Sabīne, Sarma, Klaudijs

Gudrās skaistumkopšanas ierīces mājai. Par un pret sarunā ar dr. Laumu Valeini

Šobrīd tiek piedāvātas dažādas gudras elektroniskās ierīces skaistumkopšanas rituāliem mājās, turklāt dažas no tām diezgan veiksmīgi konkurē pat ar profesionālajiem aparātiem skaistumkopšanas salonos. Kā izvēlēties sev piemērotāko un kādos gadījumos tomēr labāk vērsties pēc palīdzības pie profesionāļiem? Lai rastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem pirms izstādes “Baltic Beauty 2022” uz sarunu aicinājām Dr. Valeines klīnikas vadītāju dermatoloģi Laumu Valeini.

Kā tu kā profesionālis vērtē dažādus mājās lietojamos skaistumkopšanas aparātus?

Tos vērtēju dažādi. Atbalstu ierīces ādas attīrīšanai ar birstītēm no silikona vai īpaša materiāla, arī masāžas ierīces sejai, ķermenim, LED lampas, kas lietojamas mājas apstākļos, bet esmu skeptiska pret tādām ierīcēm kā lāzerepilācijas aparāti.

Kur ir robeža, kad beidzas pašiniciatīva un noteikti ir jāvēršas pie speciālista?

Jāsaprot, ka visam, kas paredzēts neprofesionālai lietošanai jeb lietošanai mājas apstākļos, ir jābūt drošam, lai cilvēks sev nenodarītu kaitējumu. Robeža starp to, lai nenodarītu sev pāri, bet būtu efekts, ir ļoti grūti panākama. Pētījumi rāda, ka, piemēram, nevēlamais apmatojums var tikt stimulēts ar mājās lietojamiem aparātiem. Bet robeža ir sasniegta tad, ja nav efekta vai problēma pastiprinās.

Kādi ir tavi ieteikumi, pirms iegādāties kādu mājās lietojamu skaistumkopšanas ierīci?

Ideāli, protams, būtu konsultēties ar speciālistu dermatologu vai kosmētiķi. Tāpat arī iesaku palasīt atsauksmes. Izvēloties ierīces, īpaši uzmanīgiem ir jābūt cilvēkiem ar sejas ādas apsārtumu jeb kuperozi, jutīgas un alerģiskas ādas īpašniekiem, kā arī sausas un plānas ādas gadījumā. Un, protams, noteikti ir rūpīgi jāizlasa un jāseko līdzi lietošanas instrukcijai.

Cik bieži ir ieteicams tādas ierīces lietot?

Tas atkarīgs no ierīču veida: sejas masāžas, ovālu uzlabojošās, stimulējošās ierīces ieteicams lietot regulāri vienu vai divas reizes dienā, bet, piemēram, gaismas terapijas lampas, kas ir kā sejas maskas, ieteicams lietot pāris reizes nedēļā. Savukārt epilācijas aparātus ­– vien pāris reizes mēnesī.

Vai ir kāds konkrēts vecums, kad drīkst vai nedrīkst lietot šīs ierīces?

Gaismas terapijas ierīces, kas satur zilo gaismu (starojumu) un tiek lietotas aknes terapijā, var tikt lietotas jau no 12 gadu vecuma, bet pārējās ierīces parasti no 18 gadiem. Atgādināšu, ka noteikti jāseko ražotāja ieteikumiem.

Vai arī vīrieši lieto šīs ierīces?

Man neviens nav atzinies, ka lietotu kaut ko mājās, bet, protams, aparāti lietošanai mājās ir paredzēti gan sievietēm, gan vīriešiem.

Kādas ir efektīvākās mājās lietojamās ierīces, kas var palīdzēt un nenodarīs ļaunumu?

Tādas ir vairākas: japāņu kompānijas “REFA” sejas masāžas ierīces, “L & L Skin” zīmola sejas aparāti, “NuFACE” sejas elektrostrāvas ierīce sejas liftingam un “Dr. Dennis Gross / Qure” gaismas terapijas maskas.

Vai tu pati lieto kādu no šiem minētajiem aparātiem?

Jā, pati izmantoju multifunkcionālo japāņu sejas ovālu uzlabojošo ierīci “L & L Skin VIA”, kas satur ultraskaņu, radiofrekvenci un EMS (elektroniskā muskuļu stimulācija).

Kādām problēmām mājās lietojamie skaistumkopšanas aparāti var palīdzēt, bet kādām labāk nemaz nemēģināt?

Šīs ierīces ir tikai kā papildu instruments pareizai ikdienas ādas kopšanai un var kalpot kā atbalsts. Visas ierīces, kas veic masāžas funkciju, uzlabo limfas atteci, mazina tūsku, uzlabo audu mikrocirkulāciju, mazina muskuļu tonusu.

Ultraskaņas ierīces attīra ādu. Zilā gaisma var uzlabot aknes stāvokli, sarkanā gaisma veicina ādas atjaunošanos, uzlabo kopējo sejas ādas stāvokli, savukārt radiofrekvence stimulē ādas atjaunošanos, bet mikrostrāva uzlabo sejas tonusu, ovālu. Galvāniskās strāvas palīdz dziļāk ievadīt ādā dažādas aktīvās vielas.

Kāda ir cenu amplitūda aparātiem, kurus ir vērts pirkt?

Uzskatu, ka labas mājās lietojamās sejas ierīces var nopirkt līdz 500 eiro, bet LED lampas - no 800 līdz 900 eiro. Neko dārgāku es nepirktu.

Tehnoloģijas attīstās ļoti strauji. Vai ir kaut kas, kas tevi ir pārsteidzis skaistumkopšanas nozarē?

Visas iepriekš aprakstītās ierīces mani pārsteidza. Tieši iespēja šīs dārgās tehnoloģijas “ietērpt” vienkāršā un drošā izpildījumā.

Ko zinātniekiem vēl vajadzētu izdomāt, lai tu kā profesionālis varētu palīdzēt daudzām sievietēm tapt skaistākām un laimīgākām?

Maska jeb tērps, ko uzvelk, lai atjaunotu ādu, mazinātu fotonovecošanās sekas un atjaunotu ādas barjeru (mikrobiomu). Vienkārši guļot pa nakti, āda tiktu “remontēta”. 

Robots, kas masē seju! Sejas un ķermeņa masāža ir obligāts luksus manā ikdienā. Taču jāsaka gan, ka manuālu masāžu un enerģijas apmaiņu starp dzīviem cilvēkiem nekas neaizvietos.

Ierīce, kas nesāpīgā veidā veic aktīvo vielu ievadi ādā. Lai arī ir mezopistoles, rolleri ar adatām un citi līdzekļi, tomēr efektīvākās ir un paliek manuāli veiktas injekcijas, kas ir sāpīgas.

Un kā pēdējo minēšu neinvazīvu ādas pārstādīšanu, kā rezultātā varētu iegūt jaunu ādu!

Jau no 14. līdz 16. oktobrim Ķīpsalā notiks gada krāšņākais skaistuma industrijas pasākums − izstāde “Baltic Beauty 2022”, kas piedāvā jaunākos skaistumkopšanas produktus, procedūras un pakalpojumus, aizraujošus vizāžistu, bārddziņu, frizieru, spa meistaru un nagu speciālistu konkursus, paraugdemonstrējumus un profesionāļu konsultācijas. Vairāk par “Baltic Beauty 2022” izstādes mājaslapā: www.bt1.lv/bb   

Līdzīgie raksti