Baiba, Barbara, Barba

Maza virtuve

Nelielas virtuves iekārtošana var būt milzīgs izaicinājums. Tomēr, ja tiek labi saplānota pieejamā platība un pielietoti ergonomiski un praktiski risinājumi, tiek iegūta labiekārtota platība kulinārijas plānu īstenošanai. Uzziniet, kā iekārtot nelielu virtuvi un kā to aprīkot?

Precīzi mērījumi un labs plānojums ir interjera risinājuma pamats

Jebkuras virtuves iekārtošanu ir jāsāk ar precīziem telpas mērījumiem. Izmēriet grīdas un katras sienas laukumu. Uzzīmējiet plānojumu, plānā paredzot instalāciju elementu, durvju un logu izvietojumu. Neaizmirstiet izmērīt arī precīzu telpas augstumu – nelielā virtuvē nepieciešams izmantot katras sienas potenciālu.

Kad esat ieguvis telpas izmērus, varat sākt plānot mēbeļu izvietojumu un estētiskos risinājumus. Meklējiet iedvesmu tīmeklī, televīzijas programmās vai presē. Apmeklējiet vairākus mēbeļu veikalus un salonus ar mēbelēm, kas izgatavotas pēc pasūtījuma. Izmantojot šāda veida ieskatu, Jums būs vieglāk atrast sev tīkamu stilu.

Nelielas virtuves zonas iekārtošana

Pat vismazākajā virtuvē ir jāievēro sadalījums zonās:

  • Uzglabāšanas zona – šeit atrodas pārtikas produkti un trauki. Tāpēc šajā zonā vajadzētu novietot arī ledusskapi un skapīšus ar plauktiem vai atvilktnēm.
  • Mazgāšanas un uzkopšanas zona – šeit tiek mazgāti un mizoti dārzeņi, pagatavotas sviestmaizes vai sajaukta mīkla. Šajā zonā jāiekļauj izlietne, darba virsma, uzglabāšanas grozi un tvertnes.
  • Gatavošanas zona – jeb platība, kurā notiek viss gatavošanas process. Šajā zonā obligāta ir plīts virsma un cepeškrāsns.

Jo mazāka ir pieejamā platība, jo šaurākas būs virtuves zonas. Svarīgi šo platību izplānot pēc iespējas ergonomiskāk, ievērojot virtuves sadalījumu zonās. Tas ir ērti, ja darba virsmai blakus atrodas ledusskapis, bet izlietne ir netālu no darba virsmas un plīts.

Kompakti risinājumi nelielas virtuves iekārtošanai

Neliela virtuve ir relatīvs jēdziens – katram tas nozīmē kaut ko pavisam citu. Daži uzskata, ka atsevišķa, 14 kvadrātmetrus liela, virtuve ar logu ir maza platība. Citu rīcībā ir tikai virtuves stūrītis viesistabā vai priekštelpā, kā arī tikai dažu kvadrātmetru liela telpa. Patiesībā nav nepieciešams meklēt jēdziena "neliela virtuve" definīciju, labāk koncentrēties uz to, ko iespējams paveikt, lai praktiski iekārtotu pieejamo telpas platību. Ideāls variants ir kompakti risinājumi, kas paredzēti tieši nelielām virtuvēm. Lielisks piemērs ir divu degļu plīts virsmas, 45 cm platas trauku mazgājamās mašīnas vai ledusskapji uzstādīšanai zem virtuves darba virsmas. Ja nepietiek vietas lielai trauku mazgājamai mašīnai, no tās nav pilnībā jāatsakās. Iespējams izvēlēties versiju slim un mazliet biežāk izmantot.

Neliela virtuve ar lielu potenciālu – izmantojiet sienas

Tā vietā, lai uztrauktos par vietas trūkumu virtuvē, apsveriet iespēju izveidot iebūvētus elementus, lietderīgi izmantojot visu telpas augstumu. Šādus risinājumus var viegli pasūtīt pēc izmēra vai izveidot no moduļu mēbelēm.

Vertikāliem iebūvējamiem risinājumiem ir liels potenciāls, jo skapjos, kas atrodas augstāk, iespējams uzglabāt retāk izmantojamus, bet nepieciešamus priekšmetus. Ja uztraucaties par saspiestības efektu, pielietojiet vienkāršu triku – augšējos skapīšus izvēlieties sienas krāsā, bet apakšējos tumšākā, tādējādi panākot vieglu un patīkamu efektu.

Aprīkojiet savu virtuvi tikai ar nepieciešamo

Daudzās virtuvēs vietas trūkums nav saistīts ar mazo platību, bet gan ar lietu daudzumu. Izvērtējiet, cik daudz trauku, piederumu un cepšanas formu Jums patiesībā ir nepieciešams. Pepco atradīsiet modernus, ergonomiskus un praktiskus katlus un pannas. Dažus modeļus iespējams viegli uzglabāt vienu virs otra, ietaupot daudz vietas.

PEPCO informatīva ilustrācija: Atkritumu tvertnes

Parūpējieties par labu izkārtojumu skapīšos un atvilktnēs

Virtuves sīklietu un pārtikas produktu uzglabāšanai tā, lai netiktu zaudēta vērtīgā platība, nepieciešami daži vienkārši piederumi, piemēram, nodalījumi un atvilktņu organizatori. Tie palīdz sakārtot skapīšu saturu. Vēl viens veids labākai pieejamās platības izmantošanai ir pārtikas produktu (īpaši beramos) uzglabāšana speciālos traukos, kurus iespējams sakārtot vienu virs otra un ļoti tuvu blakus. Šādus uzglabāšanas traukus atradīsiet veikalā Pepco par lielisku cenu.

Lasiet arī: Kāds ir modernas virtuves dizains un izkārtojums?

Neaizmirstiet par optiskiem trikiem

Vai zinājāt, ka dažas krāsas un raksti var padarīt telpu plašāku? Šādi darbojas gaišas virsmas un gaismu atstarojošas mēbeles ar vieglu spīdumu. Līdzīgu efektu nodrošina arī sienas spogulis, kas atspoguļo daļu no interjera un padara to lielāku. Gaiša, labi apgaismota virtuve vienmēr radīs plašāku iespaidu, nekā tumšās krāsās ieturēta. Nekas tā neietekmē interjera uztveri kā kārtība – jo mazāk priekšmetu tiek novietoti uz darba virsmas un atklātās vietās, jo lielāka virtuve vizuāli šķitīs. 

Nelielas virtuves iekārtošanai nav jābūt sarežģītai. Izmantojiet tās potenciālu pilnībā. Izvēlieties ērtus piederumus un traukus, lai radītu telpu, kas pielāgota Jūsu vajadzībām.

Līdzīgie raksti