Austris

Vienreizēja pieredze: izbaudīt mākslu ar visu ķermeni

Tikko Vecrīgā, Pils ielā 23, notika unikāls pasākums “bodyART® rīts. No Monē līdz Kandinskim.” “Tik drosmīga fiziskās un estētiskās baudas sazobe ir Latvijā un citur pasaulē vēl nebijusi pieredze. Pasākuma dalībnieki īpaši izcēla klusinātās mūzikas, meditatīvās bodyART prakses un nepārspējamo mākslinieku meistardarbu kopējo ietekmi, tie bija kā radīti viens otram. Ceram šo pasākumu atkārtot vēl plašākā mērogā,” stāsta Jurijs Getalo, viens no izstādes rīkotājiem.

Pasākuma laikā ikviens varēja ne vien bez maksas izmēģināt funkcionālo un holistisko treniņu sistēmu bodyART®, bet arī izbaudīt satriecošu multimediālu izstādi “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim.” “Ne velti saka, veselā miesā – vesels gars: gan māksla, gan treniņi, kas balstās austrumu filozofijā, par savu mērķi izvirza pieeju, kas sakārto domas un nomierina cilvēku. Tāpēc mēs nolēmām apmeklētājiem piedāvāt neatkārtojamu pieredzi – bodyART® nodarbību īpašā vidē – multimediālā izcilu mākslinieku izstādē. Tik unikāla rīta treniņa pieredze neapšaubāmi noskaņo uz radoša viļņa produktīvam darbam, un, protams, ļoti iedvesmo", stāsta J. Getalo.

BodyART® pamatā ir austrumu filozofijas Iņ un Jaņ polaritāšu princips, un šīs treniņu sistēmas mērķis ir cilvēka kā vienota veseluma trenēšana, tā aptverot ķermeni, prātu un dvēseli. Šī treniņu sistēma apvieno sevī labāko un terapeitiski iedarbīgāko no fizioterapijas, ārstnieciskās vingrošanas, jogas, elpošanas tehnikām, japāņu Do In, Čī (Qi) kustībām, klasiska spēka un lokanības treniņa, stiepšanās vingrinājumiem, kā arī īpašus bodyART® oriģinālos vingrojumus.

“Balstoties uz šīm dziļajām zināšanām, ir radīta unikāla treniņu sistēma, kas ne vien trenē un līdzsvaro ķermeni fiziski, bet rada arī meditatīvu efektu, mazina stresu un spriedzi un sniedz garīgu līdzsvaru,” skaidro Arta Zaņuka, bodyART® pasniedzēja ar starptautiska mēroga pieredzi, diplomēta veselības sporta speciāliste, sertificēta trenere ar augstāko izglītību, kura pasniedz gan jogas studijā DabaYoga, gan Baltijā lielākajā fitnesa klubu tīklā MyFitness.

Kopā ar Artu nodarbības dalībnieki izgāja piecas īpašās fāzes, kuru pamatā ir pieci dabas elementi, plaši pazīstami un izmantoti kā austrumu filozofijā, tā arī tradicionālajā ķīniešu medicīnā – zeme, koks, uguns, metāls un ūdens. Balstoties uz šiem ķīniešu medicīnas principiem, bodyART® prakse sevī iekļauj ne vien darbu ar ķermeni, bet arī darbu ar cilvēka iekšējo enerģiju. Katra kustība un poza attīsta visu ķermeni, ne tikai atsevišķas muskuļu grupas. Pēc nodarbības cilvēks jūtas fiziski un garīgi līdzsvarotāks. 

Pasākums notika izstāžu zālē, uz tās sienām mijās izcilo modernistu gleznu projekcijas – Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Gustava Klimta, Vasilija Kandinska, Kazimira Maļeviča un citu meistardarbi.  “Tādējādi pasākuma dalībnieki varēja izbaudīt vairāk nekā 5000 gadsimta mijas glezniecības šedevrus no 20 lielākajiem pasaules muzejiem, un, pateicoties modernajām HD un DolbySurround tehnoloģijām, pilnībā iegremdēties unikālā mākslas gaisotnē,” stāsta izstādes rīkotājs, Digital Art House mārketinga direktors Jurijs Getalo.

Multimediālā izstādē “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim.”, kura atrodas Pils ielā 23, rīdzinieki un pilsētas viesi var apskatīt 16 visnozīmīgāko modernisma pārstāvju – Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Sinjaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grīsa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča – meistardarbus. Kopā izstādē iespējams aplūkot 5000 darbus no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem. Izstāde ir multimediāls projekts, kurš skatītājam sniedz iespēju veikt ceļojumu pa izcilāko meistaru gleznām 19. un 20. gadsimta mijas mākslas pasaulē, kad kultūru un sabiedrību satricināja nebijuši pasaules mēroga notikumi.

Biļetēm uz pirmajiem rīta seansiem no plkst. 10:00 līdz plkst. 12:00 ir 50% atlaide.

Līdzīgie raksti