Agate, Selga, Silga, Sinilga

Franču stils: 10 ieteikumi, kā izskatīties šiki un eleganti

Kura sieviete gan nav sapņojusi par šarmantu izskatu, kas izstaro vienlaikus dabiskumu un greznību? Francūzietes vārds mūsdienās lielākoties asociējas ar izsmalcinātu gaumi un šarmu, ko, šķiet, franču sievietes iemantojušas jau no šūpuļa, tomēr lieti iegaumēt, ka francūzietes teicamā stila izjūta un dabiskais izskats ir nevis aizraušanās, bet gan dzīvesveids.

Lai smeltos iedvesmu apburošajam franču stilam, piedāvājam ieskatu franču sievietes garderobes noteikumos, kas ne tikai nosaka viņas vizuālo tēlu, bet arī raksturo viņas kaislības, paradumus un viņu pašu kā personību.

# 1: MAZĀK IR VAIRĀK

Viens no galvenajiem soļiem ceļā uz franču stilu ir iemīlēt vienkāršību un minimālismu. Franču sieviete nekad neuzvilks vienā dienā vairāk par vienu īpašu apģērbu – nelielu detaļu, kas viņas vienkāršajam izskatam piedos šarmu – un nepārspīlēs ar aksesuāriem. Kā reiz teikusi Koko Šanele: “Pirms izej no mājas, ieskaties spogulī un noņem vienu lietu nost.”

# 2: ESI TU PATI

Francūzietēm patīk mode, taču viņas neuzticas īslaicīgām tendencēm. Uzdrošinies būt tu pati un labāk ieguldi līdzekļus klasiskos apģērbos un aksesuāros, kas ilgāk saglabās aktualitāti.

# 3: ĻOTI IEROBEŽOTA KRĀSU PALETE

Franču sieviešu garderobi lielākoties veido vien dažas krāsas – kā galvenā no tām ir melna un tumši zila, neatņemama ir arī pelēka, bēša un balta. Pretēji ierastajam uzskata, ka melna krāsa atspoguļo sēras, franču stils nosaka, ka tā raksturo svinīgumu un labu gaumi. Krāsaini pārsvarā ir tikai aksesuāri, atsevišķas apģērba detaļas un apavi.

# 4: NE TIKAI AUGSTPAPĒŽU KURPES

Protams, ikvienas francūzietes skapī atradīsies vismaz viens augstpapēžu kurpju pāris, kas ir neatņemama viņas dzīves sastāvdaļa. Tomēr būtiski iegaumēt, ka tie nav vienīgie apavi, kurus nēsā franču sievietes – ārkārtīgi atzītas ir balerīnkurpes un mokasīni. Nebaidieties papildināt savu garderobi ar sarkanām augspapēžu kurpēm, zamšādas mokasīniem vai zābakiem, jo tieši detaļās slēpjas šarms.

 

# 5: LAKATIŅŠ

Franču sievietēm neiztikt bez lakatiņa, kas raksturo viņas tikpat ļoti kā visiem zināmā berete. Jāpiebilst, ka lakatiņam ir gana daudz funkciju – pirmām kārtām, tas ir neaizvietojams vējainā pavasara vai vasaras dienā, bet, otrkārt, tas ir lielisks aksesuārs, kas vienkāršu apģērbu padarīs rotaļīgu, piešķirot jūsu izskatam māksliniecisku jutekliskumu un brīvību.

 

# 6: SAULESBRILLES

Neskatoties uz to, vai ārā ir migla, līst lietus vai spīd saule, īsta francūziete vienmēr atradīs iemeslu, lai uzvilktu saulesbrilles.  Tās ir kļuvušas par neaizvietojamu franču garderobes sastāvdaļu, kas pavada francūzietes it visur un vienmēr.

# 7: SARKANAS LŪPAS

Koši sarkana lūpu krāsa ir nemainīga franču stila sastāvdaļa, kas tiks atzinīgi novērtēta jebkurā laikā un vietā. Tā pieškir izskatam eleganci un izsmalcinātību, kā arī liek pašai sievietei justies par sevi daudz pārliecinātākai un šarmantākai.

 

# 8: MINIMĀLS MAKE-UP UN MANIKĪRS

Atrast kādu īstu franču sievieti ar kliedzošu grimu, mākslīgām skropstām vai līdz neprātam izraustītām un nokrāsotām uzacīm, ir teju neiespējami. Franču sievietes raksturo dabisks un minimāls make-up, kuru funkcija ir noslēpt vien dažas nepilnības, kā arī radīt sevī lielāku pašpārliecinātību. Tas pats attiecas uz manikīru – parīzietes nagi allaž ir īsi apgriezti un kopti, reizēm viņas palutina sevi, nokrāsojot nagus neitrālā vai sarkanā krāsā.

# 9: SMARŽAS

Svarīgi atcerēties, ka jūsu ķermeņa aromāts ir viena no pirmajām lietām, kas tiks pamanīts jeb, pareizāk sakot, sajusts, pirmajā tikšanās reizē, līdz ar to tas radīs par jums priekšstatu, pirms vēl būsiet paguvusi atvērt muti. Kā teikusi Koko Šanele: “Sievietei, kura neizmanto parfīmu, nav nākotnes.”

# 10: NEPABEIGTĪBAS IESPAIDS

Izejot no mājas, francūzietes vienmēr izskatīsies tā, it kā nebūtu paspējusi kaut ko izdarīt līdz galam – vai nu tas būs nevīžīgs matu sakārtojums, nerūpīgi izsukāti mati, līdz augšai neaizpogāta blūze vai atrotītas piedurknes. Tieši šīs nelielās detaļas, kas rada nepabeigtības iespaidu, apgāž garlaicīgo perfekcionismu, liekot jums atšķirties no pārējā pūļa, vienlaikus aplaimojot jūs ar valdzinājumu.

Līdzīgie raksti