Lība, Emma

Nepieradinātās mūzikas festivāla „Skaņu mežs’ 2018” atklāšanas koncerts

Sestdien, 6. oktobrī, plkst. 19.00 ar bezmaksas koncertvakaru Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) tiks atklāts nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs’ 2018”, kas šogad atzīmē savu 16. gadskārtu.

Festivālu “Skaņu mežs’ 2018” ievadīs performanču mākslinieces un vokālistes Eartheater (ASV) uzstāšanās, leģendārā bundzinieka Vladimira Tarasova (Владимир Тарасов, Lietuva) solopriekšnesums un komponista Dmitrija Kurļandska (Дмитрий Курляндский, Krievija) Latvijas valsts simtgadei veltītā darba “Dolce stil nuovo” atskaņošana stīgu kvarteta “ReDo” (Latvija) izpildījumā. Vakara viesu vidū būs arī tumšās ambientās mūzikas māksliniece Daina Dieva (Lietuva) un eksperimentālās ritmiskās mūzikas producents “N1L” (Vācija).

Nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs” (SM) ir vērienīgākais avangarda un eksperimentālajai mūzikai veltīts notikums Baltijas valstīs, kas norit Rīgā kopš 2003. gada. Festivāls notiek reizi gadā oktobra sākumā, taču atsevišķi koncerti zem SM zīmola tiek rīkoti biežāk.

“Skaņu mežs” vēro pārmaiņas mūsdienu mūzikā un ziņo par tām saviem apmeklētājiem, paralēli izvēršot ieskatu 20. gadsimta mūzikas vēsturē. Tā kā gluži katrai no mūsdienu mūzikas formām piemīt eksperimentāla šķautne, festivālā tiek pārstāvēti dažādi žanri – sākot ar brīvo improvizāciju, akadēmisko avangardu, elektro-akustisko un trokšņu mūziku un beidzot ar savdabīgām pārmaiņām rokmūzikā, hip-hopā un ritmiskajā mūzikā.

“Skaņu mežs” ir starptautiskā festivālu tīkla ICAS (International Cities of Advanced Sound) dalībnieks, kā arī Eiropas novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltītās platformas “SHAPE” (Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe) līdzdibinātājs un viens no diviem tās koordinatoriem.

Pēc atklāšanas koncerta Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA festivāls “Skaņu mežs’ 2018” turpināsies mūzikas namā “Daile” 12.–13. oktobrī. Citu dalībnieku starpā uzstāsies leģendārās indīroka grupas “Sonic Youth” līderis Tērstons Mūrs (Thurston Moore), zviedru eksperimentālās mūzikas multitalants Matss Gustavsons (Mats Gustafsson), ambientās mūzikas klasiķis Viljams Basinskis (William Basinski), “Grammy” balvai nominētais mikrotonālās improvizācijas altists Mets Maneri (Mat Maneri), eksperimentālā drīmpopa dziesminiece Grouper, hip-hopa intelektuālais reperis Busdriver un daudzi citi.

Vairāk informācijas par festivāla norisi un programmu: www.skanumezs.lv.

Jaunākie raksti