Agate, Selga, Silga, Sinilga

Festivāla ARĒNA īpašie viesi - Kymatic Ensemble no Krievijas

No 20. oktobra līdz 4. novembrim jau 17. reizi nedaudz neparastāk saklausīt mūziku aicina Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA, kura īpašie viesi šogad ir Kymatic Ensemble no Krievijas. Ar talantīgajiem mūziķiem tiksimies 3. novembrī plkst. 19.00 Hotel Promenade Hika zālē, Liepājā un 4. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Reformātu baznīcā, kā arī festivāla ARĒNA tradicionālajā pasākumā “Klubu Nakts” 2. novembrī plkst. 21:00 klubā NEMIERS.

Kymatic Ensemble ir Maskavā dibināts ansamblis, kura patiesi unikālajā un ļoti īpašajā skanējumā klasisko instrumentu skanējums apvienojas ar baroka instrumentu tembriem, kā arī tautas instrumentu krāsām un elektronikas piedāvātajām iespējām...

Kolektīvā apvienojušies mūziķi, kas studējuši klasisko mūziku un ir spēcīgi improvizācijā. Ansambļa repertuārā ir gan 20. un 21. gadsimta opusi, gan baroka laikmeta pērles, kā arī īpaši viņiem radīti jaundarbi, mūsdienu komponistu mūzika un brīvās improvizācijas, arī starpžanru darbi un multimediāli mākslas piedzīvojumi... Viņus īpaši interesē arī mākslu sintēze, kamdēļ nereti Kymatic Ensemble savus koncertus papildina ar vizuālās mākslas elementiem, deju vai video, un arī citām multimediālām mākslas formām, un koncertē ne vien koncertzālēs, bet arī citās telpās, bieži vien ar saviem klausītājiem tiekoties mākslas galerijās...

Šis arvien plašāku rezonansi un panākumus gūstošais ansamblis koncertējis pa visu Krieviju, sadarbojoties ne vien ar komponistiem, bet arī video māksliniekiem, horeogrāfiem, vizuālās mākslas pārstāvjiem, literātiem, režisoriem... Viņu programmas bieži vien ir ne vien klasiski koncerti, bet arī konceptuāli izstrādāti mākslas darbi, būvējot tiltus starp gadsimtiem un dažādu laikmetu un cilvēku idejām, un nereti izvēršas par visu maņu aktivizējošiem piedzīvojumiem vai uzrunā ar savu mierpilni meditatīvo noskaņu.

Pirmoreiz viesojoties Latvijā, Kymatic Ensemble vēlas savas kaimiņzemes klausītājus uzrunāt ar programmu, kurā vienotā mākslinieciskā veselumā atplauktu viņu īpašā “skaņa” - caur klasisko, etnisko un baroka instrumentu saspēli, arī elektronikas klātbūtni, klausītājus ievedot vēl nepieredzētā skaņu piedzīvojumā, kurā saplūst atskaņas no baroka mūzikas, tautasdziesmu aizkustinošais vienkāršums un sirsnība, pārsteidzoši saistoša improvizācija un mūsdienu mūzikas dzīvā elpa. Tā ir arī reta iespēja nepastarpinātā klātienē sastapt mūsdienu krievu komponistu mūziku, kas jau labu laiku kā guvusi milzīgus panākumus citviet pasaulē, bet Latvijā vēl nav skanējusi.

Koncertos dzirdēsim ansambļa dalībnieku - Alekseja Sjumaka (Алексей Сюмак), Annas Pospelovas (Анна Поспелова), Alekseja Nadžarova (Алексей Наджаров), Antona Izgagina (Антон Изгагин), Dmitrija Mazurova (Дмитрий Мазуров), Dmitrija Remezova (Дмитрий Ремезов) un citu jauno krievu komponistu jaundarbus.

Turpinot veiksmīgi aizsākto tradīciju, 2. novembrī plkst. 21:00 klubā “Nemiers” festivāls ARĒNA aicina uz “Klubu nakti”. Tur kopā ar DJ Oriole un spilgtākajiem Latvijas māksliniekiem uzstāsies arī KYMATIC Ensembleno, veidojot muzikāli pārsteidzošu kokteili, kura garšu paletē savīsies akadēmiskā skaņu māksla un klubu kultūra, tehno un progresīva elektroniskā mūzika, brīvā improvizācija un pārsteidzoši virtuoza instrumentu spēle, un pirmoreiz arī ugunsšovs!

Jaunās mūzikas festivāls ARĒNA kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto SAKLAUSI NĀKOTNI! ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu. Šis ir viens no novatoriskākajiem kultūras notikumiem Latvijā un bez tā nav iedomājama mūsdienu mūzikas kultūras sistemātiska un loģiska attīstība Latvijā.

Koncerta biļetes Biļešu paradīzes kasēs www.bilesuparadize.lv

Jaunākie raksti