Agate, Selga, Silga, Sinilga

Aprīļa beigās notiks 11. Rīgas Starptautiskais autošovs

No 29.aprīļa līdz 2.maijam Ķīpsalā norisināsies gada lielākais autonotikums Latvijā – 11. Rīgas Starptautiskais autošovs, kas piedāvās interesantu ekspozīciju un plašu pasākumu programmu.

11. Rīgas Starptautiskajā autošovā Ķīpsalā vienuviet būs apskatāms plašs spēkratu klāsts – sākot no pašu ķīlētiem, interesantiem vāģiem, speciāli aprīkotiem sporta automobiļiem, retro auto, entuziastu klubu skaistākajiem automobiļu eksemplāriem līdz pat ekskluzīviem un jauniem automašīnu modeļiem. Viena no zvaigznēm būs unikāla Lietuvā tapusi tūninga entuziasta superautomašīna “AG Excalibur”.

Iespaidīgais “AG Excalibur” ir veidots uz “Mercedes” CL 500 bāzes un ir pārvērsts līdz nepazīšanai. Krāšņais automobilis ir radīts tepat kaimiņos Lietuvā, Kauņā. Tās īpašnieks un oriģinālā dizaina autors Audronis Gestauts (Audronis Gestautas) ideju par superautomobili ir ne tikai izsapņojis, bet arī realizējis dzīvē, strādājot pie projekta deviņus mēnešus pa 12 stundām dienā sešas dienas nedēļā.

Unikālā projekta sākums bija Audroņa Gestauta dizainētie Amerikā izgatavoti aizmugurējie R30 diski (priekšējie riteņi – R24), kuru diametrs kopā ar riepām ir aptuveni metrs! Automobiļa viļņveida virsbūves paneļi veidoti pēc īpašas tehnoloģijas, izmantojot stiklšķiedru. Supermobilim ir izmantoti “Infinity” FX sērijas lukturi un “Hella” aizmugurējie lukturi. Savukārt neparastie izpūtēja uzgaļi un dekoratīvā radiatora reste, kas atgādina “Maybach Exelero”, emblēma ar iniciāļiem ir paša Audroņa Gestauta darinājums. Pārbūves rezultātā automobilis kļuva par 15 cm augstāks, bet jauno buferu un spārnu dēļ auto palika par 40 cm garāks un par 24 cm platāks.

Arī automobiļa interjers ir pārvērties līdz nepazīšanai, oriģinālu atpazīstot tikai spidometra panelī un drošības jostu stiprinājumos. Modificētie sēdekļi, durvis un jumts ir apšūti ar gaišu ādu. Sēdekļus grezno īpašnieka logotipi. Aptuveni 800 “Swarovski” kristāli grezno sēdekļus, griestus, durvis, klimata kontroli un citus vadības blokus. Automātiskās kārbas ātrumpārslēgs faktiski ir viens vesels 25 cm liels kristāls. Otrs tieši tāds pats paredzēts, lai kontrolētu astoņas videokameras, kas iemontētas buferos un spoguļos.

Papildu informācija:  www.bt1.lv/autoshow.
Izstādi organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 un SIA “Auto Ekspo”.

Izstādes darba laiks:
29.aprīlis – 1.maijs 10:00–18:00
2.maijs 10:00–17:00

Biļešu cenas:
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadu vecumam – Ls 2,50
Pensionāriem – Ls 2,50
Pieaugušajiem – Ls 3,50
Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni no 5 līdz 18 gadu vecumam) – Ls 9,00

Jaunākie raksti