Būs bambusa flauta, kas imitē Pekinas operas vokālo tradīciju, uzzīmēsies vientuļa, bet lepna vīra dzīves nasta, veroties avotā, kurā spoguļojas auksta mēnessgaisma, skanēs mūzika no etniski atšķirīgā Siņdzjanas uiguru autonomā reģiona, būs ainas no nomadu zirgkopju dzīves, skaņās iemiesosies Tibetas pavasara zaļums un tibetiešu ilgas pēc priekpilnas dzīves, iešķindēsies mūzika no lesa jeb dzeltenzemes plakankalnēm, satiksim budistu mūķeni, kas ilgojas pēc dzīves ārpus klostera, dzirdēsim laternu festivāla atbalsis uz pavasara sliekšņa un piedalīsimies Tanu dinastijas dzīrēs.
Ķīnas raidorganizāciju ķīniešu tautas orķestris ir simt mūziķu liela skaniska vienība, kas atskaņo Ķīnas tradicionālo jeb tautas mūziku. Orķestra rīcībā ir vislabākie pūšamie, stīgojamie un sitamie instrumenti, kā arī visprofesionālākie mūziķi, kurus izvēlas neticami bargā konkursā. Latvijas klausītājam šī ir unikāla iespēja uzzināt ko vairāk par Ķīnas skaniskajām tradīcijām un to neticamo daudzveidīgumu.
Dažas nedēļas pēc Austrumu Jaunā gada iestāšanās Rīgā un Ventspilī viesosies orķestris, kura repertuārs rotāts dzejiskiem nosaukumiem, kas tā vien domāti, lai eiropietim uzburtu priekšstatu par Ķīnas ainavām, cilvēkiem, skaņām un noslēpumiem. Koncerti notiks 19. februārī, plkst. 19.30 Lielajā ģildē un 20. februārī, plkst. 16.00 Ventspils teātra namā "Jūras vārti".