Eleonora, Ariadne

Rokmūzikas koncertu cikls „Latvijas skaņas” Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”

Šī gada sākumā kultūras pils “Ziemeļblāzma” uzsāka sadarbību ar biedrību “Latvijas Rokmūzikas asociācija”. Šīs veiksmīgās sadarbības rezultātā 6. novembrī plkst. 19.00, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks divu Latvijas rokmūzikas grupu – “B Optimist” un “Rusted Wheel” koncerts, kas būs šī gada noslēdzošais rokmūzikas cikla “Latvijas skaņas” koncerts.

Projekta iniciatore ir sabiedriskā labuma organizācija, biedrība “Latvijas Rokmūzikas asociācija”, kura ar šī projekta palīdzību vēlas radīt, uzturēt un popularizēt ilgtspējīgu un starptautiski atzītu kultūras vidi Latvijā, popularizējot Latvijas rokmūziku kā neatņemamu Latvijas kultūras sastāvdaļu, veicinot Latvijas rokmūzikas autoru, izpildītāju un grupu atpazīstamību.

Grupa “Rusted Wheel” savu radošo darbību uzsākusi 2013. gadā, taču laika gaitā vairākkārt ir mainījies grupas sastāvs. Grupa ir piedalījusies vairākos festivālos Latvijā, piemēram, “Saldus Saule” un “Kulakova nakts”. Grupa ir izdevusi debijas albumu “Too Long” un pagājušajā gadā piedalījusies mazā koncerttūrē Latvijā kopā ar Fēliksu Ķiģeli. Uzstāšanās akustiskā formātā ir neraksturīga grupai “Rusted Wheel”, tāpēc uzstāšanās šajā koncertā būs ekskluzīva.

Grupa “B Optimist” izveidota 2013. gada janvārī Ogres novadā, Suntažos. Grupas sastāvā spēlē: Valters Levins (vokāls, ģitāra), Linards Liepa (ģitāra, vokāls),  Roberts Lonerts (bass),  Roberts Levins (sitamie instrumenti). “B Optimist” spēlē enerģisku un emocionālu rokmūziku latviešu valodā. 2017. gada oktobrī publicēts EP “Kopā”. 2015. gada martā izdots debijas albums “B Optimist”. Līdz šim brīdim septiņām grupas dziesmām radīti arī videoklipi.

“B Optimist” ir uzstājusies dažādos mūzikas festivālos, tādos kā “Positivus”, “Summersound”, “Studentu paradīze”, “Bildes”, “Borderrock” un citos, kā arī dažādos klubos, bāros, kultūras namos un  brīvdabas estrādēs visā Latvijā. Grupa koncertējusi arī Igaunijā un Lietuvā.

Grupa ir ieguvusi pirmās vietas konkursos “Zelta sīpols 2013” un “Zaļais knābis 2013”, kā arī skatītāju simpātiju balvu konkursā “Hadrons 2014”. Pašlaik grupa koncertē un strādā pie jauniem projektiem.

Ieeja koncertā bez maksas.

Jaunākie raksti