Velta, Velda

Kad pakaramais sāk runāt...

Iedomājieties: zālē nodziest gaismas, sāk skanēt mūzika, uz spilgti izgaismotā podija iznāk modele, demonstrējot kāda modes korifeja tērpu, te pēkšņi viņa apstājas un… sāk deklamēt dzejoli. Iznāk cita un notrallina dziesmiņu. Vēl cita tērpa demonstrēšanas laikā paziņo, ka šis tērps nemaz neatbilst viņas individualitātei, un vispār – viņai patīk baikeru pasākumi un sadriskātas džīnas.

Vai kas tāds vispār varētu ienākt prātā modes pasākumu organizatoriem un regulārajiem apmeklētājiem? Tur jau tā lieta, ka ne – lai cik populāra un (veiksmes gadījumos) labi apmaksāta būtu modeles profesija, modeles ir un paliek… tērpu pakaramie. Daiļas būtnes, kurām neviens nevaicā, kādu kleitiņu tad nu šoreiz gribētos vilkt un vai matu sakārtojums atbilst iecienītajam stilam. Protams, ka ne – tāda ir šīs profesijas būtība. Tomēr tas nenozīmē, ka modelēm nav savas interesantās, unikālās, iekšējās pasaules – pirmo reizi Latvijā par to atcerējās un saskatīja Ekomonikas un Kultūras augstskolas studente Liene Strode.

Savu turpmāko dzīvi Liene iecerējusi saistīt ar pasākumu organizēšanu un vadīšanu. Viņu nemulsina fakts, ka pati ir vēl tikai 2.kursa studente, bet modes pasaule ir elitāra – Lienei ar savu “trako” ideju izdevies ieinteresēt pazīstamo modes dizaineri Aleksandru Pavlovu un apavu mākslinieci, Londonā dzīvojošo Ringlu. Tā nu kārtējā ceturtdienas vakarā, ko latviešu modes salons KLASE izvēlējies par savu regulāro pasākumu laiku, pakaramie pēkšņi sāka runāt.

Modīgajiem pasākuma apmeklētājiem, ienākot pazīstamajā salonā, jau bija par ko pabrīnīties – plaukti bija absolūti tukši, palikušas vien somas un daži kurpju pāri (starp citu, lielisks mārketinga triks – ienākot veikalā, pilnā ar precēm, nesteidzies neko pirkt, jo redzi – visa vēl ir daudz, bet, kad pēkšņi nekā nav, tad gan gribas visu!) Kolektīvais šoks iestājās tad, kas uz loga stāvošais, krāšņi ģērbtais manekens izrādījās dzīvs un sāka runāt! – burvīgi skaistā meitene sākumā patiešām atgādināja lelli. Bet tāda jau bija pasākuma doma – no ārējā skaistuma pievērsties iekšējām vērtībām, cilvēka dvēseles vienreizībai un gara pilnveidošanai… kas šoreiz nebūt nebija viegls uzdevums, ņemot vērā ārkārtīgi krāšņos Pavlova tērpus un burvīgās kurpes, ko modeles demonstrēja performances laikā! Sekojošā defilē laikā publikai pirmoreiz bija iespējams iepazīt modeles kā personības, katru ar savām spējām un talantiem – kas dziedāja, kas dzeju deklamēja, kas vienkārši uzrunāja klātesošos. Visi kā viens vēlāk atzina – sajūta bijusi “nereāla”… Un vēl, maza piebilde no stila jomas – satraukumam nav pamata, modes mākslinieks neaicina šādi tērpties jaunajā pavasara sezonā: šie tērpi ir paredzēti teatrālam uzvedumam, par kuru noteikti pastāstīsim jums citureiz!

Pasākuma "Kad pakaramais sāk runāt" foto galerija.

Jaunākie raksti