lēnu vai to kalšanas pazīmes nav pamanāmas. Tāpat arī vienmēr ir labāk, ja frizūrai izvēlas konkrētā gadalaikā pieejamus ziedus - tie būs gan lētāki, gan konkrētajā laikā izturīgāki un iederīgāki. Ja karstā vasaras dienā vai aukstā ziemā paredzētas arī āra aktivitātes, iespējams, labāk izvēlēties mākslīgos ziedus vai citus aksesuārus. 

 

Kā izkārtot ziedus matos?

Varianti ir dažādi, piemērotāko jāizvēlas kopā ar frizieri. Daži no biežāk sastopamajiem risinājumiem ir lokainos matos stiprināti atsevišķi ziedi, neliels ziedu vainadziņš, no ziediem veidots pusmēnesis, plīvura malu akcentējošs ziedu dekors, tīkliņveida aksesuārs, kurš rotāts ar pērlītēm un ziediem un atgādina vieglu un pamanāmu cepuri u.t.t. Bet reizēm lielu efektu iespējams panākt arī tikai ar vienu, sānā iespraustu ziedu. Jāraugās, lai ziedu rota nebūtu pārāk smaga un neapgrūtinātu līgavu. Ierobežojumu gandrīz nav, ja nu vienīgi pilnīgi taisos matos ir grūti ieslēpt ziedus. 

 

Kur pirkt ziedus frizūrai?

Labi, ja ziedus frizūrai var pasūtīt turpat, kur mašīnas dekoru, līgavas pušķi, lai veidotu saskanīgu stilu. Šādus ziedus piedāvā teju visi ziedu saloni. Nereti ziedu sagādāšanu uzņemas arī frizieris, jo viņam jau ir iestrādes, kontakti pie floristiem un skaidrs, kas tieši iederēsies un piestāvēs.

Līdzīgie raksti