Zanda, Lāsma, Zandis

Gultiņas karuselis mazulim

Virs bērnu gultiņas karināmie karuseļi ir izpelnījušies lielu atzinību jauno vecāku vidū. Turklāt jāatzīst, ka izvēlēties no bagātīgā klāsta lielveikalu plauktos, šķiet, nav nemaz tik vienkārši. Varbūt, ko tādu var izgatavot pašu spēkiem?

Lūk, pavisam vienkāršs veids, kā pašu spēkiem darināt oriģinālu mākoņu karuseli, kas sniegs Jūsu bērniņa acīm patiesu prieku un pašiem gandarījumu. 

Nepieciešams

- šujmašīna
- adata
- spraužamās adatiņas
- šķēres
- caurspīdīgs diedziņš
- liels metāla riņķis
- mazs metāla riņķis
- ornamenti lietus pilienu formā (jebkāda materiāla)
- filca audums
- diegs (pieskaņots auduma krāsai)
- vate

Izgatavošana

1. Uz filca auduma uzskicē mākoņa formu. Audumus saliek vienu zem otra, lai ar vienu griešanas reizi izgrieztu vairākus mākoņus. Ar šķērēm rūpīgi izgriež.

2. Pēc iespējas tuvāk ārmalai 2 auduma kārtas šuj kopā, vienā mākoņa pusē atstājot spraugu, caur kuru iepildīt vati. Pašreiz caurumu aizsprauž ar adatiņu.

3. Pie apakšējās malas piešuj 3 vienāda vai atšķirīga garuma caurspīdīgus diegus, no kuriem nokarāsies lietus lāses.

4. Mākonim pie augšējās malas piešuj vienu caurspīdīgu diegu (apmēram 50 cm), kas stiprināsies pie metāla riņķa.

5. Pa atstāto spraugu piepilda mākoni ar vati, ar rokām izvietojot to vienmērīgi visās malās un stūros. Kad tas paveikts, spraugu aizšuj ciet.

6. Lietus pilienus piestiprina pie caurspīdīgajiem diegiem (visvieglāk to paveikt, ja lāsītēm ir nelieli  caurumiņi, caur kuriem izvērt diegu un tad to aizsiet mezglā). Pārbauda, vai pilieni turas gana stipri un nekādi nevar nokrist un apdraudēt bērnu.

7. Izvēlas atstarpi starp mākoņiem un lielo metāla riņķi, tad vairākkārt aptin diegus tam apkārt.

8. Tāpat izvēlas atstarpi starp lielo un mazo metāla riņķi un ar to pašu diegu nostiprina ar mezgliem, lai tie kārtīgi turētos viens virs otra.

9. Karuseli novieto virs gultiņas (tādā augstumā, lai bērns to nevar aizsniegt) un piekarina pie griestiem vai kāda stabila priekšmeta vai virsmas.
 

Līdzīgie raksti