Evelīna, Aurēlija, Mētra

Adventes vainags DIY

Tuvojoties ilgi gaidītajiem Ziemassvētkiem, manām, kā koki kļūst pavisam kaili, košums no zaļās zāles pamazām izzūd un debesis aizvien agrāk pārklāj tumšs plīvurs. Un tomēr svarīgi atcerēties, ka šim gaidīšanas laikam piemīt sava veida burvība un siltums. Visbiežāk tieši aukstajos mēnešos mājas kļūst par galveno kopā sanākšanas vietu, kur dalāmies ar emocijām, stāstiem un mīlestību. Lai mājoklim piešķirtu īpašāku nozīmi, piedāvājam aizlienēties ideju, kā pašu rokām izveidot bagātīgu, dzīvīgi zaļu un neatkārtojamu adventes vainagu.

Nepieciešams:

- metāla stieple vainaga formā
- sūnas
- priedes zari
- dažāda garuma, formas augu lapas
- drāts stieple

Veidošana:

1. Iesākumā ņem metāla stieni un bagātīgi apklāj to ar sūnām. Tās piešķirs vainagam kuplumu, kā arī uzsūks mitrumu un liks vainagam ilgāk saglabāt svaigu izskatu. Sūnas nostiprina ar drāti, tinot to apkārt.

2. Izveido augu kompozīciju no dažāda garuma lapām, priedes zariem un nelieliem ziediem, ja tādi pieejami. Liek to klāt pie vainaga virzienā uz āru (nedaudz ieslīpi uz labo pusi) un ar drāti nostiprina to kātus pie izveidotās sūnu pamatnes. Atkārto darbību, līdz zaļumi piestiprināti visapkārt vainagam.

3. Vainaga augšpusē piesien lentu un, ja vēlas, izrotā ar kaltētiem augļiem vai kanēļa standziņām.

 

Līdzīgie raksti