Daiga, Dinija

Ieskats “Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas 2019” svinīgajā ceremonijā. FOTO

Par Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas laureātu, saņemot augstāko apbalvojumu nozarē, šogad atzīta Sāls māja Pāvilostā un tās autore Brigita Bula (Brigita Bula arhitekti). Balva zelta ananasa formā tika pasniegta "Arhitektūras gada balvas 2019" svinīgajā ceremonijā Rīgas cirkā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas - sudraba ananasus - ieguva Lubānas kapličas jaunbūve, Alūksnes Bānīša stacija un "Mad City Riga 2018" autori, bet žūrijas īpašo atzinību izpelnījās arī Lielplatones vešūža restaurācija.

Jau devīto gadu pēc kārtas svinīgās ceremonijas ietvaros tika pasniegta arī bērnu balva Latvijas arhitektūrā “ZIRNIS”, kuru piešķir izglītības projekta “SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS” dalībnieku žūrija. Šajā gadā šo balvu saņēma Alūksnes Bānīša stacija. Arī sabiedrības balsojumā portālā “Delfi” šogad lielāko balsu skaitu ieguva Alūksnes Bānīša stacija. Interjera salons “Krassky” savu īpašo balvu pasniedza Lubānas kapličas jaunbūvei un tās autoriem Vitai Škaparei un Jānim Pomerancevam, SIA “MAAJA skan”. Pavisam šogad "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2019" tika pieteikti 45 darbi.

Par "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" vienojošo tēmu tika izvirzīts LĪDZSVARS. Tēma tiecas uzsvērt, ka izcilība parādās tur, kur būtiskākais ir līdzsvarā. Lai arī katrs arhitektūras objekts atšķiras, līdzsvars arhitektūrā var būt klātesošs dažādās nozīmēs: līdzsvars starp funkciju, estētiku un ilgtspēju, starp veco un jauno, starp izmaksām un rezultātu. Arī vērtējot konkursā iesniegtos darbus, Atlases žūrijas pārstāvji uzsver, ka līdzsvars ir nepieciešams katra harmoniska objekta vai procesa izveidē, sākot ar ideju un beidzot ar piedāvāto risinājumu, realizēšanu un lietošanu.

Fināla žūriju šogad veidoja arhitekts Igns Ogints (Ignas Uogintas), kurš strādā arhitektu birojā DO ARCHITECTS, kā arī lasa lekcijas Viļņas Gedimina tehniskajā universitātē un Kharkivas Arhitektūras skolā Ukrainā, arhitektu biroja Indrek Näkk Arhitektuuribüroo dibinātājs un vadītājs Indreks Neks (Indrek Näkk), kurš kopš 2009. gada aktīvi darbojas Eiropas Arhitektu padomē, arhitektu biroja Rulot līdzdibinātāja Anabela Varona (Anabel Varona), kas aktīvi strādā pie projektiem, lai arhitektūras nozarei piesaistītu jauniešus, kā arī arhitekte un arhitektu biroja 12 LĪNIJAS vadītāja Agnese Lāce, kas kopš 2014. gada darbojas arī Latvijas Arhitektu savienības brīvdomīgās izglītības projektā “Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks”, kura mērķis ir ievadīt bērnus un skolas jauniešus vides veidošanas mākslā.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība.

Līdzīgie raksti