Agate, Selga, Silga, Sinilga

Atrodi savu ideālo lūpu krāsas toni

Pēdējos gados lūpu spīdumi izkonkurēja piesātinātās lūpu krāsas. Nu viss atkal ir otrādi. Arī gados jaunas sievietes nebaidās spīduma vietā izvēlēties intensīvu lūpu krāsu – veiksmīgi izvēlēts tās tonis piešķirs sejai papildus kiču un sievišķību.

Kā izvelēties sev piemērotāko?

Lūpu krāsas viena no otras atšķiras pēc tekstūras – ir glancētas un matētas pomādes, to izvēle atkarīga no vēlamā iegūstamā efekta. Glancētās pomādes izskatās sulīgāk, taču matētās tiek uzskatītās par noturīgākām. Lai izskatu padarītu spožāku, lūpu krāsu var papildināt ar spīdumu, bet lūpu kontūru iezīmēšanai var izvēlēties identiskas krāsas (vai par diviem toņiem tumšāku) lūpu zīmuli – ar šiem palīglīdzekļiem nepieciešamības gadījumā var vizuāli koriģēt lūpu kontūras.

Lai atrastu sev atbilstošāko toni, jākonsultējas ar vizāžistu vai pašai jātestē toņi kosmētikas veikalā – katrai no mums ir sievišķīga skaistuma izjūta. Te gan jāņem vērā, ka veikalos parasti ir specifisks apgaismojums, kas toņiem liek izskatīties mazliet citādi nekā dabiskā apgaismojumā.

Piesātināts, bet ne mākslīgs tonis

Ar lūpu krāsas palīdzību iespējams radīt un papildināt ļoti dažādu imidžu. Ieteicams gan izvairīties no pārlieku samākslota efekta, taču ar mēru piesātināts tonis neizskatīsies uzbāzīgs, tas harmonēs ne tikai ar vakarkleitu, bet arī dienas apģērbu. Taču jācenšas ievērot korektums, krāsu nevajadzētu izvēlēties izteikti košu.

Dior radošais direktors Tjens sniedz vērtīgu padomu: “No sarkanajiem toņiem izvēlies tādu, kas ir iespējami pietuvināts Tavai dabiskajai lūpu krāsai, tikai par dažiem toņiem spēcīgāks. Lūpu krāsu klāj ar pirkstu galiem, tā iegūsi dabiskāku efektu. Ja viens lūpu krāsas tonis ir apnicis, nebaidies eksperimentēt ar ko jaunu, jo katrai krāsai ir plaša toņu gamma. Piemēram, ja Tev nepiestāv vēsi oranžie toņi, pamēģini maigo persiku vai koraļļu toni!”

Dīva sarkanā

Sarkanās lūpu krāsas arī šobrīd ir vispopulārākās, to atzīmē arī Shiseido vizāžists Diks Peidžs. Viņš ir pārliecināts, ka kāds no sarkanās krāsas toņiem piestāv katrai sievietei, jo tā ir klasika. Intriģējošu izskatu radīs arī oranžīgie, bēšie, violetie un brūnie toņi, kā arī otra populārākā krāsa – rozā. Protams, jāizvēlas to, kas piestāv tieši Tev, jo lūpukrāsas izvēlē būtisku lomu spēlē arī ādas, matu un acu krāsa, arī konkrētā pasākuma tērps ievieš savas prasības.

Gadalaika sejas tipi

Sejas raksturlielumi iedalās gadalaika tipos, pēc kuriem var vadīties, lai izvēlētos savu lūpu krāsu. Jāņem gan vērā, ka sievietes mēdz iet uz solāriju un krāsot matus, tādējādi tipi sajaucas, piemēram, ziemas tips ir ar tumšiem matiem, bet ar labi nosauļotu ādu, šādā gadījumā var izvēlēties ne tikai vēsos, bet arī siltos lūpu toņus.

Gaišas ādas īpašniecēm vislabāk izvēlēties vēsu toņu lūpu krāsas, piemēram, rozā un plūmju toņus, taču nosauļotas sejas īpašniecēm piestāvēs siltie toņi – persiku un šokolādes krāsas. Savukārt gaišu matu īpašniecēm piestāv pasteļtoņu lūpu krāsas, bet pie tumšiem matiem labāk piestāv intensīvie toņi. Saskaņā ar to sievietēm ar nosauļotu ādu un tumšiem matiem ieteicams izvēlēties siltus, bet intensīvus toņus, savukārt gaišmatēm ar gaišu ādu priekšroka jādod vēsajiem pasteļtoņiem.

Padomi:

- Jāņem vērā, ka oranžie un koraļļu krāsas toņi izceļ zobu toni, tādēļ šīs lūpukrāsas labāk izmantot, ja esat pārliecinātas par zobu baltumu. Nelīdzenus zobus "piesegs" pasteļtoņu krāsas, bet mazliet baltākus zobus vizuāli padarīs spilgtie toņi.

- Ja Tev ir pilnīgas lūpas, izvairies no pārāk efektīgiem toņiem, lai neradītu vulgāru iespaidu, savukārt, šauru lūpu gadījumā nelieto tumšās nokrāsas.

- Tumšas lūpu krāsas ir visriskantākais eksperimentu objekts. Ir jābūt patiesi pārliecinātai par pareizu izvēli, ja lieto, piemēram, vēsi violetu lūpu krāsu.

Pieskaņo lūpu krāsu savam sejas tipam!

PAVASARA TIPS
Silts un gaišs ādas tonis, zilas vai zaļas acis, blondi / gaiši brūni mati

Vēlamie lūpu toņi:
Bēši rozā (viegli sārti vai piesātināti persiku un  karameļu toņi)
Sarkans (koraļļu sarkans, arbūzu, flamingo tonis)
Oranžs (aprikožu, tomātu tonis)
Brūns (riekstu vai karameļu, zeltaini brūns)

VASARAS TIPS
Gaiša āda ar olīvkrāsas pieskaņu, pelēkzilas, pelēkzaļas, zaļi brūnas acis un  zeltaini gaiši/ brūni mati

Vēlamie lūpu toņi:
Rozā (spīdīgi rozā, intensīvs arbūzu tonis, ledus krēms)
Sarkans (zemeņu un vīna krāsa, sarkani violets)
Brūns (kakao krāsa, dūmakaini brūns)

RUDENS TIPS
Zeltainas nokrāsas āda, dzintarkrāsas, zaļas, zilas vai gaiši brūnas acis, rudi vai brūni mati

Vēlamie lūpu toņi:
Bēšs (brūni bēšs vai viegla kanēļa krāsa)
Brūns (kafijas brūns, medus tonis)
Oranžs (sarkani oranžs, brūni oranžs)
Sarkans (tomātu tonis un sarkans ar medus pieskaņu)
Rozā (persiku, aprikožu, plūmju krāsa)

ZIEMAS TIPS
Gaiša āda, brūnas, zilas vai zaļas acis un tumši mati

Vēlamie lūpu toņi:
Brūns (spilgta šokolāde, rozīgi brūns)
Sarkans (intensīvi sarkans, purpura, rubīna, zemeņu krāsa)
Rozā (sārti violets, fuksijas tonis, lavanda, bordo)

Līdzīgie raksti