Vizma, Klāra

Vokālā supergrupa "Accent" ved uz Rīgu Ziemassvētku sajūtu

Decembris ir Ziemassvētku koncertu laiks, tādēļ improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā "Art of Riga Jazz" 10. decembrī kinoteātrī "Splendid Palace" labas mūzikas baudītājiem svētku sajūtu radīs un savu gluži svaigo Ziemassvētku albumu prezentēs starptautiskā a cappella supergrupa "Accent", kurā apvienojušies ļoti talantīgi dziedātāji no piecām valstīm.

Sešu vīru a cappella grupas "Accent" jaunāko albumu "Christmas All the Way" atzinīgi novērtējuši vairāki vadošie pasaules džeza mūzikas mediji. ""Christmas All the Way" ir ārpuskārtas albums," raksta prestižais amerikāņu džeza portāls "All About Jazz". "Tajā valda jauneklīga, saistoša gaisotne – optimistiskāks muzikālais skatījums, kas aicina, pavedina un rāda ceļu tālāk. Varam derēt, ka Ziemassvētku vecītis paturēs šo sev."

Rīgā "Accent" jauno programmu piedāvās simtprocentīgā a cappella manierē, pierādot, ka ne velti tiek uzskatīta par visstraujāk progresējošo šā stila pārstāvi pasaules mūzikas industrijā un visticamāk arī a cappella nākotnes iezīmētāju. "Mums patīk tas, ko mēs darām, un tas rada enerģiju!" intervijā "Art of Riga Jazz" saka grupas tenors un dziesmu līdzautors Simon Åkesson, uzsverot, ka "Accent" gadījumā nav runa par iemidzinošu Ziemassvētku koncertu, kurā vienkārši tiek nodziedātas populārākās svētku dziesmas. "Visticamāk ir jāatrod pareiza prieka un koncentrēšanās attiecība. Bet izklaidēšanās uz skatuves kaut kā iedvesmo dziedāt labāk, kā arī rada labāku sajūtu par koncertu pēc tā beigām."

Grupa radās 2011. gadā, kad tās dalībnieki sāka virtuāli sadarboties dziesmu rakstīšanā un to videoklipu radīšanā. 2015. gadā tika izdots pirmais "Accent" albums "Here We Are", kas uzreiz pievērsa džeza pasaules uzmanību. Reāla kopdarbība studijā aizsākās pirms diviem gadiem, kad "Accent" ierakstīja minialbumu "In This Together".

Mūziku par lielisku atzīst, kā rūdīti a cappella cienītāji, tā jaunās paaudzes klausītāji, jo grupa spēj piedāvāt abus kodus - stila kvalitātes labākajās "Take 6", "The Manhattan Transfer" un tamlīdzīgu ansambļu tradīcijās un mūsdienu populārās mūzikas auditorijai uztveramas dziesmas. Tās gan nav vienkāršas, jo grupas dalībnieki arvien turpina sevi izaicināt jaunos vokālajos eksperimentos, taču tie tiek noturēti kvalitatīvu dziesmu rāmjos, radot iespēju klausīties "Accent" gan padziļinātā, gan vienkārši mūzikas baudīšanas līmenī.

""Accent" ir pārsteidzošākā jaunā vokālā grupa uz planētas!" atzīst Jorge Calandrelli, ar sešām "Grammy" balvām godalgots argentīniešu komponists un aranžētājs, kā arī vēl viens jaunā "Accent" albuma viesmākslinieks. "Lieliski aranžētāji un dziedātāji, viņi piedāvā viskrāšņākās harmonijas, nevainojamu svingu, grūvu, izjūtu un intonāciju."

Koncerta sākums plkst. 19.00. Biļetes nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs.

Koncertdienas rītā plkst. 11.00 mākslinieki Latvijas Radio 1. studijā sniegs arī meistarklasi, uz ko var pieteikties rakstot e-pastu uz [email protected] Ieeja meistarklasē ar koncerta biļetēm.

"Art of Riga Jazz" ir īpaša improvizācijas un džeza mūzikas koncertu un meistarklašu sērija muzikāli aizrautīgiem klausītājiem, kuri novērtē augsti kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu un izjūt kāri pēc arvien jaunām skanējuma niansēm. Šīs sērijas ietvaros Rīgā jau uzstājušies tādi pasaules klases mākslinieki kā amerikāņu ģitārists Jonathan Kreisberg, amerikāņu bundzinieks Terry Bozzio, amerikāņu trompetists Christian Scott, britu dziedātāja ALA.NI, britu pianists Bill Laurance, portugāļu dziedātājs Salvador Sobral, norvēģu dziedātāja Kristin Asbjornsen, vācu ģitārists Joscho Stephan, brazīliešu dziedātāja Paula Morelenbaum, beniniešu ģitārists un dziedātājs Lionel Loueke, britu/dāņu/zviedru trio "Phronesis", amerikāņu ģitārists Charlie Hunter un vēl citi.

Līdzīgie raksti