Āboli Eiropā tiek audzēti jau tūkstošiem gadu, tāpēc šie augļi ir klātesoši dažādu tautu tradīcijās. Ābeles izsenis bijušas arī latviešu piemājas augļu koks. Uzlūkojot tās iekoptā dārzā, mežmalā vai pamestas lauku sētas ainavā, ābeles joprojām rada patīkamu piederības sajūtu, ne velti dainās Laime sēd ābelē. Pastāv uzskats, ka šobrīd pasaulē jau ir vairāk nekā 10 000 ābolu šķirņu – dažādām gaumēm un pielietojumam.
"Āboli – Latvijas dārzu bagātība" noslēgs dārzkopības tradicionālo izstāžu gadu Dabas muzejā. Augļus apskatei sarūpējis ilggadējais muzeja sadarbības partneris – Latvijas Valsts Augļkopības institūts Dobelē. Šogad apmeklētāju vērtējumam tiks piedāvātas arī Pūres Dārzkopības pētījumu centra jaunākās šķirnes. Iecienītāko šķirņu ābolus varēs nogaršot, kā arī būs iespēja iepazīties ar ogu spiedpalieku izmantošanu pārtikā.
Izstādes laikā būs iespējams konsultēties ar dažādiem speciālistiem, kā arī iegādāties Augļkopības institūta dārzos izaudzētos ābolus un institūta Eksperimentālā pārstādes cehā gatavotās sukādes, žāvētos ābolus, sulas, sīrupus un citus produktus.
Visi interesenti aicināti apmeklēt izglītojošos pasākumus. Piektdien, 6. decembrī, plkst. 12 Dabas muzeja 6. stāva konferenču zālē savā pieredzē par jaunumiem ābolu un bumbieru selekcijā dalīsies Pūres Dārzkopības pētījumu centra speciāliste Inese Drudze. Sestdien, 7. decembrī, plkst. 12 notiks Latvijas Valsts augļkopības institūta vadošā pētnieka Dr. agr. Edgara Rubauska lekcija "Augļu dārza ierīkošana un kopšana".
Izstādes atklāšana notiks 4.decembrī plkst. 12.