Ilvija, Marlēna, Ziedone

5 mīti, kas tev jāzina par sievietes pamatgarderobi

Par tādu jēdzienu kā “pamatgarderobe” tiek runāts un rakstīts gaužām bieži, un tā vien šķiet, ka tās elementi būs aktuāli mūžīgi. Tomēr patiesībā daudzi spriedumi ir visai pretrunīgi, turklāt neatgriezeniski novecojuši.

Lūk, 5 izplatītākie mīti par pamatgarderobi, ko atklāj stiliste Lirija Holdina (Liria Kholdina), un ieteikumi, ko iekļaut savā garderobē, lai tā tiešām nenovecotu un saglabātu ilgstošu gaumi un aktualitāti.

Mīts # 1. Pastāv universāls lietu saraksts, kas jāiekļauj garderobē

Ārkārtīgi populārs sarunu, rakstu un pat lekciju temats ir universāls apģērbu saraksts, no kā būtu jāsastāv  ikvienas modīgas un sevis cienošas sievietes garderobe – vienalga, vai tie ir divdesmit, piecdesmit vai pat simts apģērbi. Patiesība ir tāda, ka katrai sievietei šis saraksts būs citādāks – atkarībā no gaumes, nepieciešamībām, izskata un dzīvesveida. Neviens nevar likt Jums valkāt džinsus vai iegādāties mazo melno kleitiņu tikai tāpēc, ka tā ir “obligāto” apģērbu sarakstā. Tikpat labi Jūsu skapī tādas var nebūt vispār. Neviens, izņemot Jūs pašu, nevar zināt Jūsu personiskās vēlmes un vajadzības, līdz ar to arī nevar sastādīt Jūsu vietā kaut kādu universālo sarakstu.

Mīts # 2. Pamatgarderobei jāsastāv no neitrālas krāsas apģērbiem

Melnbalti apģērbi – tas, protams, ir salīdzinoši utilitāri, tomēr nožēlojami garlaicīgi. Lai Jūsu skapī esošās listas būtu savā starpā saskaņotas, tām nav jābūt “bezkrāsainām”. Daudz prātīgāk ir veidot garderobi, neitrālos toņus papildinot ar tām krāsām, kas Jums piestāv vislabāk un ir savstarpēji saderīgas. Krāsu gamma drīkst būt plaša – galu galā krāsas nenogalina. Tieši pretēji -  harmoniska krāsu kombinācija padara Jūsu izskatu daudz oriģinālāku un pilnīgāku, sniedzot Jums neaizvietojamu bonusu.

Mīts # 3. Pamatgarderobē nedrīkst būt rakstaini apģērbi

Sabiedrībā gaužām izplatīts ir viedoklis, ka rakstaini un apdrukāti apģērbi pārāk ātri zaudē savu aktualitāti un nekādi nav iedomājami kā klasiskas garderobes sastāvdaļa. Patiesībā šis spriedums ir pilnīgi aplams - rakstains audums (piemēram, puķains, svītrains vai rūtains) lieliski der kā tērpa papildinājums, kas rada vienlaikus rotaļīgu un radošu tēlu. Apģērba raksti un druka neietekmē tērpa saderību.

Mīts # 4. Pamatgarderobes apģērbi nekad neiziet no modes

Viens no vispopulārākajiem mītiem ir par pamatgarderobes mūžīgo aktualitāti. Vairums sieviešu domā, ka tā netiek pakļauta laikam, nesaskaras ar tā izmaiņām un nekad neiziet no modes. Protams, ieradums ieguldīt līdzekļus pamatgarderobē ļaus zināmā mērā ietaupīt, tomēr tas nenozīmē, ka iepirkšanos varēs aizmirst uz visiem laikiem. Jebkurā skapī (pat ideālā) šad un tad ir nepieciešams atjaunot kārtību un to atsvaidzināt ar jauniem apģērbiem. Kā zināms, mode nestāv uz vietas, tāpēc ik pēc 5-6 gadiem jebkura tendence nedaudz pamainās, tiek iegūtas jaunas kontūras un svaigi akcenti.

Mīts # 5. Svarīgāks par aksesuāriem ir apģērbs

Stils slēpjas detaļās. Jebkurš apģērbs ir tikai audekls, uz kura Jūs, tāpat kā talantīgs mākslinieks, ar dažādām krāsām veidojat savu šedevru. Tieši šīs mazās, bet svarīgās detaļas raksturo Jūsu tēlu un izskatu, pārvēršot to par harmonisku un pilnīgu tērpu ansambli. Diemžēl jāatzīst, ka bieži vien rūpīgai un pārdomātai aksesuāru izvēlei neatliek ne pietiekami daudz laika, ne naudas, tāpēc iespēja iegādāties sev vispiemērotāko no plašā piedāvājumu klāsta tiek aizēnota. Ļoti vērtīgu ieguvumu dos gadu gaitā sakrāta personīga kolekcija, kas sastāv no kvalitatīviem un īpaši izmeklētiem aksesuāriem.

Līdzīgie raksti