Eleonora, Ariadne

Itāļu pianista Frančesko Attesti solokoncerts

28. oktobrī plkst. 16.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks itāļu pianista Frančesko Attesti solokoncerts “Romantisma periods klaviermūzikā”.

Šī būs pirmā reize, kad plašākai publikai būs dzirdams starptautisku atzinību guvušais itāļu pianists, kurš ir uzstājies ievērojamās koncertzālēs visā pasaulē un tiek atzīts par vienu no spožākajiem savas paaudzes romantisma laikmeta un 20. gadsimta sākuma mūzikas interpretētājiem.

Koncerta programmā iekļauti skaņdarbi no J.S. Baha, Dž. Rosīnī, Dž. B. Pesketi, F. Šūberta un F. Lista daiļrades. Koncerta otrajā daļā apmeklētājiem būs iespēja baudīt F. Šopēna skaņdarbus, kuros jūtama komponista poļu sakņu ietekme apvienojumā ar F. Attesti temperamentīgo, emocionālo izpildījumu. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt skaņdarbus, kas F. Šopēna un F. Šūberta daiļradē tiek vērtēti kā nozīmīgākie. Sacerot skaņdarbus, F. Šūberts eksperimentēja ar jaunu skaņu meklējumiem klavierēm, kompozīcijās izmantojot visu klaviatūru.

Vienmēr tiecoties pēc frāzēšanas un instrumenta skaņas pilnības, F. Attesti ir attīstījis unikālu un īpašu izteiksmi. Pirmo reizi Latvijā koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt J.S. Baha Āriju (Uvertīra Nr.3) un Dž. Rosīnī Uvertīru no operas “Seviljas bārddzinis” itāļu pianista F. Attesti transkripcijā klavierēm.

F. Attesti regulāri uzstājas ievērojamās koncertzālēs, tādās kā Sanktpēterburgas filharmonijā, P. Čaikovska konservatorijā Maskavā, Mozarteum Zalcburgā, Essenes filharmonijā, Varšavas starptautiskajā pianistu festivālā, Sarajevas Ziemas festivālā, Kembridžas universitātē, Leičesteras universitātē, Kolumbijas universitātē Ņujorkā, Denveras universitātē Kolorādo, Dž. Verdi, konservatorijā Milānā, Dž.F. Kenedija centrā Vašingtonā.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā un kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē. Cena EUR 10.00, studentiem un pensionāriem EUR 5.00.

Jaunākie raksti