Grieta, Strauta

Bērnu rokoperas \'Olivers\' lieluzvedums \'Arēnā Rīga\'

"Arēnā Rīga" 20. decembrī plkst. 15:00 un 18:00 notiks "Jaunā Zvaigžņu Teātra" sadarbībā ar deju studijas "Dzirnas" pirmās bērnu rokoperas "Olivers" lieluzvedums. Tajā piedalīsies 500 dziedātāji no Latvijas labākajiem jauniešu koriem, 200 dejotāji no deju studijas "Dzirnas", jauniešu organizācijas "Avantis" atlasītie 50 ekstrēmo sporta veidu pārstāvji, kā arī galvenās lomas atveidos – Rihards Andris Bērziņš, Jolanta Gulbe, Niks Matvejevs, Andris Baltacis, Ieva Sutugova, Nikolajs Puzikovs, Pauls Ārgalis, Latvijas Radio vokālā grupa "Dzeguzīte".

Rokoperas sižeta līnija ņemta no slavenā Čārlza Dikensa romāna "Olivers Tvists", kas reālistiski atspoguļo 19. gadsimta skarbo bāreņu dzīvi Anglijā. Rokoperas "Olivers" darbība norisinās mūsdienās Latvijā. Lai arī ir pagājuši 170 gadi kopš "Olivera Tvista" uzrakstīšanas, visas tajā skartās problēmas ir aktuālas arī šodien Latvijā – bērnu nami, ielas bērni, draudzība un nodevība, mīlestība un tās trūkums. Izvēlētais žanrs - rokopera - saistīts ar materiāla skaudrumu un dramatismu, jo diemžēl arī šodien bērnam nereti ir jārisina ļoti nopietnas problēmas, jāpieņem izšķiroši lēmumi jau 11 gadu vecumā, un dzīvē tas visbiežāk nebeidzas tik laimīgi, kā stāstā par Oliveru.

Olivers ir bērnu nama audzēknis, kuram vecāki gājuši bojā. Viņam, tāpat kā ikvienam bērnam, ir nepieciešama mīlestība, ko bērnu namā nevar sagaidīt. Olivers bēg un nonāk uz ielas, kur viņš nokļūst ielas bērnu vidē, un, lai veiksmīgāk tajā iekļautos, apliecina sevi, sākot zagt. Ielu bērni ir bērni, kuri daudz labprātāk klaiņo, nekā apmeklā skolu. Dažkārt viņu vecāki pat nenojauš vai arī neinteresējas, ar ko viņu atvases nodarbojas un kā pavada laiku. Ielu bērni uz ielas meklē to, ko neatrod mājās un ģimenē, šeit viņi ir savējie, te viņi gūst nepieciešamo atzinību, te ir interesanti. Bieži tā ir arī vieta, kur patverties no vardarbības ģimenē. Ar šādiem bērniem ir viegli manipulēt, un to dara pieredzējis noziedzinieks Feigins, kurš apmāca bērnus zagt un ubagot, pretīm tiem dodot pajumti savā dzīvoklī. Šeit risinās arī ielu meitenes Nensijas mīlas stāsts, kura aizbēgusi no mājām, lai būtu kopā ar Saiku – savu pirmo mīlestību. Saikam Nensija ātri apnīkt, un viņš ir gatavs izmantot viņas pakļāvību, lai sāktu ar viņu pelnīt naudu. Olivers iepazīst ielas dzīvi ar tās likumiem un morāli, viņš jau ir gatavs atriebties sabiedrībai, kura to ir izstūmusi, taču, kad negaidīti iepazīst iejūtīgu attieksmi pret sevi, tā pamatos izmaina viņa skatījumu uz pasauli. Skolotāja Šarlote Braulova ir tā, kas dod Oliveram iespēju labākai dzīve, taču nav viegli saraut saistības ar pagātni un jau pastrādātajiem sliktajiem darbiem...

Rokoperas autore ir Laila Ilze Purmaliete, režisors Uģis Brikmanis, mūzikas aranžētājs Raimonds Macats, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, virsdiriģents Arvīds Platpers.

Biļetes uz izrādēm nopērkamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv

Jaunākie raksti