Aleksis, Aleksejs

Zvaigžņu festivālā koncertēs džeza saksofonists Džons Ruoko

32. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā, kas norisināsies no 9. līdz 23. martam, uzstāsies arī Eiropā dzīvojošais amerikāņu džeza saksofonists un klarnetists Džons Ruoko (John Ruocco).

Koncertā "Džeza ainavas" 15. martā pulksten 19.00 koncertzāles "Lielais dzintars" Dzintara Jurgelaiša kamerzālē viņš koncertēs kopā ar "Trio ELPO".

ASV dzimušais džeza mūziķis dzīvo Eiropā, galvenokārt Beļģijā un Nīderlandē, jau kopš 1979. gada. Viņš spēlējis kopā ar neskaitāmiem populāriem džezmeņiem, tostarp Bertu Jorisu, Čārlzu Losu, Mišelu Heru, "Act Big Band", Krisu Džorisu, Filipu Aertsu, BRT Bigbendu, Bruno Kasteluči.

Viņš arī uzstājies un strādājis skaņu ierakstu studijās kopā ar Džoju Baronu, Keniju Verneru, Džonu Aberkrombiju, Billiju Hārtu, Rikardo Del Frā, Džonu Teiloru, Dino Saluci un Bariju Herisu.

Vairāk nekā 20 gadu Džons Ruoko ir arī Pētera Herbolcheimera bigbenda dalībnieks, bijis arī Nīderlandes džeza orķestra diriģents, kā arī Briseles Karaliskās konservatorijas un Hāgas Karaliskās konservatorijas pedagogs, iedvesmojot saksofonistu jauno paaudzi.

Savukārt “Trio Elpo”, ar kuru kopā Džons Ruoko kāps uz Zvaigžņu festivāla skatuves, radies 2016. gadā un savulaik bijis atpazīstams ar nosaukumu “Equanimity Trio”. Tajā muzicē trīs līdzīgi domājoši mūziķi un draugi – Jānis Rubiks, Edgars Cīrulis un Rūdolfs Dankfelds. Trio atskaņo pašu komponētu mūziku, kurā savienojas džeza, akadēmiskās un rokmūzikas elementi.

Šīs apvienības skanējumu raksturo plašas, meditatīvas muzikālās ainavas, spēcīgas un dinamiskas ritma struktūras, kā arī enerģiska un aizraujoša saspēle starp mūziķiem. Trio koncepcijas pamatā ir rakstīt un spēlēt mūziku, kas dod iespēju klausītājiem piedzīvot plūdumu, ritējumu un organiskumu, savienojot labāko no daudzām muzikālajām pasaulēm.

Biļetes uz 32. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā.

Līdzīgie raksti