Aleksis, Aleksejs

Piecos literāros vakaros “Tikšanās Aleksandra Čaka viesistabā” aicina iepazīt dzejnieka literāro mantojumu

14. un 21. oktobrī, kā arī 4., 11. un 18. novembrī plkst. 18.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” Aleksandra Čaka 120. jubilejai veltītās literārās un kultūrizglītojošās ekspozīcijas “No Aleksandra līdz Čakam” ietvaros norisināsies pieci literārie vakari “Tikšanās Aleksandra Čaka viesistabā”. Visus literāros vakarus vadīs un ar viesiem sarunāsies Aleksandra Čaka biedrības vadītāja Andra Konste.

Jau rīt, 14. oktobrī, pirmajā literārajā vakarā “Pašķir vaļā kā priekškaru telpu!” piedalīsies filoloģe, tulkotāja, politiķe, sabiedriskā darbiniece, režisora Pētera Pētersona meita Kārina Pētersone. Interesentiem būs iespēja uzzināt par leģendārā Pētera Pētersona un Imanta Ziedoņa iestudējuma “Spēlē, spēlmani!” tapšanu, mistisko pūci, negaidītu atradumu un pēdējām Aleksandra Čaka dzīves dienām.

Otrajā tikšanās reizē, 21. oktobrī, Čaka viesistabā viesosies dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups un Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks. Edvīns Raups pastāstīs par saviem Aleksandra Čaka tulkojumiem un urbāno poēziju, bet Artis Robežnieks atklās, kā top dziesmas ar dzejnieka vārdiem.

Savukārt 4. novembrī dzejnieks un atdzejotājs Jānis Rokpelnis kopā ar rakstnieku un dramaturgu Jāni Joņevu izvēlējušies aizraujošu un intriģējošu sarunu tēmu “Čaks un bohēma”. Tiks atklāts arī kāda atrasta rokraksta stāsts.

Valsts svētkos ˗ Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Liepājas teātra aktieris Mārtiņš Vilsons lasīs fragmentus no Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie”, bet Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, 18. novembrī, skanēs Jaunā Rīgas teātra aktiera Viļa Daudziņa balss par konformismu un patriotismu Aleksandra Čaka darbos.

Biļetes uz literārajiem vakariem pieejamas izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” kasē. Apmeklējot pasākumus, jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie drošības noteikumi; pasākumu drīkst apmeklēt personas, kuras pasākuma norises dienā varēs uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu (“zaļais” drošības līmenis). Jebkura vecuma apmeklētājam ir jābūt atsevišķai ieejas biļetei. Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kuru iespējams iegūt vietnē www.covid19sertifikats.lv.

Ar detalizētu informāciju par visiem Aleksandra Čaka 120. jubilejas pasākumiem izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” var iepazīties mājaslapā www.makslastelpa.riga.lv.

Līdzīgie raksti