Fēlikss, Felicita

Noskaidroti Latvijas Mākslas akadēmijas 100.jubilejas gada modes skates dalībnieki. FOTO

Šis Latvijas Mākslas akadēmijai (LMA) ir vērienīgs gads – šogad tā svin savu simto jubileju, tādēļ par ikgadēju tradīciju kļuvušās studentu modes skates dalībniekiem piedalīšanās tajā ir vēl jo īpašāks un atbildīgāks notikums. 23. maijā gaidāmās modes skates tematika veltīta esības un patiesības meklējumiem, ķermeņa modifikācijām, gaismas un tumsas saspēlēm un robežu nojaukšanai, un ir tikai likumsakarīgi, ka par modes skates norises vietu izvēlēta daudzfunkcionāla modernās mākslas izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, kur baltā un melnā mijiedarbību papildinās iespaidīgas krāsu projekcijas, kas kalpos par izteiksmīgu fonu jauno mākslinieku veikumam.

Modes avangards un praktiskums, krāšņums un lakonisms, krāsu, faktūru un fasonu spēles un spraiga konkurence – LMA pasniedzēju komisijai dalībnieku izvēle akadēmijas simtgades modes skatei nebija vienkāršs lēmums. Par iespēju piedalīties skatē šogad cīnījās desmitiem jauno dizaineru, kuri prezentēja ideju virpuļos un pamatīgu pūļu rezultātā radītās modes kolekcijas, bet, kā ierasts, labāko topā iekļuva tikai visperspektīvākie modes dizaina studenti.

Šonedēļ žūrijas komisija izraudzījās 22 daudzsološākos censoņus, kuri 23. maijā “Rīgas mākslas telpā” prezentēs savu interpretāciju par modes skates tematiku: bakalaura līmeņa 1. kursa studentes Odrija Buša, Anna Jurjāne, Sigrija Mintika, Anda Pelse, Laine Rozenšteina un Milana Felicija Semojonova, 2. kursa students Romāns Arhipovs, 3. kursa studenti Vitālijs Kondraščuks, Elīna Grīnberga, Sindija Kļaviņa un Karlīne Anete Nagliņa, 4. kursa studentes Agate Boša, Romija Štāle, Baiba Tamane un Monta Pētersone, maģistra līmeņa 1. kursa studenti Reinis Krūmiņš un Elīna Baltace, kā arī 2. kursa studentes Laima Jurča, Una Bērziņa, Dana Jasinkēviča, Sanda Feldberga un Iveta Vecmane.

Šogad jauno dizaineru veikumu modes skates laikā pirmo reizi vērtēs arī profesionāla žūrija – ārzemju modes un dizaina eksperti: Jolanta Vazalinskien, Viļņas Mākslas akadēmijas modes nodaļas profesore, modes dizainere, stiliste un atzīta kostīmu māksliniece, kuras pārraudzībā radīti ikoniski un krāšņi teātru kostīmi un īstenoti neskaitāmi citi modes un dizaina projekti,  austriešu dizaina eksperts un LMA vieslektors Martin Fossleitner un Triinu Sepp, starptautiskā un modes pazinēju iemīļotā “šovrūma” INTRO pārstāve. Viņiem pievienosies arī pašmāju modes industrijas eksperti: modes dizaina pasniedzēji Agnese Narņicka, Artis Štamgūts un Indra Komarova, žurnāla L’Officiel modes redaktore Dace Krieviņa-Bahmane, žurnāla Pastaiga galvenā redaktore Liene Stūraine un modes redaktore Olga Kolotova, modes dizainere Keta Gūrmane, modes iepircēja Elīza Drāzniece un citi.

“LMA 2019. gada modes skatē studenti prezentēs konceptuālas idejas par cilvēciskas identitātes pieredzi un problemātiku, ietērptas augstvērtīga dizaina paraugos, kas piemērojami  ražošanai un valkāšanai, gan kā patstāvīgus mākslas objektus un performances. Tendence spēlēties ar privātuma slēpšanu un atklāšanu caurvij visas kolekcijas, kur formas un materialitātes semiotika izgaismo idejas,” gaidāmās modes skates tendences komentē LMA Modes mākslas katedras vadītāja Māra Binde.

Būtiski, ka modes skates dalībniekiem tiks piedāvāta arī kāda unikāla iespēja – Baltijā lielākais dizaina konceptveikals “BOLD Concept Store” vienam veiksmīgākajam jaunajam dizainerim dos iespēju sevis prezentēto kolekciju izstādīt veikala skatlogā, kur to pamanīs tūkstošiem augstās modes, luksusa un Baltijas dizaina cienītāji. Savukārt no 7. līdz 16. jūnijam modes un iepirkšanās metropolē “Galerija Centrs”, jaunatklātās tikšanās vietas Meeting Point telpās tirdzniecības centra 4. stāvā, būs atvērts LMA studentu pop-up veikals, kurā būs iespējams iegādāties ne tikai modes skates dalībnieku, bet arī citu jauno LMA modes dizaineru darbus.

Biļetes uz modes skati ir pieejamas interneta vietnē www.kurp.es.

Līdzīgie raksti