Māris, Mārica, Maigurs

Kā atrast savas īstās kāzu kurpes

Kāzas plānojot teju ikvienam gribas, lai viss ir perfekti, lai līgava ir daiļa no matu galiņiem līdz papēžiem. Šoreiz par "papēžiem": esam apkopojuši vairākus ieteikumus, kas, iespējams, atvieglos līgavas kurpju izvēli. Izvēloties apavus vienlīdz būtiska ir stila izjūta un veselais saprāts.

Slēgts purngalds aktuāls jebkurā gadalaikā
Izvēloties apavus, jāņem vērā, kādā gadalaikā notiks kāzas. Vasarīgās kāzās iederēsies pat sandaļu tipa kurpes, bet ziemā jāpadomā, lai pārbraucienos līgavai nesaltu kājas. Stila eksperti iesaka arī vasarā izvēlēties kurpes ar slēgtu purngalu, siltam laikam kurpju papēža daļu var aptvert vien ādas siksniņa. Šādi apavi izskatīsies svinīgi un cienījami.

Spici papēži nav piemēroti āra svinībām
Būtisks kritērijs apavu izvēlē ir arī svinību vieta – ja svinības notiek, piemēram, jūras krastā vai citur, kur ir samērā mīksts segums, nevajadzētu izvēlēties apavus ar smailiem papēžiem, jo tie grims zemē, staigāšana nebūs ērta un apavi ātri nosmērēsies. Protams, kurpēs ar augtu papēdi labāk jutīsies sievietes, kuras arī ikdienā ir radušas nēsāt apavus uz augsta papēža, citām tas var radīt neērtības sajūtu. Iepriekš vajadzētu izmēģināt staigāt ar dažāda augstuma apaviem, lai saprastu, cik centimetru augsti papēži ir konkrētajai sievietei ērti un labi izskatās. Ja līgavas kleita ir gara, speciālisti iesaka papēžu augstumu izvēlēties tādu, lai kleitas apakšmala būtu 2 cm no grīdas.

Lai kleita un kurpes nekonkurē!
Protams, apavu izvēli ietekmē arī izvēlētās kleitas audums un stils. Ja kleita ir izvēlēta grezna un ar mežģīnēm, ja tā pati par sevi ir grandioza, apavus nevajadzētu izvēlēties ar pērlēm un cakām, jo tas koptēlam radīs pārspīlētu izskatu. Kurpes šādā situācijā vajadzētu izvēlēties vienkrāsainas, bez papildus izskaistinājumiem. Tieši pretāji var rīkoties, ja izvēlētā kleita ir atturīga un vienkārša.

Īstā reize princešu cienīgām kurpēm
Ja vien iepriekš minētie nosacūjumi to pieļauj, kopumā kāzas ir īstā reize, kad apavu izvēlē ir pieļaujamas pārmērības – ar kristāliņiem vai pērlītēm rotāti apavi, lentītes, siksniņas, apzeltījumi u.t.t. – tas viss piestāv līgavas kurpēm, izceļ viņas dienas nozīmīgumu.

Vai kurpju krāsa jāpieskaņo kleitai?
Līgavas kurpes visbiežāk saskaņo ar kleitu, tradicionāli tās ir baltas. Jāatceras gan, ka arī baltajai krāsai var būt dažādi toņi, tāpēc dodoties pirkt apavus, vēlams līdzi paņemt gabaliņu no kleitas auduma, lai saskaņotu toni. Ja ir stilistiski saskaņots, kurpes var izvēlēties arī citā krāsā, taču tām nevajadzētu būt tumšākām par kleitu. Gadījumā, ja kurpes būs citā krāsā nekā kleita, to tonis jāsaskaņo ar aksesuāriem.

Līdzīgie raksti