Auseklis, Gaisma

Digital Art House piedāvā imersīvās izstādes pirmizrādi – “Japānas sapņi – Plūstošās pasaules tēli”

Pirmo reizi Baltijā – no 1. oktobra! Digital Art House piedāvā pilnīgi jaunas imersīvās izstādes pirmizrādi – “Japānas sapņi – Plūstošās pasaules tēli” (Dreamed Japan - Images of the Floating World).

Izstādes mērķis ir iepazīstināt skatītājus ar ukiyo-e gravīrām – Japānas vizuālās mākslas žanru (1600-1868), kas kļuvis par pasaules mēroga fenomenu. Tieši šīs gravīras vēlāk apbūra populārus Eiropas gleznotājus, no tām iedvesmojās impresionisti, pārņemot jaunas izteiksmes metodes.

Burtiski tulkojot, ukiyo-e nozīmē “plūstošā pasaule”, sākotnēji tādā veidā tika apzīmēta “mirstīgā pasaule”. Vēlāk šo jēdzienu sāka izprast citādāk – kā “īslaicīgu baudu pasaule” un “mīlas pasaule”.

Pateicoties savām relatīvi zemajām cenām, ukiyo-e gravīras guva plašu popularitāti Edo (mūsdienu Tokija) perioda laikā. Sākotnēji tām bija pilnīgi lietišķa funkcija: gravīras reklamēja dažādas popularitātes un prestiža jautru kvartālu iemītnieces un viņu pakalpojumus, attēloja kabuki teātra aktierus, kalpoja kā daudzveidīgu literāro darbu ilustrācijas.

Digital Art House mākslas telpā ukiyo-e žanrs kļūs par aizraujošu imersīvo šovu visaptverošas mūzikas pavadījumā.

“Mūsu pastāvīgie apmeklētāji jau zina, ka mēs protam meistarīgi palīdzēt mūsu viesiem iegrimt mākslas pasaulē, liekot aizmirst par realitāti, un ka mūsu veidotās izstādes 100% garantē šādu iegremdēšanos notikumos, kas norisinās visapkārt”, tā Digital Art House direktors. “Šoreiz esam gatavi patiešām jūs pārsteigt. Jūs patiesi izbaudīsiet ne vien satriecošus vizuālos efektus, skaistumu, autentiskumu un harmoniju, bet varēsiet apskatīt labāko ksilogrāfijas pārstāvju gleznas un gravīras. Šī ir lieliska iespēja ienirt gadsimtu ilgajā Japānas mākslas vēsturē. Vērojot nomierinošu japāņu mākslu, jūs iemācīsieties redzēt skaistumu ikdienas rutīnā un aptversiet vienkāršu lietu ģenialitāti.”

Imersīvā izstāde iesāksies ar nelielu dokumentālo filmu par gravīrām ukiyo-e stilā, kas ir galvenais ksilogrāfijas veids Japānā.

“Mums ir liels prieks, ka paguvām atklāt izstādi tieši šajā gadā – gadā, kad atzīmējam Latvijas un Japānas draudzības 100 gadu jubileju. Tieši tāpēc Digital Art House ir noformēts japāņu stilā, un to caurstrāvo šīs dižās valsts gars. Jūsu iegremdēšanās japāņu mākslas un kultūras pasaulē sāksies jau pirmajās sekundēs pēc ierašanās digitālajā centrā,” piebilda attīstības direktors.

Izstādes ietvaros skatītāji piedzīvos iegremdēšanos šādu mākslinieku darbos: Utagawa Hiroshige – galvenais jaunās japāņu galvaspilsētas skaistuma slavinātājs, kurš izveidoja kulta sēriju “Simts slavenie Edo skati”,  Katsushika Hokusai – ksilogrāfijas meistars, ciklu “36 Fudži skati”, “100 Fudži skati” ,“100 spoku stāsti”  autors, kā arī Totoya Hokkei, Utagawa Kunisada, Chokosai Eisho, Utagawa Toyoharu. Japānas sapņi – Plūstošās pasaules tēli (Dreamed Japan - Images of the Floating World).

Līdzīgie raksti