Šāda tematiski vienota izstāde, kas daudzveidīgi pārstāv visas Gustava Šķiltera daiļrades šķautnes, ir veidota pirmo reizi. Darbi šai izstādei atlasīti no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas un to tematika balstīta latviešu tautas mitoloģijā - pasakās, teikās, tautasdziesmās, kā arī alegorijās un simbolos. Tajos izmantoti dažādi tehniski paņēmieni, kuri vislabāk atbilda mākslinieciskās ieceres realizēšanai - kā sedzošu krāsu laukumos mākslinieks izmanto gan pasteli, gan guašu, bieži apvienojot tās ar akvareli. Šodien šie noskaņām un emocijām bagātie darbi mums sniedz gan garīgu saskari ar pagājušo laikmetu, gan ļauj pilnīgāk izprast Gustava Šķiltera daiļradi un personību.
Gustavs Šķilters (1874-1954) ir pirmais latviešu profesionālais tēlnieks. Meistara patstāvīgās darbības sākums sakrita ar stilu un virzienu maiņu Rietumeiropas mākslā, kad akadēmisma tradīcijas šķita novecojušas, bet jaunas vēl tikai radās. Gustava Šķiltera talants izpaudās ļoti daudzpusīgi - ne tikai tēlniecībā un lietišķajā mākslā, bet arī akvareļglezniecībā, stājgrafikā un miniatūrgrafikā, kas apliecina viņu kā lielisku zīmētāju. Mākslinieks aizrāvies arī ar literatūru, rakstot stāstus, dzejoļus, publicējot rakstus par mākslu. Tēlnieku noteikti var pieskaitīt pie vadošajiem latviešu jūgendstila meistariem. Viņš ir izveidojis lieliskus tēlniecības un lietišķās mākslas darbus, kas šodien uzskatāmi par klasiskiem jūgenda piemēriem latviešu mākslā.
Izstādē būs pieejama muzejpedagoģijas programma pirmskolas un sākumskolas bērniem, kas iepazīstinās ar teikām un pasakām, populāriem to tēliem un piedāvās praktisku darbošanos, bet vecāko klašu audzēkņiem – ar dažādu atjautības uzdevumu starpniecību iepazīšanās ar Gustava Šķiltera daiļradi.
Kuldīgas novada muzejā no 10. februāra atvērta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāde „Jau miglas tēli kopā lasās” - pasakas, teikas un vīzijas Gustava Šķiltera daiļradē.