Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis

Kā uzpīt Jāņu vainagu?

Jāņu vainagam Līgo svētkos piemītot īpašs spēks. Līgo svētku naktī ozollapu vainagi ir galvā teju visiem Jāņiem un ne tikai. Ar ziediem papildināts un šaurāks ozollapu vainags piestāv arī sievietēm. Tāpēc šoreiz par to, kā pašu spēkiem uzpīt Jāņu vainagu neesot floristikas meistaram.

Nepieciešams

- drāts stieple
- floristikas līmlenta (zaļā krāsā)
- diegs vai aukla
- šķēres
- ozolzariņi, ziedi, smilgas un citas Jāņu zāles

Izgatavošana

1. Salasa zaļumus, ziedus, smilgas – visu, ko ir plānots iepīt vainagā. Ja vien nav plānots pīt vainagu īstā lauku pļavā, tad labāk ir visu salasīt jau iepriekš. Katrā ziņā vajag izmantot dažādus augus, tādā veidā vainags būs bagātīgs un kupls.

2. Ja vainagu pin pirmo reizi, daudz vieglāk būs pīt uz kādas pamatnes. Tāpēc šoreiz ņemam plānu drātīti un, piemērot to atbilstoši galvas formai, izlokām apli. Ja ir pieejams, tad aptinam to ar zaļas krāsas floristikas līmlenti.

3. Visvieglāk vainagu pīt no sīkiem ozolzariņiem vai pat tikai lapām. Ņemot ziedus, nogriez tiem garos kātus, atstājot kādus 3-5 cm un tin pa mazam gabaliņam klāt drātītei. Lai vainags būtu pietiekami stingrs, ozolzariņus vai lapas ar auklu var pīt klāt biezākai auklai vai stieplei. Atceries, ka pa vidu ozollapām var vīt dažādus ziedus, smilgas un citus Jāņu laika daiļumus.

4. Kad vainags nopīts līdz beigām, īpaši jāpiestrādā pie salaiduma vietas, savienojot sākumu un galu, rūpīgi to nostiprinot.

 

Līdzīgie raksti