Emīlija

Floristikas tendences 2019.gadam

Dabas dāvātie un visā pasaulē iecienītie ziedi tiek izmantoti daudz un dažādos veidos, un to aktualitāte, šķiet, nezudīs nekad. Tomēr jāpiemin, ka ziedu tendences uz vietas nestāv, bet gan mainās līdz ar laiku, tādējādi ienesot ikdienā jaunas vēsmas un iespaidus.

Piedāvājam iepazīties ar jaunumiem floristikas pasaulē, kas jāzina ikvienam īstam ziedu mīļotājam un kalpos kā lielisks palīgs, veidojot mūsdienīgas kompozīcijas vai noformējumus visdažādākajās situācijās.

Koraļļu krāsa

Līdz ar gada krāsas titulu koraļļu krāsa ir iemantojusi lielu atzinību arī floristu vidū. Šī pateicīgā krāsa izstaro neierastu siltumu un enerģiju, vienlaikus raisot gaišas emocijas un mieru, tādēļ būs piemērota jebkuram notikumam vai cilvēkam. Tāpat jābilst, ka koraļļu krāsas ziedus savai kompozīcijai iespējams izvēlēties no ārkārtīgi plaša klāsta – sākot no peonijām līdz gladiolām.

Vienkrāsainas ziedu kompozīcijas

Lielu popularitāti izpelnījušās ziedu buķetes, kas ieturētas vienā tonī, tādējādi panākot vizuālu saskaņu un harmoniju. Jāpiemin gan, ka vienāda ir tikai krāsa, nevis paši ziedi; kompozīciju veido no dažādām puķu šķirnēm, nebaidoties jaukt kopā izsmalcinātus ziedus ar, piemēram, pļavas puķēm, Lai panāktu pilnīgāku buķeti, var pievienot arī zaļumaugus un citus kompozīcijas papildinājumus.

Minimālisms

Minimālisms ienāk ikdienā ne tikai kā ārkārtīgi atzīts dzīvesstils, bet arī kā jauna floristikas tendence, kas aizgūta no Japānas. Tā pamatā ir vienkāršība, tādēļ kompozīcijas tiek veidotas, ieturot minimālu ziedu dažādību un daudzumu. Biežāk, veidojot ziedu kompozīcijas, tiek izvēlētas puķes, kas raksturo cēlumu un vizuāli raisa tīrības iespaidu.

Kaltētie ziedi

Zināmu atzinību iemantojuši arī kaltētie ziedi, tostarp lavandas un citi smalkie ziediņi. Pirms pievienot kompozīcijai kaltētos ziedus, vērts saskaņot krāsu ar pārējām puķēm, tomēr jāpiebilst, ka tām nav jābūt vienādām. Visveiksmīgāk izskatīsies kaltētie ziedi neitrālās krāsās, piemēram, maigi rozā, lillā, bāli dzeltenā krāsā.

Vispopulārākie – sukulenti, rozes, peonijas, plūškoka ziedi, magnolijas

Arī Latvijā aizvien lielāku popularitāti gūst eksotiskie augi, kas ievesti no citām valstīm, piemēram, sukulenti, plūškoka ziedi un magnolijas. Savukārt no pašmāju ziediem vislielāko atzinību pasaules mērogā guvušas rozes un peonijas, kas ziedu TOP augšgalā ierindojas jau vairākus gadus pēc kārtas. Jāpiebilst, ka nevajadzētu baidīties eksotiskos augus jaukt kopā ar parastām savvaļas puķēm – tieši netradicionālas kompozīcijas nodrošinās jaunus iespaidus un bagātinās pieredzi. 

Līdzīgie raksti