Priekšnosacījumi ideālām kāzu fotogrāfijām

Gatavojoties kāzām teju vienmēr jaunajam pārim gribas, lai viss izdodas nevainojami un perfekti. Lai viņi paši izskatās lieliski, lai uz galda ir gardi ēdieni, skan gaumīga mūzika, telpu dekori ir pašu gaumē u.t.t. Un galu galā – svarīgi, lai arī kāzu foto pēc lielā notikuma ir kā skaists un kvalitatīvs atgādinājums par to.

Izvēle sadarboties ar fotogrāfu, kurš ir tīkams pašiem un profesionāls savā darbā jau ir pirmais solis pretī labām bildēm. Bet ir arī citi knifi, kas palīdzēs tapt ideālam kāzu foto. 

Meikaps, mati apģērbs – ir skaidrs, ka kāzu fotogrāfijas būs ideālas, ja tā izskatīsies un jutīsies paši jaunlaulātie. Ar meikapu, frizūru, manikīru un apģērbu iespējams panākt ļoti labu efektu, notušēt iespējamos defektus un akcentēt skaistumu. Vēlams gan ar vizāžistu un pārējiem speciālistiem tikties vēl pirms kāzām, lai saskaņotu vēlmes un pucēšanos īstajā datumā padarītu kvalitatīvu un ātru. Būtiska nianse harmoniskām bildēm – kāzās visbiežāk sastopamā krāsa ir baltā. Taču baltajai krāsai ir simts un viena toņkārta. Ja viena cilvēka apģērba ir gan siltie baltie toņi (piena, šampanieša u.tml.) gan vēsie (nedaudz zilganie, sniegbaltie), tas skatītājam rada neapzinātu disharmoniju. Tāpēc būtiski saskaņot visas apģērba detaļas un ieturēt vai nu siltajos vai vēsajos toņos – kleita, plīvurs, cimdi, šalle, kurpes, līgavaiņa krekls, kaklasaite, lietussargi u.tml.

Saruna ar fotogrāfu ir obligāts nosacījums kvalitatīvam rezultātam. Lielākajai daļai cilvēku ir kaut kādi šķietami trūkumi, kuri viņiem pašiem bildēs nepatīk (dubultzods, pārlieku garš deguns u.tml.), tāpēc fotogrāfs varēs radīt labāku rezultātu, ja zinās par tiem un izvairīsies vērst tiešu uzmanību uz šķietamajiem defektiem. Tikšanās ar kāzu fotogrāfu palīdz saprast, kādas tieši bildes vēlaties. Ja ir kādi paraugi no žurnāliem vai interneta ar bildēm kas ļoti patīk vai nepatīk, noteikti rādiet un stāstiet par tiem. Par iespēju paslēpt nevēlamo jādomā arī pašiem – ja līgavai nepatīk, ka viņa ir nedaudz garāka par līgavaini, jāizvēlas apavi ar zemiem papēžiem.

Sarunas ar ikvienu, kurš iesaistīts kāzu organizēšanā diemžēl lielākoties pirms kāzām notiek reti. Taču, ja gribas, lai šis notikums izdodas, ir jārunā, maksimāli daudz jāstāsta par savām vēlmēm arī grimētājai, tērpa dizainerei, floristam, juvelierim, pavāram, muzikantiem, pasākuma organizatoriem u.t.t. Ja mērķis nemitīgi ir priekšā, to sasniegt ir vieglāk. Var veidot savu kāzu bloga lapu – labs un vienkāršs komunikācijas veids ar viesiem.

Vienotas krāsas viesu apģērbos ir tikai šķietami grūti panākamas. Aplūkojiet jebkuras krāsainās kāzu kopbildes – acis parasti žilbst no mirdzuma un krāsu pārbagātības, jo katrs ciemiņš cenšas svētkos uzvilkt greznāko un skaistāko tērpu, kas kopā rada ļoti raibu kopskatu. Tā kā uz kāzām parasti tiek aicināti vien pārim paši tuvākie un tīkamākie cilvēki, nav vajadzības kautrēties, bet aiciniet visus izvēlēties vienotas krāsas apģērbu, piemēram, klasisko – melns, balts un sarkans. Ja tas iespējams, nopērciet audumu un katrs lai no tā uzšuj sev tērpu. Ja tas ir pārāk apjomīgi, iespējams, var saskaņot līgavas māsu un/vai bērnu tērpus vien – jau tas bildēm piešķirs īpašu noskaņu vai svētku tērpus noteikt ar tādiem apģērbiem, kas ir teju katrā garderobē, piemēram, džinss, kāpēc gan ne?

Saskaņoti aksesuāri jāizvēlas gan jaunajam pārim, gan viesiem. Mēdz būt situācijas, kad kāzu dienā līst lietus, tad pie līgavas baltās kleitas un līgavaiņa solīdā uzvalka nemaz nepiestāv krāsains lietussargs, kuru rotā kādas firmas logotips un fotogrāfijas to nevar noklusēt. Interesantas bildes iegūsiet, aicinot dāmas uz kāzām ierasties ar cepurēm galvā – bildes būs elegantas un ar īpašu noskaņu, pie nosacījuma, ka cepures būs saskaņotas ar tērpiem.

Pārim tuvas un atbilstošas kāzu tēmas izvēles rezultātā arī var tapt lieliskas kāzu fotogrāfijas. Piemēram, latviešu kāzas tiek izvēlēta reti, bet tas arī ir viens no veidiem, kā iegūt interesantas fotogrāfijas. Savukārt kāzās viduslaiku stilā skaistie tērpi būs lielisks noskaņas radītājs. Nav pamata satraukumam par cenām – dažādu stilu tērpus iespējams iznomāt, kas viesiem finansiāli, iespējams, ir pat izdevīgāk nekā šūt jaunu tērpu.

Gaisma svinību telpā vai baznīcā ir viens no priekšnoteikumiem, kas ietekmē fotogrāfa darbu, tāpēc laikus informējiet fotogrāfu par telpu īpatnībām, lai viņš var sagatavoties atbilstošam darbam. 

Izbaudīt notikumu ir jāatceras pāri visam citam. Ja kāzu dienā tās vaininieki un viesi jutīsies labi, priecīgi un brīvi, tas būs redzams arī kāzu fotogrāfijās. Kāzas bieži vien ir ļoti pārdzīvojumiem pilna diena, taču der ik pa brīdim apstāties un atcerēties, kāpēc tās īsti ir – ja izbaudīsiet savu mīlestību visskaistākajā dienā, tad to var nofotografēt. Taču ja visa diena paiet nervozējot par pīrādziņiem un paspēšanu visur laikā, tad grūti radīt mīlestības pilnas bildes.

Nepārspīlēt ar bildēm pēc kāzām. Pēc kāzām līgavām patīk padalīties iespaidos ar cilvēkiem, kuri notikumā nav piedalījušies, piemēram, ar kolēģiem, tāpēc pieredzētas situācijas, kad līgava pēc kāzām ierodas darbā ar pamatīgu kaudzi (simtiem un pat tūkstotis) fotogrāfiju. Skaidrs, ka viesiem un pašiem patiks skatīties simtiem bilžu un darīt to vairākkārt, bet neiesaistītiem cilvēkiem pilnīgi pietiks ar iespēju apskatīt dažas, bet pašas skaistākās bildes.

Kāzu albums vai foto grāmata palielina fotogrāfiju vērtību. Gaumīgi izveidots un sakārtots albums patiešām bilžu iespaidu tikai uzlabo. Ja iespējams albumu izgatavot individuāli, tā vāku veidojot, piemēram, izmantojot akcentus, kādi svētkos tika izmantoti telpu rotāšanā vai galda klājumā, īpašās dienas noskaņu atgādinās ne tikai fotogrāfijās apstādinātie mirkļi vien.

Līdzīgie raksti