Emīlija

Ziemassvētku tendences 2019/2020. gadam. FOTO

Ne velti Ziemassvētki tiek saukti par gada maģiskāko laiku – līdz ar Adventes laiku domas kļūst arvien gaišākas un mūsu sirdis atveras brīnumiem. 2019/2020. gada Ziemassvētku dekorēšanas tencences nāk klajā ar jaunām idejām, un viena no tām ir tieši maģiskās sajūtas radīšana ar gaismām, krāsām, faktūrām un, protams, smaržām.

Iedvesmojies no pasaules līmeņa dizaina speciālistu ieteikumiem un ļauj brīnumiem ienākt arī tavās mājās!

1. Krāsu aktualitātes

Nav noslēpums, ka krāsām piemīt īpaša spēja izmainīt gaisotni un noskaņojumu. Kā jau vienmēr, arī 2019/2020. gadā to galvenais uzdevums ir radīt siltu un gaišu atmosfēru, kas raisītu ne tikai drošības un miera sajūtu, bet vienlaikus arī pacilātas un pozitīvas emocijas.

Paralēli neitrālo toņu – balta, pelēka, gaiši brūna u.c. – aktualitētei, dizaineri iesaka eksperimentēt arī ar spilgtākiem toņiem, lai dotu iespēju maģiskajam telpā “atdzīvoties”. Par vienu no galvenajām Ziemassvētku krāsām kļuvis tumši zilais; ja neesi gatavs ļauties šī toņa burvībai lielos apmēros, piemēram, mēbelēs, iekļauj to nelielos elementos, kā spilvenos, eglīšu mantiņās, salvetēs u.c. Tāpat vērts pieminēt, ka savu aktualitāti nav zaudējušas arī tradicionālās Ziemassvētku krāsas – zaļā un sarkanā.

Vienīgais, kas jāņem vērā, eksperimentējot ar krāsu dažādību, ir tas, lai gala rezultātā kopaina būtu harmoniska un spilgtie toņi neradītu agresivitātes iespaidu. Kā jau visās dzīves jomās, arī mājokļa dekorēšanā svarīgākais ir ievērot mērenību.

2. Vintage dekori

Ziemassvētki ir gada ģimeniskākie svētki, un tieši tradīcijas un pozitīvas atmiņas par kopīgiem notikumiem vai sajūtām, nodrošina siltās un gaišās domas. Tāpēc ver vien vaļā skapi un noslauki putekļus no kastēm, kurās glabājas vecās eglīšu mantiņas, svečturi vai citi rotājumi!

Dizaina speciālisti aicina atdzīvināt telpu ar vintage stila dekoriem, jo sevišķu nozīmi piešķirot tiem, kuri saglabājušies paaudžu paaudzēs vai raisa patīkamas emocijas par aizgājušajiem laikiem. Piešķir svaigu vēsmu nobružātajām dekorācijām un izvieto tās uz kamīna dzegas, plauktiem vai iekar eglītē!

3. Minimālisma pieskāriens

Minimālisms ir vienlīdz populārs gan kā dzīvesstils, gan dizaina virziens, ko gan vienā, gan otrā gadījumā nodrošina tā pozitīvie aspekti – prakstiskums, fiziskās un mentālās tīrības iespaids, kā arī iespēja veltīt lielāku uzmanību kam daudz nozīmīgākam. Lai arī sakotnēji atteikšanās no mantām, kas vairākus gadus jau glabājas mājoklī un, šķiet, ir saaugušas vienā veselumā ar to, var šķist biedējoša, patiesībā minimālisms ir kas daudz vairāk par “mantu izmešanu” – tā ir iespēja mājai un dzīvei kopumā piešķirt daudz lielāku vērtību, atstājot tikai to, kas tev ir patiesi nozīmīgs.

Mājokļa dekorēšanai izmanto tikai tos rotājumus, kuri tevī raisa patīkamas emocijas. Bagātini telpu ar dažādiem krāsu akcentiem un faktūrām, tomēr, lai izvairītos no bezgaumības un pārsātinātības, ievēro harmoniju.

4. Faktūras un materiāli

Šī gada Ziemassvētku tendences goda vietā noliek stiklu un koku – tieši šie divi materiāli, kas, šķiet, jebkurā interjerā spēlē svarīgu lomu, tiek izmantoti, lai harmonizētu vēso ar silto, svinīgo ar piezemēto, trauslo ar noturīgo. Izmanto koka elementus, kā mēbeles, paplātes, zarus u.c. un tiem līdzās novieto stikla priekšmetus, lai vizuāli bagātinātu interjeru.

Tāpat viens no aktuālākajiem materiāliem ir metāls; zelta, sudraba vai dzelzs dekori, kā svečturi, trauki, eglīšu rotātājumi, būs lielieks papildinājums ēdamgaldam, kamīna dzegai, žurnālgaldiņam u.c.

Kā viens no siltas atmosfēras veidotājiem tiek minēts arī audums – vislabāk biezs vai no mākslīgās kažokādas. Nebaidies jaukt kopā dažādu faktūru audumus, lai telpai piešķirtu siltu iespaidu.

5. Dabas elementi

Domājams, dabas elementi savu aktualitāti nezaudēs nekad. Kā vienu no galvenajiem dabas vēstnešiem interjera speciālisti min skujas – ne tikai eglē. Veido dažādus vainagus, virtenes vai kompozīcijas no svaigiem priežu un egļu zariem, lai ienestu mājoklī Latvijas bagātības – meža – vēsmu.

Tāpat neaizmirsti papildināt kompozīcijas ar eikalipta zariem, čiekuriem un citiem dabas elementiem pēc savas patikas.

Līdzīgie raksti