Vladimira Avramenko gleznu izstāde un meistarklases Kalnciema kvartāla galerijā līdz 31. janvārim

No 4. Līdz 31. janvārim Kalnciema kvartāla galerijā skatāma Vladimira Avramenko izstāde „Manas studijas – nepacietīga mākslinieka atzīšanās”, kurā būs apvienoti mākslinieka mazformāta darbi no māksliniecisko meklējumu un mācību laikiem. Izstādes laikā 16. un 23. janvārī notiks arī divas mākslinieka meistarklases – „Vecmeistaru darbnīca” būs veltīta glezniecības procesa praksei.

Vladimirs Avramenko ir profesionāls mākslinieks un gleznošanas tehnikas pasniedzējs. Studējis gleznošanu ASV Kasperas koledžā, kā arī absolvējis Latvijas Mākslas Akadēmiju, iegūstot Maģistra grādu glezniecībā 2008. gadā. Savas profesionālās darbības laikā nopietni pievērsies vecmeistaru tehnikas izpētei. Zviedru Rotari kluba balvas laureāts. Piedalās izstādēs un pasniedz mākslu Latvijā un ārpus tās robežām. Darbi privātkolekcijās – Latvijā, Zviedrijā, ASV, Krievijā, Indijā un Anglijā.

Izstādē Kalnciema kvartālā „Manas studijas – nepacietīga mākslinieka atzīšanās” ir apvienoti mazformāta darbi no paša māksliniecisko meklējumu un mācību laikiem. Šeit aplūkojamās gleznas ir gan brīvas vecmeistaru darbu kopijas, gan oriģinālgleznojumi, kuros joprojām jūtama stipra klasiķu ietekme. Nelielie audekliņi nereti tapuši bezmiega naktīs vai starp studiju dzīvi un vienkāršu sadzīvi. Avramneko: „Atklāti runājot, šie darbi ilgu laiku manī pašā ir raisījuši pretrunīgas jūtas, jo mācību periods līdz šim asociējies ar iekšēju nepārliecinātību, šaubām un nepacietību.

Tagad, ar desmit gadu atkāpi, apvienojot šīs radošās skices vienā izstādē, izjūtu patiesu prieku ieraugot darbus no jauna, kā nepacietības pilnu, bet patiesu mīlestības apliecinājumu pašam mākslas procesam. Procesam, kas, pārvarot trauksmi un šaubas, nodot tēlaino vēstījumu skatītājam.” Izstāde skatāma no 4. līdz 31. janvārim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, izņemot svētdienas. Ieeja bez maksas.

Paralēli izstādei mākslinieks aicina arī uz divām īpašām meistarklasēm, kas notiks 16. un 23. janvārī plkst. 18.00 Kalnciema kvartāla galerijā. Meistarklase-studija „Vecmeistaru darbnīca” veltīta glezniecības procesa praksei. Ikviens, kā iesācējs, tā profesionāls mākslinieks savā darbā agrāk vai vēlāk ir sastapies ar gleznošanas tehnikas jautājumiem. Atbildes uz šiem jautājumiem nereti slēpjas vienkāršos, bet efektīvos paņēmienos, ko mākslinieki pielietojuši gadsimtiem ilgi.

Apmācību procesa laikā, pakāpeniski atklāsim vecmeistaru glezniecības noslēpumus un pielietosim iegūtās zināšanas sava mākslas darba radīšanā. „Vecmeistaru darbnīca” sniedz unikālu iespēju īsā laika sprīdī pašiem radīt gleznu labāko vecmeistaru glezniecības tradīcijās!

Dalības maksa meistarklasē ir 20 eiro. Materiāli tiks nodrošināti, pašiem vēlams sagādāt vienīgi otas. Vietu skaits ir ierobežots. Lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz [email protected]

Līdzīgie raksti