Emīlija

Kā ģērbties uz kāzām

Saņemot ielūgumu uz kāzām, laikus būtu jāsāk domāt ne tikai par dāvanu, ko pasniegt jaunlaulātajiem, bet arī apģērbu. Kāpēc tam, kas uzvilkts mugurā, ir tik liela nozīme? Protams, ir ļoti būtiski allaž izskatīties eleganti, tomēr tas nav vienīgais iemesls – dodoties uz svinīgu pasākumu, kā kāzas, ir jāpadomā arī par etiķeti un apģērba nozīmi, jo tieši vizuālais izskats nosaka Jūsu attieksmi – cieņu pret jauno pāri un visu pasākumu kopumā.

Piedāvājam iepazīties ar svarīgākajiem stila noteikumiem, etiķeti un padomiem, ko vilkt kāzās, lai Jūsu izskats par Jums radītu vislabāko iespaidu.

 

KO NEVILKT

Balts apģērbs

Cik gan bieži dzirdēts, ka baltā tērpā kāzās drīkst ierasties tikai līgava. Kā tad galu galā ir – vai tiešām no baltā būtu jāatsakās?

Lai arī etiķete konkrēti nenorāda, ka apmeklēt kāzas kā viesim, tērpjoties baltā, ir aizliegts, tas nebūtu sevišķi vēlams. Ja vien ir zināms, ka pati līgava nevilks baltu kleitu vai arī ielūgumā ir izteikts aicinājums viesiem ierasties baltā apģērbā, nav iemesla no tā izvairīties. Tomēr jebkurā citā gadījumā balts tērps ne par ko labu neliecinās, jo acīm manāmi nomāks pašu līgavu, kurai, kā zināms, kāzās jābūt galvenajai sievietei.

Runājot par vīriešiem, arī balts uzvalks šoreiz nebūtu tas labākais variants; tā vietā derētu izvēlēties smokingu vai tumšu uzvalku ar kaklasaiti.

Viscaur melns apģērbs

Kaut arī melna krāsa simbolizē eleganci, to derētu pataupīt citiem notikumiem, piemēram, bērēm. Ierodoties kāzās viscaur tērpusies melnā, Jūs varat radīt par sevi mulsinošu vai pat nevēlamu iespaidu. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka melnu krāsu pavisam jāaizmirst. Ļoti gaumīgi izskatīsies melni aksesuāri, kurpes vai atsevišķas apģērba detaļas.

Mini svārki un spilgti toņi

Pat ja esat slaidu kāju īpašniece un vēlaties ar to palepoties, kāzās noteikti nevajadzētu ierasties minisvārkos, kas tik tikko nosedz sēžamvietu. Tik nepārdomāts izskats ātri vien sagraus labo priekšstatu, kas par Jums bija radies, un liks citiem noprast par Jūsu cieņas un pieklājības trūkumu.

Lai arī krāsains apģērbs kāzās ir vēlams, būtu jācenšas izvairīties no pārlieku spilgtiem, kā, piemēram, neona, toņiem. Tērps, kas savas krāsas dēļ teju leks citiem acīs, radīs viesu starpā zināmu disharmoniju un pievērsīs Jums pārāk daudz nevajadzīgas uzmanības.

Caurspīdīgas vai ļoti apspīlētas kleitas

Tāpat kā jau pirmīt pieminētie minisvārki, pārāk pieguļošas vai caurspīdīgas kleitas kāzās izskatīsies nepieņemami. Tās labāk aiztaupīt kādam kluba vai bāra apmeklējumam!

 

KO VILKT

Kleitas vai svārki ar apdruku

Ja kāzas notiek brīvā dabā un gada siltajā periodā, respektīvi, pavasara nogalē un vasarā, brīvi krītošas kleitas ar ziedu rakstu vai lielu apdruku būs gluži piemērotas. Tās piešķirs Jūsu izskatam gaišu un vieglu nokrāsu, vienlaikus ļaujot saglabāk eleganci un grāciju.

Jebkādas izejamās kurpes

Ja esat uz “jūs” ar augstpapēžu kurpēm, lieki nepārdzīvojiet – kāzām atbilstošas ir jebkādas izejamās kurpes. Neatkarīgi, vai kurpes ir ar augstu, zemu papēdi vai bez tā, tām noteikti jāizskatās svaigām un gaumīgām. Tāpat jāatceras, ka svinīgos pasākumos kurpes ar vaļēju purngalu ir nepieļaujamas.

Plānojot savu garderobi šim pasākumam, būtu pāris lietas, kas jau laicīgi jānoskaidro:

– Pirms doties uz kāzām, būtu jāiepazīstas ar konkrētās konfesijas pastāvošo kārtību un noteikumiem. Ja laulības notiek baznīcā, sievietēm būtu jānosedz pleci. Savukārt, atrodoties pareizticīgo baznīcā, dāmām ierasties ar nenosegtu galvu ir aizliegts.

– Zinot, cik mainīgi Latvijā ir laikapstākļi, atrodoties brīvā dabā, sievietēm būtu jāpadomā par kādu elegantu jaciņu vai žaketi, kuru uzmest plecos, kad uzpūš brāzmains vējš vai uznāk lietus.

Līdzīgie raksti