Sarmīte, Tabita

Gruzijas mākslinieku darbu izstāde „Latvijas draugi. Gruzija. Tbilisi.”

No 2018. gada 24. oktobra līdz 11. novembrim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma Gruzijas mākslinieku darbu izstāde “Latvijas Draugi. Gruzija. Tbilisi”.

Izstāde “Latvijas draugi. Gruzija. Tbilisi” ir veidota ciešā sadarbībā ar Apollona Kuteladzes Tbilisi Valsts mākslas akadēmijas pārstāvjiem. Ekspozīcijā aplūkojami simts dažādi mākslas darbi, kas tapuši dažādos laika posmos, atšķirīgās pieejās, materiālos un tehnikās. Skatītāji ir aicināti iepazīties ar sulīgi piesātinātajiem eļļas triepieniem, kuri mijas ar grafiskiem tušas vilkumiem un teju caurspīdīgiem akvareļu plūdumiem ar bagātīgām kolāžām. Autoru darbi reprezentē kultūru kā labirintu. Tas ir mākslinieku dekonstruētās realitātes manifests, kurā savstarpēji izslēdzoši un fragmentēti vizuālie vēstījumi rada jaunu saturu. Mākslas darbu kopainā raksturīgi iezīmējas reliģijas nozīmība un seno tradīciju pavedieni, kuri tautas dvēselē glabājas vairākus gadu tūkstošus. Izstādes kolekcija atspoguļo Gruzijas glezniecības krāsainību, tās izteiksmīgos kontrastus un noslēpumaino daudzslāņainību.

Mākslas projektu “Latvijas draugi. Gruzija. Tbilisi” un “Krāsu alķīmija” veido Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar Tbilisi Valsts mākslas akadēmiju un Rīgas domes finansiālo atbalstu. Izstādei ir divas daļas – Rīgas Sv. Pētera baznīcā un izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa”.

Jaunākie raksti