Bernhards, Boriss, Rojs

World Jazz Festival 2019

26. jūlijā Rīgā notiks ikgadējais džeza festivāls "World Jazz Festival". Šogad festivāla koncerti notiks uz Kongresu Nama skatuves un Vecrīgas centrā, informēja festivāla organizatori.

"World Jazz Festival" ir viens no lielākajiem pasākumiem starptautiskā džeza pasaulē. Festivāls katru gadu rada spilgtakos sava žanra pārstāvjus. Un jau sesto gadu pēc kārtas organizātori ir gatavi iepriecināt visus savus viesus ar jauniem pārsteigumiem.

Tradicionāli Vecrīgas centrā 27. jūlijā notiks bezmaksas koncerts Igora Butmana un Arkadija Ukupnika vadībā. Reformācijas laukumā uz skatuves uzstāsies pasaules līmeņa zvaigznes, informēja festivāla organizatori.

27. jūlijā plkst. 19:00 Rīgā uz Kongresa Nama skatuves uzstāsies "dzirkstošā džeza sūtne" Dī Dī Bridžvotere (Dee Dee Bridgewater) un saksofonists Igors Butmans kopā ar savu orķestri. Koncertu programma tiks veltīta Djūka Elingtona 120 gadu jubilejai. Vien nedaudzi džeza mūziķi var lepoties ar tik lielu artistiskumu, un tikai nedaudziem ir līdzīgs balvu skaits dažādās jomās (džezs, mūzikls, drāma), atklāj festivāla organizatori.

Viņas apbalvojumu vidū ir slavenā Brodvejas "Tony Award" (labākā mūzikla aktrise izrādē "The Wiz") un nominācija Lorensa Olivjē balvai Londonā (labākā mūzikla aktrise izrādē "Lady Day"). 1998. gadā Dī Dī Bridžvotere saņēma divas "Grammy" balvas (par labāko džeza vokālu un par labāko džeza aranžējumu), kā arī franču "Victoire de la Musique" (nominācijā labākais džeza albums) par albumu "Dear Ella", kas veltīts Bridžvoteres dzīves elkam, lielās džeza dīvas Ellas Fidžeraldas piemiņai. Biļetes pārdošanā: www.bilesuserviss.lv.

Plašāka informācija: www.worldjazzfest.com.

Līdzīgie raksti