Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana

8 soļi ceļā uz mājīgu interjeru

Lai arī cik izsmalcinātas un dārgas mēbeles varētu būt mums apkārt, nekas tik ļoti nerada labsajūtu kā mājīgums – sajūta, kas vedina uz domām par drošību, siltumu un harmoniju. Šoreiz piedāvājam iedvesmoties mājīguma radīšanai arī savās mājās vai darba vietā!

Sveces

Sveču dedzināšana ir visātrākais un vieglākais veids, kā radīt mierpilnu un mājīgu gaisotni, lai kur jūs atrastos. Vēl jo vairāk – tās raisa siltuma un tuvības sajūtu, tādēļ ir arī lielisks palīgs ceļā uz nepiespiestu komunikāciju ar līdzcilvēkiem, neatkarīgi no tā, vai tie būtu jūsu kolēģi, vai ģimene.

Ja vēlaties radīt omulību mājās, izvietojiet sveces vairākās vietās (piemēram, uz ēdamgalda, kumodes, naktsskapīša u.c.) un uz mirkli aizmirstiet ikdienas steigu un darāmo lietu sarakstu! Mājīgums rodas tur, kur ir miers.

Samazināts apgaismojums

No iepriekšminētajām svecēm nebūs lielas jēgas, ja telpā būs pārāk spožs apgaismojums. Lai radītu mājīgu interjeru, būtiski ir atrast “īsto” apgaismojumu, kas raisīs jūsos nomierinošas sajūtas. Lai arī mājīga gaismas temperatūra var variēt no cilvēka un cilvēku, dāņi, kas ir izslavēti ar savu spēju uzburt omulības un laimes sajūtu ikkatrā dzīves jomā, kā optimālo iesaka 1800 K lielu temperatūru – tā atbilst tam daudzumam, ko izstaro saulriets, ugunskurs vai sveču liesmas.

Dabas elementi

Lai arī kas nāktu no Mātes Dabas, tas allaž asociēsies ar harmoniju. Tieši tādēļ viena no svarīgākajām mājīga interjera sastāvdaļām ir dabas elementi: zaļumaugi, ziedi, zari, dzīvnieku ādas u.c.

Dabas sniegtos “dekorus” ir pavisam viegli iekļaut ikvienā interjerā, jo tie ir viegli pieejami un allaž izskatīsies gaumīgi.

Koka izstrādājumi

Kaut arī koks ir gluži tāds pats dabas elements kā ziedi, par to ir atsevišķs stāsts – koks simbolizē aizsardzību un dabas tuvumu, tādēļ ir lieliski piemērots mājīgam interjeram. Neatkarīgi no tā, vai tas tiek izmantots kā mēbeļu materiāls, neliels istabas dekors, rotaļlieta vai malkas pagale kamīnā, tas vienmēr, būdams vienkāršs un dabisks, radīs siltuma un miera sajūtu.

Grāmatas

Šoreiz ir gluži vienalga – lasāt tās vai ne –, tomēr sava veida burvība tām nenoliedzami piemīt. Vai esat ievērojuši, kādas sajūtas raisās, pārbraucot ar pirkstiem pār vecu grāmatu muguriņām vai pāršķirot trauslu, nu jau sadzeltējušu lapu? Vai varbūt jūs dodat priekšroku svaigām, nesen izdotām grāmatām, kas vēl ir saglabājušas tipogrāfijas smaržu? Lai kāda arī būtu jūsu izvēle, pilns grāmatu plaukts neapšaubāmi veicinās mājīguma rašanos interjerā.

Segas un spilveni

Kas var būt labāks par ieritināšanos siltā segā ar karstu tējas krūzi rokās? Segas un spilveni, neatkarīgi no to izmēra un krāsas ir lielisks veids, kā ātri un salīdzinoši lēti uzburt omulības sajūtu mājās. Izvietojiet tos visdažādākajās vietās – viesistabā uz dīvānā, atpūtas krēslā, virtuvē, uz palodzes utt. –, tādējādi radot mierpilnu un mājīgu atmosfēru jebkurā mājokļa telpā.

Nostaļģija un atmiņas

Viena no būtiskākajām nevainojama (ne tikai mājīguma ziņā) interjera sastāvdaļām ir priekšmeti, kas sevī ietver stāstu par kādu pagājušu notikumu, mirkli, kas ļāvis sajust laimes kutekliskos pieskārienus, un emocijas. Tieši tādas lietas mājoklim piešķir vislielāko vērtību un rada jūsos mūžīgu vēlmi tur atgriezties, lai ļautos nelielai devai nostaļģijas un no jauna izdzīvotu patīkamākos mirkļus.

Garšas un smaržas bauda

Zinu jau, zinu – tas nav ilgtermiņa dekors, tomēr ir neatņemams mājīguma priekšnoteikums. Vienalga, vai tā būtu tase svaigas, aromātiskas kafijas, jūsu iecienītākā kūciņa (ardievu, diēta!) vai piparkūkas, kas vēl cepas krāsnī un tomēr grēcīgi labi smaržo. Lai veicinātu labsajūtu un omulību, svarīgi ir ne tikai to redzēt ar acīm, bet arī sajust!

Līdzīgie raksti